Kerítésen innen
Ügyészség: a személyi védelem nem miniszterelnöki juttatás, hanem állami kötelezettség – Ez az indok, amiért Orbán magán-repkedése nem bűncselekmény
Emlékeznek még arra, amikor Orbán Viktor hazánkfia-lánya jóvoltából lebukott, amikor kiderült, hogy magáncélra használta a honvédség repülőjét: Katarban nézett meccset, vagy Rómában, Pisaban, Velencében és Firenzében tette tiszteletét. Hadházy Ákos az ügyben feljelentést tett.
Emlékeznek még arra, amikor Orbán Viktor hazánkfia-lánya jóvoltából lebukott, amikor kiderült, hogy magáncélra használta a honvédség repülőjét: Katarban nézett meccset, vagy Rómában, Pisaban, Velencében és Firenzében tette tiszteletét. Hadházy Ákos az ügyben feljelentést tett.
BRFK-válasz
Két hete a BRFK a feljelentés részletezése után közölte Hadházyval, hogy a feljelentett személy Orbán Viktor, aki mentelmi joggal rendelkezik, így kizárólag az ügyészség (jelen esetben a Budapesti Regionális Nyomozó Ügyészség) végezhet nyomozást ellene. A Telex kérdésére a BRFK azt válaszolta, hogy a
„formailag ismeretlen tettes ellen tett, de tartalmában a miniszterelnök elleni feljelentést a Budapesti Rendőr-főkapitányság határozattal az illetékes ügyészséghez tette át.”
Budapesti Regionális Nyomozó Ügyészség – válasz
Kivizsgálták Hadházy Ákos parlamenti képviselő feljelentését, és megállapították, hogy Orbán Viktor miniszterelnök február-márciusi honvédségi repülőgéppel történt részben hivatalos, részben magánjellegű utazásakor nem történt bűncselekmény. Hadházy Ákos országgyűlési képviselő hivatali visszaélés és hűtlen kezelés miatt tett feljelentést a miniszterelnök február végi Pisában tett kiruccanása miatt, mert az az utazás már nem kötődött a hivatalos programjához.
Az Ügyészség sajtóközleményében azt írja, hogy
más országok gyakorlatához hasonlóan a miniszterelnök állami érdekből kap személyi védelmet. A védelem kiterjed a védett személy életének, testi épségének megóvására, közlekedésének biztosítására. A személyi védelem a miniszterelnököt nem csak hivatali tevékenységével összefüggésben illeti meg, hanem szabadsága, magánprogramjai alatt is. A jogszabály alapján a honvédségi személykísérés technikai segítséget kiterjeszti a politikai felsővezető házastársára is, amennyiben a házastárs a politikai felsővezetővel utazik.
Jár és pont….
A személyi védelem nem miniszterelnöki juttatás, hanem állami kötelezettség, így a költségei szükség szerint az államot terhelik
– írta az Ügyészség.
Korábban Gulyás Gergely is megerősítette, hogy Orbán Viktor magánprogramon vett részt Olaszországban, és ez indokolta a gép kitérőjét. A Kormányzati Tájékoztatási Központ az RTL-lel azt közölte, hogy technikai landolásnál szállt ki Pisában Orbán Viktor a fővárosba tartó honvédségi gépből. Az RTL-nek ugyanakkor egy légiközlekedési szakértő azt mondta, technikai landolásnál nem száll ki az utas a gépből, ráadásul ha az útvonalterv szerint a gépnek Kairóból Budapestre kellett repülnie, akkor is legfeljebb néhány tíz kilométerre térnek ki, hogy leszálljanak egy repülőtéren, nem pedig a Hadházy által korábban is emlegetett ezer kilométerre.
„Banánköztársaság a köbön
A mai napon én is megkaptam az ügyészség határozatát, amely szerint semmi probléma nincs azzal, ha Orbán Viktor 1000 kilométeres kerülőre térítette el a honvédségi utasszállítót, hogy Toszkánában tölthessen egy hosszú hétvégét és meglátogathassa a Firenzében tanuló lányát – írta Hadházy. A határozatból megtudhatjuk:
-
- Magyarország nem tart fenn kormánygépet,
- az utazást lebonyolító 604 oldalszámú, Airbus A319 típusú repülőgép a Magyar Állam tulajdona, és a Magyar Honvédség az üzembentartója,
- a repülőgépet a honvédség állományába tartozó személyek vezették,
- Orbán Viktort és feleségét személyi védelem illeti meg (tehát ezek szerint vele utazott felesége),
- a miniszerelnök védelme kiterjed a külföldi útjára is,
- a miniszterelnök állami érdekből személyi védelem keretében technikai támogatásban részesült,
- a repülőgép és személyzete biztosította a személyi védelemhez szükséges feltételeket,
- ez a technikai jellegű segítség Orbán Viktort és feleségét az olaszországi magánútjára is megillette,
- a személyi védelem állami feladat, állami kötelezettség és költsége az államot terheli,
- ha tehát előbb Budapestre repült volna, majd onnan Olaszországba akkor sem történt volna bűncselekmény.
Néhány megjegyzés:
- Az „ügyészség” szerint tehát Orbán Viktor és felesége a Kairóban tett hivatalos látogatása után először magánútra nem Pisába, hanem mondjuk a Seychelle-szigetekre, vagy a Dominikai Köztársaságba, esetleg Thaiföldre ruccant volna ki, akkor sem történt volna semmi, bűncselekmény pedig semmiképpen sem, hiszen állami feladat és költség őt kísérni.
- Ezek szerint a „technikai leszállás” című mese teljesen megdőlt, az ügyészség azt végképp röhejesnek minősítette. Mentve a menthetőt, beleírták azért a szót, szerintük az államnak kötelessége TECHNIKAILAG is segíteni a vezér őrzését.
- Természetesen az érvelés teljes jogi nonszensz. A MINISZTERELNÖKI ÜLEPET LEHET VÉDENI MENETREND SZERINTI GÉPEN IS, vagy ha azon fél, akkor bérelhet magának saját pénzen saját repülőt és mehet vele a testőr, annyi, amennyit szeretne.
- Az, hogy honvédségi repülővel látogassa meg a gyermekét még akkor sem lesz törvényes, ha véletlenül hoznának ilyen törvényt. Egyelőre ezt elfelejtették, így egy rendszerváltás esetén ez a gépeltérítés (is) alkalmas banánhéj lesz a magyar történelem legkorruptabb rendszerét kiépítő miniszterelnök felelősségre vonására.”
Friss
- A TISZA Párt EP-képviselőjének felesége munkaügyi pert indított volt munkaadója, a minisztérium ellen
- Kamatot emelt az OTP a lakáshiteleknél – Követőkre talál?
- Lázár közszolga pökhend-üzemmódban: egy csekk és más semmi – 5000 Mrd, és viheti a Főváros a területet
- Ha azt hitte, hogy Orbán nem tudja meglepni, tévedett….
- Karácsony Gergely: győztünk!
- 4 ok, amiért megéri zöld energiára váltani
- Karácsony Gergely: ez nettó hazaárulás!
- Ezért állt le a reggeli csúcsban a 2-es metró
- Fiúk a szélről: Fico és Orbán – Jó étvágyat
- Nagy Ervin: tisztelettel kérdezem, Hankó úr, maguk gyengeelméjűek?