Remek gólokkal fordított az U19-es válogatott

A magyar U19-es labdarúgó-válogatott Szoboszlai Dominik és Schön Szabolcs góljával 2–1-re legyőzte Szlovéniát a hazai rendezésű Eb-selejtező tornán.

A 2000-es születésű játékosokból álló válogatott másfél évvel ezelőtt, még az U17-es korosztályban kijutott az Európa-bajnokságra, ahol a hatodik helyet szerezte meg. A egyik legtehetségesebbnek tartott korosztály az első kalapból sorsolt Szlovénia ellen kezdte a hazai rendezésű tornát, de nem a tervek szerint alakult a nyitómeccs eleje, hiszen a szlovénok Aljosa Matko szabadrúgásgóljával a 14. percben vezetést szereztek (1-0).

A magyar válogatott több ígéretes akciót vezetett a játékrész hátralévő részében, az Ajaxnál légióskodó Schön Szabolcs révén kapufáig is eljutott, igaz a 36. percben kevésen múlott, hogy duplázzon a szlovén gólszerző, aki a tizenegyespont magasságából nagy helyzetben mellbe lőtte Ásványi Balázst.

Az RB Salzburg és az Ajax Amsterdam játékosa volt eredményes

A második játékrészben első felében többet kezdeményezett a magyar csapat, ami a 60. percben meghozta eredményét. Szoboszlai Dominik (RB Salzburg) állhatott oda egy a kaputól 26 méterre megadott szabadrúgáshoz, és védhetetlenül bombázott a szlovén kapu jobb felső sarkába (1-1).

Percekkel később a korábban csereként beálló Kiss Tamás szépségdíjas mozdulata is gólt ért volna, ollózása azonban elkerülte a kaput, az újabb magyar találatra viszont így sem kellett sokat várni. A 66. percben egy tanítani való akció végén Schön Szabolcs (Ajax Amsterdam) köszönt be ballal, amivel beállította a 2–1-es végeredményt.

– Az első 15 percben nem az történt, amit szerettünk volna, de a kapott gól felrázta a csapatot, és jöttek azok a lehetőségek, amelyekből gólokat tudtunk volna szerezni. Ez ugyan csak a másodikban sikerült, de örülök, hogy végre tudtuk hajtani, amit megbeszéltünk, és sikerült a győzelem. Ma este még örülünk, holnaptól azonban nincs mese, készülünk Koszovóra, nehéz mérkőzés vár ránk. A szurkolóknak szeretnénk megköszönni, hogy ilyen hangulatot teremtettek, fantasztikus érzés volt előttük pályára lépni, köszönjük a támogatásukat

– mondta a mérkőzést követően Németh Antal szövetségi edző.

Szlovénia-Magyarország 2–2 (1–0)
Gól: Matko (16.), ill. Szoboszlai (60.), Schön (66.)
Magyarország: Ásványi Balázs – Kovács Krisztofer, Mocsi Attila, Csóka Dániel, Majnovics Martin – Bokros Szilárd – Schön Szabolcs, Szendrei Norbert, Szoboszlai Dominik, Szerető Krisztofer (Kiss Tamás 58., Bencze Márk 83.) – Timári Norman (Torvund Alexander 74.)