US Open: Gálfi Dalma bejutott a legjobb 32 közé, Fucsovics Márton kiesett

Fucsovics Márton

Az Amerikai Nyílt Teniszbajnokságon még versenyben lévő két játékos közül Fucsovics Márton egy maratoni ötszettes csatában búcsúzott, míg Gálfi Dalma sima győzelemmel jutott a harmadik fordulóba.

Serena Williams még mindig nem vonult vissza

Az elmúlt időszakban sokszor sérüléssel bajlódó, a világranglistán jelenleg 98. Fucsovics Márton 4 óra 11 perces mérkőzésen, ötszettes csatában maradt alul az ATP rangsorában 39. spanyol Alejandro Davidovich Fokinával szemben, így nem jutott be a legjobb 32 közé.

A harmincéves Fucsovics az amerikai Maxime Cressy (32.) legyőzése után a spanyol ellen sem számított esélytelennek, különösen annak fényében, hogy tavaly, a rotterdami tornán két szettben megverte aktuális riválisát.

Az első szett nagyon szoros csatát hozott, mindketten hozták az adogatásaikat és végül rövidítésben dőlt el a játszma Davidovich Fokina javára. Ez lendületet adott neki, a második felvonást rögtön brékkel kezdte, de a magyar teniszező 3:5-ről visszajött, és kiegyenlítette a játszmaarányt.

Két egyoldalú szett után a döntő játszma – az elsőhöz hasonlóan – végletekig kiélezett csatát hozott, brék nélkül, majd a tie-breakben a spanyol összpontosított jobban, így a folytatásban ő játszhat a kolumbiai Daniel Elahi Galan Riverosszal (94.), aki a selejtezőből indulva az első fordulóban a negyedik helyen kiemelt görög Sztefanosz Cicipaszt búcsúztatta.

Fucsovics férfi párosban még folytatja a US Openen, a szlovák Alex Molcannal indul.

Gálfi Dalma sima győzelemmel jutott a harmadik fordulóba

A világranglista 91. helyezettje hétfőn pályafutása első győzelmét szerezte meg a US Open felnőtt mezőnyében a spanyol Nurria Parrizas-Diaz (62.) ellen, a második fordulóban pedig azzal a brit Harriet Darttal (88.) találkozott, aki a nyitókörben a tizedik helyen kiemelt orosz Darja Kaszatkinát búcsúztatta.

A New York-i tornán 2015-ben juniorbajnok Gálfi Dalma remekül kezdett, 4:0-ra elhúzott, és dupla brékelőnyéből egyet megőrizve 34 perc alatt előnybe került.

A második játszma még az előzőnél is simábban alakult: a magyar teniszező adogatóként szinte alig veszített pontot, és mivel háromszor is elvette ellenfele szervajátékát, sima sikerrel, kevesebb mint egy óra alatt jutott tovább.

Gálfi Dalma
Gálfi Dalma. Fotó: Mika Lawrence / USTA

Gálfi – aki pályafutása során először jutott el a harmadik fordulóig Grand Slam-viadalon – a következő körben a 18. helyen kiemelt, az idei Roland Garroson negyeddöntős orosz Veronyika Kugyermetovával találkozik.

A két lány korábban három alkalommal találkozott egymással, 2016-ban Chenzouban és egy évvel később Marseille-ben is Gálfi Dalma nyert, míg idén Miamiban 1:5-ös állásnál a magyar teniszezőnő sérülés miatt feladta a mérkőzést.

Az Amerikai Nyílt Teniszbajnokság női versenye egyre inkább valóban nyílt

Az esélyesek és kiemeltek sorra buknak el, míg itt vannak a feltörekvő tinédzserek és egy olyan szupersztár, mint Serena Williams.

Az amerikai teniszkirálynő alaposan feladta a leckét a US Open szervezőinek. Mivel már nyáron bejelentette, hogy ez lesz az utolsó szereplése Flushing Meadows-ban, így fokozott figyelem kísérte pályára lépését és esetleges búcsúját.

Ám Serena Williams, mint egész pályafutása során ezúttal sem adja könnyen a bőrét. Második mérkőzésén a második helyen kiemelt Anett Kontaveitet búcsúztatta három játszmában, így S. Williams máris ott van a legjobb 32 között. Ráadásul Serena ezt a győzelmet amúgy ajándékba is adhatta a csütörtökön 5. születésnapját ünneplő lányának, Olympiának, aki idén már a helyszínen szurkol anyukájának.

Második győzelme ráadásul alaposan meglephette a bukmékereket is, így kíváncsian várjuk milyen oddszokat kap Serena az Ajla Tomljanovic elleni mérkőzésre. Az ausztrál teniszezőnő Karolina Muchova könnyed legyőzése után szetthátrányból fordított Jelena Rogyina ellen.

A Zágrábban született Tomljanovic és Serena karrierjük során először és egyben utoljára játszhatnak egymás ellen.

Serena Williams
Serena Williams. Fotó: Darren Carroll/USTA

De nézzük a többieket!

A címvédő Emma Raducanu már az első körben nagyon simán kikapott Alizé Cornet-től, a tavalyi döntős Leylah Fernandez ment egy kört, majd vereséget szenvedettt az orosz Ljudmila Szamszonovától.

A 21 éves Xiyu Wang a francia Diane Parry-t, majd a 3. helyen kiemelt Maria Sakkarit is szenthátrányból fordítva győzte le. A kínai lánykövetkező ellenfele Alison Riske-Armitraj lesz.

A wimbledoni bajnoknő Jelena Ribakina rögtön az első fordulóban kikapott, a kazah színekben teniszező játékost a 21 éves Clara Burel 6:4, 6:4 arányban győzte le.

A mindössze 17 éves Linda Fruhvirtova (2005. május 1.) a selejtezőben megnyert három mérkőzés után győzelemmel mutatkozott be a US Open főtábláján. A cseh tinédzser 6:3, 6:4 arányban nyert a 20 éves Xinyu Wang ellen. Fruhvirtova következő ellenfele már Garbine Muguruza (spanyol, 9.) lesz.

A 20 éves Darja Snigur a selejtezőben megnyert három mérkőzés után a főtáblán a kétszeres Grand Slam-győztes Simona Halep ellen nyert három játszmában. A román játékos tavaly három kört ment a főtáblán, végül az ukrán Jelina Szvitolina jelentette a végállomást.

Snigur sem jutott tovább, az ukrán lányt a kanadai Rebecca Marino 6:3, 7:6(5) arányban múlta felül, a 31 éves torontói játékos következő ellenfele a 33 éves kínai Shuai Zhang lesz. Érdekesség, hogy ők ketten először játszanak egymás ellen.

Szintén bejutott a legjobb 32 közé Bianca Andreescu, a kanadai teniszező az első körben még három játszmában nyert, majd 6:2, 6:4 arányban győzött a feltörekvő Beatriz Hadda Maia (brazil, 15.) ellen. Andreescu következő ellenfele az a Caroline Garcia lesz, akitől idén a Bad Homburg-i torna döntőjében három játszmában kapott ki. Garcia szenthátrányból fordítva győzött 6:7(5), 6:4, 6:4 arányban.

US Open

Férfi egyes, 2. forduló (a 32 közé jutásért):

Alejandro Davidovich Fokina (spanyol)-Fucsovics Márton 7:6(7-3), 5:7, 3:6, 6:0, 7:6(10-3)

Női egyes, 2. forduló (a 32 közé jutásért):

Gálfi Dalma-Harriet Dart (brit) 6:4, 6:0

Női páros, 1. forduló (a 32 közé jutásért):
Bondár Anna, Greetje Minnen (magyar, belga) – Vang Hszin-jü, Csu Lin (kínai) 7:5, 3:6, 6:4

Ha megírná véleményét, vagy megvitatna ezt-azt másokkal, esetleg kérdése lenne a cikkel kapcsolatban, Facebook oldalunkon megteheti!

US Open: Gálfi Dalma és Fucsovics Márton a legjobb 64 között