Connect with us

Kerítésen innen

Tényleg megvárjuk, amíg Pintér miniszter megtanulja, hogy a XXI. században egy Unió-tagországban a nőknek jogai vannak?

Published

on

Tényleg megvárjuk, amíg Pintér miniszter megtanulja, hogy a XXI. században egy Unió-tagországban a nőknek jogai vannak?
Megosztás

A félhomályos színpadon csak a fejgépek követik az elképzelt színdarab két szereplőjét: Pintér Sándor nyugállományú rendőr vezérezredest, aki most éppen az oktatásért, az egészségügyért is felelős belügyminiszter és Semjén Zsoltot, a KDNP -t vezető miniszterelnökhelyettest. Életkoruk 76 és 62 az előbbi javára. Nagy döntés meghozatala áll előttük: dönteniük kell, hogy marad-e vényköteles a sürgősségi fogamzásgátló tabletta mondván, „jóvanazúgy”, ahogy a múlt században is volt, vagy megadják a magyar nőknek a lehetőséget, hogy felelősen gondolkodva azt tegyenek meghurcoltatásmentesen, amit akarnak.

Az előadás egyelőre végeláthatatlan hosszúságú….

A 198 országgyűlési képviselőnek levelet küldtünk, amiben azt kértük tőlük, hogy az őszi parlamenti ülésszak kezdetével lássanak munkához, és tegyenek lépéseket a sürgősségi fogamzásgátló tabletták vénykötelességének eltörléséért. (…)  Petíciónk közel 50.000 ember követelése

-írta a Patent Egyesület közösségi oldalán.

Emlékeztetőül: Pintér Sándor Belügyminisztériuma korábban azt nyilatkozta, hogy a kérdésben a szülészeti és nőgyógyászati szakmai tagozat véleménye az irányadó, de hiába foglalt állást a vénykötelesség eltörlése mellett az Egészségügyi Szakmai Kollégium szülészet és nőgyógyászat tagozata, az Országgyűlés azóta sem tett lépéseket a szabályozás megváltoztatásáért.

„Az esemény utáni tabletták vénykötelessége körüli vita mára nem szakmai, hanem politikai kérdés. Az Európai Gyógyszerügyi Hivatal 2014-ben tett ajánlást a sürgősségi fogamzásgátlók recept nélküli forgalmazására, amit az Európai Bizottság 2015-ben el is fogadott, így a legtöbb tagállamban közel 10 éve vény nélkül is kaphatók a 72 és 120 órás tabletták. Mára csak Magyarországon (és a közelgő törvénymódosításig Lengyelországban) teszik ki felesleges tortúrának a nőket – kizárólag politikai okokból. Ugyanis rengeteg adat áll rendelkezésre arról, hogy a tabletták kötelező orvoslátogatás nélkül is biztonságosan használhatók, az alkalmazás előnyei meghaladják a kockázatokat. Felháborító, hogy a megérdemelt támogatás helyett a nők időhúzással, ítélkezéssel, megszégyenítéssel, kioktatással, ijesztgetéssel, megalázással, megkérdőjelezéssel találkoznak….” – írták.

Kormányvélemény

Pintér miniszter helyettese, Rétvári Bence szerint a parlamentnek sok funkciója van, de nem hatáskörük eldönteni, hogy mi vényköteles, és mi nem.

„Egészségügyi szakmai kérdésekről nem politikusoknak, hanem egészségügyi szakembereknek kell vitáznia”.

Hozzátette: Magyarországon megvannak a szakmai tagozatok, akik ezt a kérdést el tudják dönteni, a kormány az ő javaslatukat alkalmazza.

„Az ő javaslatuk szerint ez egy olyan szer, ami mellett szükség van napi orvosi kontrollra, szükség van arra, hogy orvosok alkalmazzák, és nem javasolják a vénynélküliséget.”

Rétvári hibának tartja, hogy ezeknek az orvosoknak a véleményét, álláspontját bárki is felülírja, majd közölte:

„…a kormány nem tervezi a szabályozás módosítását, elfogadja a szakmai tagozat álláspontját. Erről továbbra is az orvosok vitatkozzanak, és ne a politikusok”

Egy Dr. Kunetz sztori

„Barátommal beszélgetek, akinek már-már nagykorú gyerekei vannak és Hollandiában élnek. Meséli a történetét, ami éppen aktuális ma, hiszen vasárnap van sztoriban is. Tehát a gyereke reggel jön, hogy az este egy kicsit „túllőtt” a célon és kiszakadt az óvszer.

Mit csinál a pánik helyett az akár falusi környezetben élő holland? Bemegy a vasárnap is nyitva tartó helyi DM-be, Müller-be és megveszi valamelyik eseményutáni tablettát.

Ehelyett mit tud tenni Magyarországon, ha valaki ilyen helyzetbe kerül vidéken?

Felhívja az ügyeletet, ahol attól függően, hogy az ott ügyelő orvosnak éppen milyen ismeretei, vagy meggyőződése van a kérdéssel kapcsolatban, vagy felírja, vagy berendeli a beteget az ügyeletre, hogy megvizsgálja és utána írja fel, vagy mint ahogyan a közelmúltban ez megtörtént azt mondja, hogy ő ” nem ért egyet az esemény utáni tabletta használatával, és „nem fog hozzájárulni egy abortuszhoz”. – via Telex.

Persze még az is elképzelhető, hogy a delikvenst elküldi nőgyógyászati ügyeletre, hogy majd ott írják fel neki a tablettát. A rendszerben járatosabbak ellenben, egyből a nőgyógyászati ügyelettel kezdik a napot, ahol az estetek többségében az előre megírt receptet a kezébe nyomják mindenféle teketória és vizsgálat nélkül.

Azonban bárhogyan is alakul, mindenképpen keresnie kell egy ügyeletes gyógyszertárat, ahol aztán kiválthatja az előbb leírt tortúra eredményét a RECEPTET.

Hollandi egészségügyi helyzete fényévekre van a Magyarországitól, ennek megfelelően az orvos/szakdolgozói hiány sem annyira égető, mint a hazai. De valahogy mégsem jellemzi az az egészségügyi rendszerüket, hogy teljesen feleslegesen korlátoznák az ott élők jogait, illetve szórakoztatnák a rendszerben dolgozókat teljesen haszontalan, ostoba körökkel. Így ennek megfelelően, nemcsak az eseményutáni tabletták, hanem a fogamzásgátló tabletták is szabadon hozzáférhetőek, ezeket a bolthálózatokban bárki meg is vásárolhatja.

Az is igaz persze, hogy ott nincs egy láható választói támogatás nélküli KDNP nevű parazita szervezet, amely előszeretettel turkál a nők méhében a kegyelmi és pedofil botrányok árnyékában.”

A hozzászólásokból….

„Tegyuk azert hozza, hogy az atlag holland allampolgar egeszen fiatal koratol felelos donteshozasra van nevelve es sokkal, de sokkal jobban ismerik a testuk mukodeset es az osszefuggeseket. A szexualis es az egeszseges szexualis magatartasra neveles fenyevekre van a hazaitol. Mire tinedzserkorba ernek, mar erett es gondolkozasra kepes emberkent kezelik oket kb mindenhol. Nem csupan az orvosnal. Ez az egyik.
A masik, hogy a holland egeszsegugy nem allami. Brutalisan koltseghatekony. Ebbe az is beletartozik, hogy az orvos, plane szakorvosi interakciok szamat igyekeznek minimalizalni. Ebben az esemeny utani tabletta temakorben ez a ketto epp osszeer es szerencses modon. Aztan van sok nem szerencses resze is ennek a sztorinak, de az masik tema. Mindezek, es minden, a felelossegteljes, felnott gondolkodasra kepes magyar atlagpolgarba vetett remenyeim ellenere eros ketsegeim vannak, hogy otthon ez igy, ebben a formaban nem vezetne a masik katasztrofalis kimenetelhez. Udvozlettel Hollandiabol”

„Hollandiában a felvilágosításnak, az elérhető esemény utáni tablettáknak és a szociális hálonak köszönhetően talán a világon a legalacsonyabb az abortuszok száma. Példaértékű. Onnan lehetne tanulni, de sokaknak jobb a középkori sötétségbe burkolózni.”

„Nálunk az KDNP konzervativ öregurai hatására a kémiai abortuszt is betiltották, hadd szenvedjen többet a nő. Ők igy büntetnek azert, mert nekik már nem áll fel. Pedig a tabletta se kellemes, görcsöl, faj, csak kevesebb megaláztatással jár. A hagyományos méhszájtágitásos terhességmegszakitasnál valószinübb, hogy sérül a méhszaj es ez növeli később a koraszülés rizikóját, de ezt felfogni túl bonyolult a szenilis vén kecskéknek.”

„Jó, de Magyarországon rommá tudnak alázni közben, mire nagy kegyesen megkapod a receptet… Undorító.”

„Az esemeny utani tabletta mellekhatasai kozismertek? Fogamzasgatlot sem szedhet mindenki, nem C vitamin, de sajnos ezt sokszor meg a szakorvos sem vizsgalja es ezen fiatal nok elete mulhat.”

Szerző