Kerítésen innen
Árverésre kerülnek a még nem NER-újgazdagosított balatoni üdülők – Kalapács alatt az állami tulajdonban lévő maradék

Többször írtunk arról, hogy miként került és kerül folyamatosan „értő kézbe” a magyar tenger partja. Ami eddig állami tulajdonban volt, azt most szándékoznak elárverezni. Arra nem gondol a gondos állambátyó, hogy szeretett népe szívesen üdülne néhanapján, amikor rá kerülne a sor megfizethető áron a Balatonnál. Ez olyan szoci csökevény lenne, ami ugye pfujjjj!

Árverésen értékesíti balatoni üdülőit a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő
(MNV) Zrt., az első ütemben értékesítésre szánt üdülők összértéke meghaladja a 2,5 milliárd forintot – közölte az állami vagyonkezelő hétfőn az MTI-vel. Rém egyszerű lesz ezentúl vendégeskedni a NER-kedvenceknél, egyszerűen csak be kell jelentkezni egy Balaton-parti szállodába?!
Közleményükben ismertetik:
az MNV több ütemben kínálja eladásra a korábban üdültetési funkciójú ingatlanokat.
Az első ütemben hét önálló ingatlanra és egy ingatlancsomagra (Turizmus 1.) lehet licitálni, melyek november 19-től lesznek elérhetőek az Elektronikus Aukciós Rendszer (EAR) felületén (e-arveres.mnv.hu). Az értékesítés szabályait és az ingatlanok részletes adatait az árverési hirdetmény tartalmazza.
14 milliótól 1,7 milliárdig….
A kikiáltási árak széles spektrumon mozognak, ezért magánszemélyek is találhatnak elérhető áron üdülőt, ilyen például a 14,5 millió forintos balatonfüredi, vagy a vízparthoz közel fekvő, 35,1 millió forintos balatonszemesi ingatlan. A 100-200 millió forint közötti kikiáltási árról induló üdülők, üdülőkomplexumok a befektetők érdeklődésére tarthatnak számot,
az 1,74 milliárd forint kikiáltási áron meghirdetett Turizmus 1. elnevezésű csomag elemei pedig az idegenforgalmi portfólióbefektetők számára kínálnak lehetőséget
A vagyonkezelő
az idén júniustól az eddig megszokott egyedi ingatlanértékesítés mellett – a piaci befektetői profilok sajátos ingatlanszükségletéhez igazodva – több, nagy értékű ingatlanokból álló, csomagszerű értékesítést indított, hogy olyan ingatlanok is gazdára találjanak, amelyek a korábbi értékesítési kísérlet során önállóan nem keltek el.
Az értékesítendő vagyonelemek nem látnak el közfeladatot, ezért állami tulajdonban tartásuk – az MNV portfóliótisztítási stratégiájával összhangban – sem vagyonpolitikai, sem költséghatékonysági szempontból nem indokolt.
Ez utóbbi megállapítással gondolom sokan vitatkoznának, hiszen a fentiek mellett a szociális érzékenység sem smafu. Az pedig amellett szól, hogy segítsük, aki rászorul.

Szerző
1 Comments
Leave a Reply
Leave a Reply
Friss
- A hétvége színekben elmesélve – Figyelem, fontos horoszkóp!
- „Remélem Anikó asszony csinált az útra fasirtos zsömlét” – kommentelték Orbánék „Ryanair-rel utazását”
- Csak egy kis matek Orbán Ráhelnek Vásárhelyi Máriától
- Az Európai Parlamentben Orbánt elküldték ‘melegebb éghajlatra’, ha értik mire gondolunk
- Szia, Uram! Kérsz 1.600 milliós EU-támogatást, ami nyomtalanul eltűnhet? – Csak tudnánk, mi baja velünk az Uniónak….
- Országszerte ‘bedőltek’ a kormányablakok
- Közlöny van róla! – Pintér miniszter nem aprózta el: 2029 december 31-ig éves bontásban adott ki utasítást
- Vita a halálbüntetésről: érv és ellenérv – 3+1 téves halálos ítélet
- „Deutschét hol lehet megnézni?” – kommentelték a hírt, miszerint transzparens a TISZA EP-képviselőinek vagyonnyilatkozata
- Hiszed, nem hiszed? – Július 11-i horoszkóp péntekre, a hét utolsó munkanapjára
Pingback: Robbant a balatoni ingatlanár-bomba - A Covid19 megdobta a tóparti nyaralók árait - Városi Kurír