Connect with us

Voks 2024

Szerelemfoci – a felcsúti Gödröstől a Pancho Arénáig

Szerelemfoci - a felcsúti Gödröstől a Pancho Arénáig
Megosztás

„Az első tanulság, hogy nem lehet tudni, miből lesz a cserebogár. (…) Amikor valahol ott a falu hátsó oldalán, a régi nyelvhasználatban „Gödrösnek” hívott pályán elindult a felcsúti labdarúgás története, ki hitte volna, hogy idáig jutunk. A második tanulság, hogy múlt nélkül nincs jövő. Többször is megszakították a magyar futball egyenes irányú fejlődését, de mindig képes volt újraépíteni önmagát, mindig újrakezdtünk, mindegy, milyen történelmi idők jöttek. A harmadik pedig az, hogy jelen és jövő nélkül eltűnne a múlt is.” – mondta a büszke Orbán Viktor.

…és, hogy mire a nagy mellény?

„Szerelemfoci címmel jelent meg a felcsúti futball- és részben sporttörténetet részletesen bemutató könyv, amely alcíme szerint „a felcsúti Gödröstől a Pancho Arénáig” ívelő történetet dolgozza fel. A kétkötetes kiadvány szerzőpáros munkája: Oláh János – aki egykor kapusa volt a felcsúti csapatnak, azóta pedig szinte minden szerepkörben feladatot vállalt már a helyi sportéletben – gyűjtötte össze áldozatos munkával a hihetetlenül mennyiségű sporttörténeti adathalmazt, a szomszédos településen, Alcsútdobozon élő újságíró, Zsohár Melinda pedig olvasmányos formába öntötte, és helyrajzi ismeretekkel, helyi kultúrtörténettel, illetve a falusiak visszaemlékezéseivel színesítette, gazdagította a sporttörténeti ismeretanyagot. A két kötet közül az első tartalmazza a szöveges történetet, a második pedig afféle almanachként szolgál, eredményeket, tabellákat és rengeteg fényképet tartalmaz.

Szerkesztőként Margittai Anita és Margittai Gábor fogta össze a tekintélyes anyagot. A felcsúti Hotel Panchóban tartott könyvbemutatón – amelyen az alkotókon kívül részt vett Mészáros Lőrinc, a Puskás Akadémia kuratóriumi elnöke, a kiadvány támogatója is – Orbán Viktor miniszterelnök, a Puskás Akadémia alapítója és a felcsúti futballcsapat korábbi támadója méltatta a kiadványt” – számolt be a mindannyiunk által közösen finanszírozott Nemzeti Sport.

Az eseményen ott volt Mészáros Lőrinc is,

fotó: MTI

mosolygott is egyet a miniszterelnökkel a kamerába, de az MTI nem idéz tőle beszámolójában. Annyit azonban leírtak, hogy a kiadványhoz való kutatást ő finanszírozta.

Még egy bőr….

Mindez zenei aláfestéssel a miniszterelnöki közösségi oldalról:

A hozzászólásokból…

„Remelem,hogy tobb ilyen koltseges hobbija mar nem lesz a miniszterelnok urnak,mert abba a kis orszagunk bele fog rokkanni!”

„“A személyi kultusz egy politikai vezető államilag kikényszerített, rajongásszerű, hős státuszba emelt tisztelete, gyakran a propaganda és a média manipulációjának segítségével. Néhány monarchiában, teokráciában, bukott demokráciában és még liberális demokráciákban is megfigyelhető a kialakult kultusz.” Hurraaa”

„Jó Isten gyere le…?ez aztán kampány a javából !”

„”Szerelemegészségügy” hasznosabb és fontosabb lenne!!”

„A focinál kellett volna maradni, főni, az eleve úgy sz-r ahogy van, nem ártott volna annyit a ténykedése, mint az országnak és Európának.”

„Sokba fáj nekünk ez a szerelem. ”

„Akkor most focizunk vagy háborúzunk?”

„Kinek mi a prioritás… Van akinek a gyerekvédelem, van akinek a foci. Ajánlok mindenkinek egy felcsúti kirándulást, egészen szürreális. Bicske mellett van… Előtte szerintem ne igyanak kávét…”

„Valóban a foci a legfontosabb ott, ahol kórházi osztályokat zárnak be? Egyèbiránt a „focin” meg a „háborús vészhelyzet”-en kívűl van a kormánynak más programja?”

Kapcsolódó

Szerző