US Open: Gálfi Dalma bejutott a legjobb 32 közé, Fucsovics Márton kiesett

Az Amerikai Nyílt Teniszbajnokságon még versenyben lévő két játékos közül Fucsovics Márton egy maratoni ötszettes csatában búcsúzott, míg Gálfi Dalma sima győzelemmel jutott a harmadik fordulóba.

Fucsovics Márton

Serena Williams még mindig nem vonult vissza

Az elmúlt időszakban sokszor sérüléssel bajlódó, a világranglistán jelenleg 98. Fucsovics Márton 4 óra 11 perces mérkőzésen, ötszettes csatában maradt alul az ATP rangsorában 39. spanyol Alejandro Davidovich Fokinával szemben, így nem jutott be a legjobb 32 közé.

A harmincéves Fucsovics az amerikai Maxime Cressy (32.) legyőzése után a spanyol ellen sem számított esélytelennek, különösen annak fényében, hogy tavaly, a rotterdami tornán két szettben megverte aktuális riválisát.

Az első szett nagyon szoros csatát hozott, mindketten hozták az adogatásaikat és végül rövidítésben dőlt el a játszma Davidovich Fokina javára. Ez lendületet adott neki, a második felvonást rögtön brékkel kezdte, de a magyar teniszező 3:5-ről visszajött, és kiegyenlítette a játszmaarányt.

Két egyoldalú szett után a döntő játszma – az elsőhöz hasonlóan – végletekig kiélezett csatát hozott, brék nélkül, majd a tie-breakben a spanyol összpontosított jobban, így a folytatásban ő játszhat a kolumbiai Daniel Elahi Galan Riverosszal (94.), aki a selejtezőből indulva az első fordulóban a negyedik helyen kiemelt görög Sztefanosz Cicipaszt búcsúztatta.

Fucsovics férfi párosban még folytatja a US Openen, a szlovák Alex Molcannal indul.

Gálfi Dalma sima győzelemmel jutott a harmadik fordulóba

A világranglista 91. helyezettje hétfőn pályafutása első győzelmét szerezte meg a US Open felnőtt mezőnyében a spanyol Nurria Parrizas-Diaz (62.) ellen, a második fordulóban pedig azzal a brit Harriet Darttal (88.) találkozott, aki a nyitókörben a tizedik helyen kiemelt orosz Darja Kaszatkinát búcsúztatta.

A New York-i tornán 2015-ben juniorbajnok Gálfi Dalma remekül kezdett, 4:0-ra elhúzott, és dupla brékelőnyéből egyet megőrizve 34 perc alatt előnybe került.

A második játszma még az előzőnél is simábban alakult: a magyar teniszező adogatóként szinte alig veszített pontot, és mivel háromszor is elvette ellenfele szervajátékát, sima sikerrel, kevesebb mint egy óra alatt jutott tovább.

Gálfi Dalma
Gálfi Dalma. Fotó: Mika Lawrence / USTA

Gálfi – aki pályafutása során először jutott el a harmadik fordulóig Grand Slam-viadalon – a következő körben a 18. helyen kiemelt, az idei Roland Garroson negyeddöntős orosz Veronyika Kugyermetovával találkozik.

A két lány korábban három alkalommal találkozott egymással, 2016-ban Chenzouban és egy évvel később Marseille-ben is Gálfi Dalma nyert, míg idén Miamiban 1:5-ös állásnál a magyar teniszezőnő sérülés miatt feladta a mérkőzést.

Az Amerikai Nyílt Teniszbajnokság női versenye egyre inkább valóban nyílt

Az esélyesek és kiemeltek sorra buknak el, míg itt vannak a feltörekvő tinédzserek és egy olyan szupersztár, mint Serena Williams.

Az amerikai teniszkirálynő alaposan feladta a leckét a US Open szervezőinek. Mivel már nyáron bejelentette, hogy ez lesz az utolsó szereplése Flushing Meadows-ban, így fokozott figyelem kísérte pályára lépését és esetleges búcsúját.

Ám Serena Williams, mint egész pályafutása során ezúttal sem adja könnyen a bőrét. Második mérkőzésén a második helyen kiemelt Anett Kontaveitet búcsúztatta három játszmában, így S. Williams máris ott van a legjobb 32 között. Ráadásul Serena ezt a győzelmet amúgy ajándékba is adhatta a csütörtökön 5. születésnapját ünneplő lányának, Olympiának, aki idén már a helyszínen szurkol anyukájának.

Második győzelme ráadásul alaposan meglephette a bukmékereket is, így kíváncsian várjuk milyen oddszokat kap Serena az Ajla Tomljanovic elleni mérkőzésre. Az ausztrál teniszezőnő Karolina Muchova könnyed legyőzése után szetthátrányból fordított Jelena Rogyina ellen.

A Zágrábban született Tomljanovic és Serena karrierjük során először és egyben utoljára játszhatnak egymás ellen.

Serena Williams
Serena Williams. Fotó: Darren Carroll/USTA

De nézzük a többieket!

A címvédő Emma Raducanu már az első körben nagyon simán kikapott Alizé Cornet-től, a tavalyi döntős Leylah Fernandez ment egy kört, majd vereséget szenvedettt az orosz Ljudmila Szamszonovától.

A 21 éves Xiyu Wang a francia Diane Parry-t, majd a 3. helyen kiemelt Maria Sakkarit is szenthátrányból fordítva győzte le. A kínai lánykövetkező ellenfele Alison Riske-Armitraj lesz.

A wimbledoni bajnoknő Jelena Ribakina rögtön az első fordulóban kikapott, a kazah színekben teniszező játékost a 21 éves Clara Burel 6:4, 6:4 arányban győzte le.

A mindössze 17 éves Linda Fruhvirtova (2005. május 1.) a selejtezőben megnyert három mérkőzés után győzelemmel mutatkozott be a US Open főtábláján. A cseh tinédzser 6:3, 6:4 arányban nyert a 20 éves Xinyu Wang ellen. Fruhvirtova következő ellenfele már Garbine Muguruza (spanyol, 9.) lesz.

A 20 éves Darja Snigur a selejtezőben megnyert három mérkőzés után a főtáblán a kétszeres Grand Slam-győztes Simona Halep ellen nyert három játszmában. A román játékos tavaly három kört ment a főtáblán, végül az ukrán Jelina Szvitolina jelentette a végállomást.

Snigur sem jutott tovább, az ukrán lányt a kanadai Rebecca Marino 6:3, 7:6(5) arányban múlta felül, a 31 éves torontói játékos következő ellenfele a 33 éves kínai Shuai Zhang lesz. Érdekesség, hogy ők ketten először játszanak egymás ellen.

Szintén bejutott a legjobb 32 közé Bianca Andreescu, a kanadai teniszező az első körben még három játszmában nyert, majd 6:2, 6:4 arányban győzött a feltörekvő Beatriz Hadda Maia (brazil, 15.) ellen. Andreescu következő ellenfele az a Caroline Garcia lesz, akitől idén a Bad Homburg-i torna döntőjében három játszmában kapott ki. Garcia szenthátrányból fordítva győzött 6:7(5), 6:4, 6:4 arányban.

US Open

Férfi egyes, 2. forduló (a 32 közé jutásért):

Alejandro Davidovich Fokina (spanyol)-Fucsovics Márton 7:6(7-3), 5:7, 3:6, 6:0, 7:6(10-3)

Női egyes, 2. forduló (a 32 közé jutásért):

Gálfi Dalma-Harriet Dart (brit) 6:4, 6:0

Női páros, 1. forduló (a 32 közé jutásért):
Bondár Anna, Greetje Minnen (magyar, belga) – Vang Hszin-jü, Csu Lin (kínai) 7:5, 3:6, 6:4

US Open: Gálfi Dalma és Fucsovics Márton a legjobb 64 között