Kerítésen túl
Weber: Magyarország rossz irányba tart
Sajnálatát fejezte ki az Európai Néppárt (EPP) frakcióvezetője, hogy Magyarország rossz irányba tart Orbán Viktorral. Manfred Weber, aki az EPP jelöltje az Európai Bizottság elnöki posztjára, arra reagált, hogy a magyar kormányfő már nem támogatja elnökjelöltségét.
A Fidesznek nincs joga részt venni a szervezet ülésein
Az AFP francia hírügynökség megkeresésére Manfred Weber felidézte: az EPP politikai közgyűlése a néppárt elnöksége és a Fidesz megegyezése alapján felfüggesztette a párt tagságát, így a Fidesznek nincs joga részt venni a szervezet ülésein.
Hozzátette: azért döntöttek a felfüggesztés mellett, mert úgy gondolták, hogy Magyarország rossz irányba tart a Fidesz kormányzása alatt.
Weber megismételte, hogy az EPP olyan párt, amelynek tagjait közös értékek és az Európa jövőjére vonatkozó közös elvek tartják össze.
„Akik már nem hisznek az értékeinkben, azoknak ki kell lépniük a pártcsaládból. Mindenkinek el kell döntenie, hogy saját meggyőződése alapján megy, vagy marad”
– mondta.
Orbán szerint Weber megsértette a választók tiszteletére vonatkozó elvet
Orbán Viktor hétfőn Budapesten Heinz-Christian Strache osztrák alkancellárral, az Osztrák Szabadságpárt (FPÖ) elnökével folytatott megbeszélése után kijelentette, hogy a magyar kormány nem támogathatja az EPP-s Manfred Weber európai bizottsági elnöki jelöltségét.
Úgy fogalmazott: a magyar kormány és vezetője nem kerülhet abba a helyzetbe, hogy olyan embert támogat európai bizottsági elnöknek, aki eleve bejelenti, „köszöni szépen”, de nem tart igényt a magyarok szavazataira.
Manfred Weber azt találta mondani, hogy a magyarok szavazatával nem kíván európai bizottsági elnök lenni – hivatkozott a néppárti politikus korábbi szavaira Orbán Viktor, aki ezt súlyos álláspontnak, a választók tiszteletére vonatkozó elv megsértésének nevezte.
Inkább nem lenne elnök, ha…
Weber március végén egy a ZDF német televíziónak adott interjúban egy kérdésre válaszolva azt mondta: inkább nem vállalná a bizottság elnöki tisztségét, ha azt csak a Fidesz szavazataival tudná megszerezni.
Az EPP előzőleg a magyar kormány Brüsszel- és Európai Unió-ellenes kampányának beszüntetését szorgalmazta, majd politikai közgyűlése március 20-án – a néppárti elnökség és a Fidesz megegyezése alapján – a Fidesz tagságának felfüggesztéséről, valamint a magyarországi helyzetnek és a Fidesz tevékenységének vizsgálatáról határozott.
Orbán Viktor miniszterelnök, a Fidesz elnöke az ülést követő sajtótájékoztatóján kijelentette, hogy a Fidesz egyoldalúan felfüggeszti jogainak a gyakorlását az EPP-ben a néppárt által felkért háromtagú bizottság jelentésének elkészültéig.
(Forrás: MTI)
Szerző
Friss
- Hiszed, nem hiszed? – Napi horoszkóp 2025. április 22., kedd
- Donald Trump és neje részt vesznek Ferenc pápa temetésén, az Orbán házaspár még nem nyilatkozott
- Gábor György: nincs szebb, mint az a valóság amely saját magát igazítja ki
- A milliárdokat elnyelő ‘nemzeti köztévénél’ a szakértelem, és nem a párthűség lenne a kiválasztás elve….
- Semjén: Ferenc pápa temetésének napja nemzeti gyásznap lesz
- Dögtemetők országszerte – Őrt állt éjjel a DK Bábolnán
- Tűzszünet, mint ‘látványpékség’
- Perintfalvi Rita búcsúja Ferenc pápától
- Akiért a harangok szólnak…. – 11 órakor minden magyarországi templomban negyed órán át harangoznak
- Egy jó emberrel kevesebb…: Húsvétkor meghalt Ferenc pápa – Legyen könnyű neki a föld!