Connect with us

Kerítésen innen

Schmidt Mária: ne szeretkezz, háborúzz! Itt tartanak a fejlettek ma… – Ugyanitt Kovi panelbeszélgetett a témáról….

Schmidt Mária: ne szeretkezz, háborúzz! Itt tartanak a fejlettek ma...
Megosztás

A címben szereplő magvas megállapítás nem egy kocsmai pléhasztal mellett hangzott el fizetésnapon, hanem Schmidt Mária, Széchenyi-díjas magyar történész, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem tanára, a Közép- és Kelet-európai Történelem és Társadalom Kutatásáért Közalapítvány, a Terror Háza Múzeum és a XXI. Század Intézet (és sok minden más) főigazgatója száját hagyta el nevezett intézet és a Mathias Corvinus Collegium által rendezett „Az identitás, mint politikai fegyver” konferencián.

Előadásának címe: „Ne szeretkezz, háborúzz!

A történész előadásában arról beszélt, hogy a szexuális forradalom igazi haszonélvezői a felsőosztálybeli férfiak és nők, akik

„háremeket tartanak, válogatnak a szexuális partnerek között”,

de az alsó osztályokban lévő férfiak nem jutnak nőhöz, a nők férfihoz, ezért aztán

a szexuális forradalom végső soron egyre kevesebb szexet, de egyre több boldogtalanságot eredményez.

Schmidt leírása szerint nyugaton egészen apokaliptikus a helyzet, még inkább ellehetetlenítették a szexet a #metoo mozgalom visszaélései, valamint a biológiai nemek elleni harc. A Terror Háza főigazgatója arról beszélt, hogy nyugaton

„nemváltásra buzdítják a kiskorúakat, nemváltó műtéteket végeznek rajtuk, nem egyszer szüleik beleegyezése nélkül, akiket néha meg sem kérdeznek”.

Egyre több nyugati nő számol be a nemi vágy csökkenéséről vagy eltűnéséről, egyre többen kerülik a nemi érintkezést.

„Itt tartanak a fejlettek ma.”

Schmidt szerint

a Szeretkezz, ne háborúzz! helyett az új nyugati jelszó pont ennek az ellentéte: Ne szeretkezz, háborúzz!

A Szex és New York, mint oktatófilm….

Ugyanakkor arról is beszélt, hogy ma már érdemes oktatófilmként tekinteni a Szex és New York című sorozatra, amiben a szexuális forradalom nyertesei állnak a középpontban, a férfiak pedig érdektelenek.

„A női főszereplők önállóak, öntudatosak, viccesek, karrierorientáltak, odáig vannak szexuális kalandokért”

– sorolta a negatívumokat. Ez az életmód a történész szerint elmagányosodáshoz vezet, emiatt pedig még inkább kiszolgáltatottá válik az ember az új feminista trendnek. A feministák ugyanis, akik korábban lebontották a nemek közti érintkezésre vonatkozó normákat és a szexuális együttlétre vonatkozó tilalmakat,

most új tilalmakat akarnak alkotni, hiszen azt gondolják, hogy a szex a hatalomról, a birtoklásról és a kizsákmányolásról szól, a szex és a szerelem pedig elvált egymástól.

Pedig Schmidt szerint a feministák a XX. században mindent elértek, a szexuális forradalom emancipációt hozott, a nők ma már bármit tanulhatnak és bármilyen állást betölthetnek.

„Teljes a győzelem, de nem bírnak leállni.”

A ’68-as „macsómozgalmak”…

Schmidt egyébként azt is tagadja, hogy a ‘68-as mozgalmak valóban a nőkről szóltak volna, szerinte ezek „macsómozgalmak” voltak. Prágában azért nem foglalkoztak a nőjogokkal, mert a szocialista rendszerek a maguk módján már emancipálták a nőket, nyugaton pedig Schmidt szerint a nőmozgalmak igazából csak a hetvenes években szálltak igazán síkra a művi terhességmegszakításhoz való jogért. A történész arra jutott, hogy

a mai nyugati életforma és az amerikanizáció ugyanúgy ellentétes a „több mint 1100 év alatt kikristályosodott” magyar hagyományokkal, ahogyan a kommunizmus is az volt.

Azonban amikor a kommunista rendszerről beszélt, az azért nem tűnt olyan nagyon rossznak. Azt mondta, a szocialista táborban a nők teljes egyenjogúságot élveztek, bármit tanulhattak, bármilyen állást betölthettek, és az állam besegített, hogy egyszerre tudjanak anyaként, feleségként, terhelhető munkaerőként helytállni.

Aztán 1968-ban jött a szabad szex, a fogamzásgátlás, ez pedig rövid távon a szex és a reprodukció szétválását eredményezte.

A szexuális forradalom teoretikusai szerint

„a tabletta és az óvszer vált a szexuális forradalom sarlójává és kalapácsává”.

Ez felszabadította és magabiztossá tette a nőket, férfiakat is felszabadította a fogamzásgátlás a felelősség terhe alól, lassan feleslegessé tette az elköteleződéssel és felelősségvállalással járó házasságot és családalapítást, a családtervezéssel kitolódott a gyerekvállalás ideje. Akárhogy is, Schmidt szerint szükség van a szeretetre, a szerelemre, a szexre és a családra.

Mi, magyarok, azért kb. rendben vagyunk, csak nagyon észnél kell lenni ebben a bolond világban. (Forrás)

A poszt alatti hozzászólásokból….

„Kedves kollèga, én meg azt javaslom, hogy az ideológiai háborúzás helyett inkább emeljék az egyetemi doktoranduszok, tanársegédek és adjunktusok fizetését minden magyar egyetemen nettó 500.000 forintra legalább. Bizonyitani tudom, hogy szlovák, cseh, szlovén és román kollégák is megkapják ezt az összeget. Szégyen, hogy ennyire lemaradt Magyarország. Nemhogy nem Ausztria, de ezen a téren mostmar Bulgária a cél?”

„NÉZDD MÁR MEG A TÖRVÉNYT TE AGYHALOTT! 18 éves kor előtt SEHOL NEM végeznek nemváltó műtétet! Miért van az, hogy a fideszesek ennyire meredeken buták, hogy mindent is, elhisznek, amit valaki eléjük tesz valami hatodrangú ruszkik által készített videóban? Ja és olyan meg ne dumáljon, akinek a fia… Nyomorult farizeus!”

„Marinéni, lehet hogy Önöknél ez a szokás, de én inkább maradnék az eredeti verziónál…”

„Nagyon felemelő lehet a fiának egy vele eltöltött családi vacsora. Ha jól értem akkor elment nyugtara, ott senki nem akarta magáévá tenni ezért ott nem szexelnek már. Na majd keleten adnak neki, a vodkától ködös tekintet sokat segít majd a baján.” ”

(Főkép: Cseri László)

…és jött a másik „sztár”, aki panelbeszélgetett

„Biztos vagyok benne, hogy sokak számára én vagyok a sátán”

– indított Kovács Kovi István négyszeres pornó Oscar-díjas producer a XXI. Század Intézet meghívottjai körében és bevallotta, hogy többen is megkérdezték tőle, mit keres ezen a konferencián. Schmidt Máriáék a pornó szerepéről is szerveztek egy panelbeszélgetést, ahol a felnőtt filmes szakember beszélgetőpartnerei Békés Márton, a XXI. Század Intézet igazgatója, Horváth Oszkár rádiós műsorvezető, Szabó László, a Magyar Paralimpiai Bizottság és a Magyar Sakkszövetség elnöke és Ugron Zsolna, a Kertész Imre Intézet művészeti igazgatója voltak. Kovács Kovi Istvá szerint, csak jól hangzó duma, hogy mindenki néz felnőtt filmeket, de ez nem igaz, majd miután tisztázta a pornó egzakt meghatározását („pornó az, amikor a nemi szervek erektált állapotban érintkeznek egymással, és a kamera mutatja a behatolást”) arról beszélt, hogy

ő csak egy üzletember, aki a Szeretkezz, ne háborúzz!-elvét valósította meg – utalt vissza Schmidt Mária délelőtti előadására.

Gulyás István, a beszélgetés vezetője, Szabó László, kommunikációs szakember, Kovács Kovi István, rendező, Horváth Oszkár rádiós műsorvezető, Ugron Zsolna, a Kertész Imre Intézet művészeti igazgatója és Békés Márton, a XXI. Század Intézet igazgatója

A gyerek védelme a család és az állam felelőssége

Miközben a halált tabusítjuk, a szexet elrejtjük, holott a gyerekek telefonján már bármelyik pillanatban elérhető a pornó, mondta ezután Ugron Zsolna.

„Felnő egy generáció, amelyik kizárólag ezen a hiperrealista szexualitáson szocializálódik, és nem tudjuk, ennek mi lesz a következménye.”

Kovács szerint pedig az alapvető szabály, hogy 18 éven aluli kiskorú még a pornó forgatásának helyszínén sem lehet, nemhogy szereplőként, onnantól viszont felnőtt emberek saját döntéséről van szó. A gyerekek felvilágosítsa szerinte elsősorban a család felelőssége, vagyis

amikor egy gyerek pornót lát egy osztálytársa telefonján, tudja, hogy az nem a valóság.

Békés végül arról is beszélt, hogy a szexualitás terén két jelenség egyszerre van jelen az életünkben: egyrészt létezik egy a fiatal férfiakra jellemző, beteg és nőgyűlölő incelkultúra, másfelől pedig a promiszkuitás gátlás nélküli ünneplése, ami pedig a kapitalizmus logikájából fakad. A fiatal fiúk pedig nem tudják eldönteni, hogy ebben a kettősségben mi helyes és mi helytelen. Békés szerint ezért az egyik legforradalmibb graffiti, amit valaha látott a Szerelemből szeretkezik mondata volt, ami ellenállt minden külső nyomásnak. A történész szerint viszont azt is látni kell, hogy

„modell alkatú, szőke, hosszú hajú fiúk és magukat Billie Eilish módjára takargató, zöld hajú kislányok utaznak egymás mellett a villamoson, a két csoport pedig soha nem fog egymással hatékonyan keveredni”.

Mégsem kell ettől pánikolni,

erre van az állam és az iskola,

a megoldást így Békés Márton első sorban a szabályozásban látja:

„az iskolából egyszerűen minden digitális eszközt ki kell tiltani, a szülők pedig nézzenek a kölyök körmére.”

További részletekért kattintson.

schmidt mária,

Szerző