Connect with us

Kerítésen innen

Rétvári Bence: Ferenc pápa legtöbb útja Magyarországra vezet

Megosztás

Rétvári Bence, a belügyi tárca parlamenti államtitkára úgy fogalmazott: minden út Rómába vezet, de azt láthatják, hogy a pápa legtöbb útja Magyarországra.

Megosztás

Az Országgyűlés hétfői ülésén, napirend előtt Semjén Zsolt (KDNP) kiemelkedő jelentőségűnek nevezte a közelgő pápalátogatást. A történelemben birodalmak  emelkedtek és tűntek el, de a római pápa tekintélye töretlen – fogalmazott.

Felidézte az egyházfő csíksomlyói útját, az eucharisztikus kongresszuson tett budapesti látogatását és azt, hogy a hónap végén háromnapos apostoli utat, hivatalos látogatást tesz Magyarországon. 

Kitért II. János Pál pápa 1991-es magyarországi látogatására, és emlékeztetett második hivatalos útjára 1996-ban, amely – mint mondta – az egyházi intézményrendszer kiépítését és felvirágoztatását biztosította. Semjén Zsolt kiállt „lengyel testvéreink” mellett, a „nagy és szent” pápát érő nemtelen támadások miatt. 

Ferenc pápa látogatásának középpontjában az ifjúság, az egyházi iskolák, egyetemek diákjai állnak – hangsúlyozta, és megjegyezte, hogy az egyházi közoktatási intézmények száma a többszörösére nőtt az elmúlt években. Kitért arra is, hogy a pápalátogatás hivatalos szimbóluma a Lánchíd, amely a béke hídjára utal. 

Ferenc pápa az élet és a béke embere – emelte ki

Rétvári Bence, a belügyi tárca parlamenti államtitkára úgy fogalmazott: minden út Rómába vezet, de azt láthatják, hogy a pápa legtöbb útja Magyarországra.

Nemcsak a magyar emberek számára fontos ez a látogatás, a pápa különösen figyel arra, hogy ne csak a katolikusok felé, ne csak a keresztény hívők számára küldjön üzenetet. Minden jóérzésű ember számára fontos esemény egy pápalátogatás. Magyarország az első olyan ország, ahová többedszerre eljut a szentatya – mutatott rá.

Kitért arra, hogy a látogatás kapcsán Magyarországon belül és a határokon túl is nagy az érdeklődés, a rendvédelmi szervek megfelelően felkészültek a látogatásra.

Jelezte: a MÁV, a Volán és a GYSEV ingyenes utazást biztosít azoknak, akik szeretnének a szentatyával találkozni.

Hivatalos dala már van a pápalátogatásnak – Tóth Gabi és Ákos, na Ők kimaradtak…..

Zsigmond Barna Pál
Zsigmond Barna Pál, a Fidesz képviselője napirend előtt felszólal az Országgyűlés plenáris ülésén. Fotó: MTI/Kovács Tamás

Fidesz: a magyar emberek minél előbb békét akarnak

Zsigmond Barna Pál (Fidesz) arról beszélt, hogy a magyar emberek minél előbb békét akarnak. Ha meg akarják állítani a vérontást, akkor először tűzszünet és béke kell. Abból, hogy a magyar emberek nem támogatják a háborút, egyenesen következik, hogy a magyar kormány sem támogatja azt – húzta alá.

Rámutatott: nem mindenki van ezen az állásponton, az Amerikai Egyesült Államok demokrata kormánya a háború folytatása mellett van. Tény, hogy teljesen más képet mutat a háború akkor, ha egy szomszédos országban van, és mást, ha hat-hétezer kilométernyire.

Kitért arra is, hogy a magyar gazdaságot komoly gazdasági kihívás elé állítja a háború, míg az amerikaik még profitálnak is belőle.

Megerősítette, Magyarország nem fog fegyvert szállítani, és nem fogják engedni, hogy belerágassák Magyarországot a konfliktusba.

Míg a baloldal háborúpárti, addig a nemzeti oldal a magyar emberek, a béke pártján áll

Dömötör Csaba, a Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára kiemelte: sokkal több az állásfoglalás arról, hogy fokozzák a haditevékenységet és jóval kevesebb arról, hogy meginduljanak a béketárgyalások. Egyre több – zömében európai ország – egyre több fegyvert küld, összhangban az Európai Parlament állásfoglalásával.

Nem kizárható, hogy ez a konfliktus világháborúvá szélesedik – állapította meg

Úgy értékelt: mintha szintet lépne a Magyarországra nehezedő nyomásgyakorlás, és ez egyes esetekben már a szövetségesektől is érezhető.

Kitért arra is, hogy az Ukrajnában élő több százezer magyar már része a háborúnak. Nem akarták, hogy így legyen, de már a részesei a háborúnak, és nem kevesen már az életüket is adták – fogalmazott. 

Az államtitkár azt mondta, az elmúlt 13 évben megszokhatták a kioktatást, a minősítéseket és a nyomásgyakorlást is, de ennek soha nem engedtek, és helyesen tették. A legfontosabb kérdésekben mindig az ország érdekei és a választók akarata az irányadó. Ők azt üzenik, és azt üzenték tavaly áprilisban is, hogy nem akarnak háborút – hangoztatta.

Szerző