Orosz-ukrán háború
Ukrajnában száz év múlva is érezhetők lesznek a háború következményei
Az orosz bombák „nagyon sokáig” maradnak ukrán földben, a németek ezt jól tudják, hiszen Németországban még mindig találnak második világháborús bombákat.
Száz év múlva is érezhetők lesznek az Oroszország által indított háború következményei Ukrajnában – mondta Olaf Scholz német kancellár szerdán Berlinben.
Az orosz bombák „nagyon sokáig” maradnak ukrán földben
A német kormányfő Alberto Ángel Fernández argentin államfővel tartott megbeszélése után, kettejük tájékoztatóján kiemelte, hogy Oroszország „szörnyű, semmivel sem igazolható támadó háborúja” Ukrajna ellen „hihetetlenül” súlyos következményekkel jár.
Úgy vélekedett, hogy Oroszország már most több katonát veszített, mint az Afganisztán ellen a Szovjetunió idején folytatott háború (1979-1989) alatt, és Ukrajna is komoly veszteségeket szenvedett el. Ugyanakkor Oroszország nemcsak emberéletben tesz kárt, hanem városokat és falvakat pusztít el, és rombolja Ukrajna infrastruktúráját – fogalmazott.
Mint mondta, az orosz bombák „nagyon sokáig” maradnak ukrán földben, a németek ezt jól tudják, hiszen Németországban még mindig találnak második világháborús bombákat, és gyakoriak a robbanószerkezetek hatástalanítása miatti lezárások.
Ezért „Ukrajnának már most fel kell készülnie arra, hogy száz éven keresztül kell küzdenie ennek a háborúnak a következményeivel”
– mondta Olaf Scholz, hozzátéve: németeknek és ukránoknak az ország újjáépítésében is együtt kell majd dolgozniuk.
A kancellár arról is szólt, hogy Oroszország támadása Ukrajna ellen egyben „olyan háború, amely az egész világon következményekkel jár”.
Ilyen következmény az energiaárak és az élelmiszerárak emelkedése, és félő, hogy világ élelmezésbiztonságában fontos szerepet betöltő országok, köztük a legnagyobb gabonaexportőrök közé tartozó Ukrajna nem tudja majd biztosítani az ellátást a hagyományos exportpiacain, s ez éhínséghez vezethet – fejtette ki, aláhúzva: mindez azt jelenti, hogy Oroszország támadása Ukrajna ellen „olyan háború, amely mindannyiunkat érint”, ezért megállításához „közös erőfeszítés” szükséges.
Alberto Ángel Fernández kiemelte, hogy az élelmiszerek és a energia drágulása révén egész Latin-Amerika megszenvedi a háború következményeit, vagyis az ukrajnai háború „globális kérdéssé, a világ problémájává vált”.
Elmondta, hogy hazája sok mindent képes nyújtani mindabból, amire a világnak ebben a helyzetben szüksége van. Argentína nagy élelmiszer-, és energiaexportőr, így például a világ második legnagyobb palagáz-készletével rendelkezik, és a cseppfolyósított földgáz (LNG) és a hidrogén piacára is be akar lépni szállítóként. Mindez azt jelzi, hogy „nagyszerű lehetőségek” kínálkoznak az argentin-német együttműködésre – fejtette ki Alberto Ángel Fernández.
Kérdésre válaszolva arról is beszámolt, hogy „Latin-Amerika a béke földje”, ahol elutasítják a háborút, így Argentína nem kíván fegyvereket szállítani az orosz támadás ellen védekező ukrán hadseregnek, de „természetesen” készen áll arra, hogy hozzájáruljon a konfliktus tárgyalásos rendezéséhez.
Milyen érdekes az argentin államfő február elején Moszkvában járt
Alberto Ángel Fernández akkor azt mondta: kormánya le akarja választani Argentínát az IMF és az Egyesült Államok köldökzsinórjáról. Fernández szerint Oroszország fontos szerepet játszhat országa függetlenedési törekvéseiben – mondta azon a munkaebéden, amelyre vendéglátója hívta meg a Kremlben.
Forrás: MTI
Jill Biden Ungváron találkozott Zelenszkij feleségével
Szerző
Friss
- Nálunk már készen vár a jövő heti horoszkóp
- Emberi történetek a Los Angeles-i tűzvészből, Jennifer Garnertől
- Bruck András: az igazság visszavétele – Egy szakadéknak van legmélyebb pontja, a nemzeti bajok súlyosbodásának nincs
- Az sokakat megmozgat, hogy hány lábujja van Orbánnak, közben simán átlépünk egy életéért küzdőn
- Terror elsőszámú célpontja Izrael – Kődobálásoktól, a rakétázásokig több mint 18 ezer támadás 2024-ben
- Habony Árpádot a grúzok sem a két szép szeméért csípik
- Perintfalvi Rita: amikor az őrültek kapnak a kezükbe hatalmat, akkor van csak ok igazán a pánikra
- A Heim Pál kórház összes -4, azaz négy darab!- műtüdő berendezésén kritikus állapotú kisgyerekeket tartanak életben – Mi lesz az ötödikkel?
- Hungarikum 2025 Magyarországáról: a NER-ben 1 szavazat üt 51-et
- Munkában a Lázár-miniszérium: Istenkém, hát elírták a napot. Meg a hónapot. Meg az évet, de a többi rendben van….