Kerítésen innen
Orbán: ellenzék bedarálva, 2022 tavaszán választás, addig védekezés
Orbán Viktor hosszútávú harcot hirdetett a liberálisok, a “libernyákok” elleni. Az ellenzék szerinte be van darálva, “kolbász” már a Gyurcsány vezetésével a Soros-hálózatot kiszolgáló baloldali népfront. Itt az ideje szedelőzködni, hogy a megfelelő pillanatban kilovagolhassunk – fogalmazott a Magyar Nemzetben.
Tusnádfürdő, Kötcse, Tranzit helyett
– Orbán Viktor miniszterelnök
„őszi politikai évadot köszöntő dolgozata”
– amit már tegnap beharangoztak – két teljes oldalon jelent meg hétfőn.
„Tusnádfürdő nincs. Kötcse sincs. Tranzit sincs. Járvány van. A vírus a politikai gondolkodás műhelyeinek nyári találkozóit is megtizedelte. Pedig lenne mit átgondolni és megbeszélni. Olyasmit és úgy, amit és ahogy a parlamenti lökdösődés és a modern kommunikáció néhány mondatos keretei között bajos lenne. Marad hát beszéd helyett az írás, előadás helyett az esszé”
– vezeti fel írását a miniszterelnök, melynek az első nagy gondolatfutama a tusnádfürdői, 2014-es beszédét idézi, az illiberális államszervezés és közösségépítés sikeres szervezéséről, aminek óriási nemzetközi visszhangja volt, és ami miatt rengeteg bírálatot kapott. Nemcsak azért, mert ebben olyan rendszerről beszélt – Oroszországot, Kínát, Szingapúrt és Törökországot hozva példaként -, “
amelyek nem nyugatiak, nem liberálisok, nem liberális demokráciák, talán még demokráciák sem, és mégis sikeressé tesznek nemzeteket”,
hanem mert ezzel az új illiberális állammodellt hirdette meg – szemlézte az interjút az ATV.
„Libernyákozás” marad, már úgy hozzánőtt
Most az első, “Illiberális, konzervatív, kereszténydemokrata, liberális” alcím alatti bekezdésben – ismét a “libernyák” kifejezést használva a liberálisokra – arról ír:
“A szellemi szuverenitásért és intellektuális szabadságért évekkel ezelőtt éppen Tusnádfürdőn megindított küzdelmünk lassan termőre fordul. A politikai korrektség, vagyis a libernyák doktrína-, beszédmód- és stílusdiktátumok elleni lázadás medre egyre szélesedik. Egyre többen és egyre bátrabban lépnek ki a már fojtogatóan szűk egyetlen helyes beszédmód, egyetlen helyes demokráciafölfogás, egyetlen helyes Európa- és Nyugat-értelmezés kalodájából”.
De a “büntetési kockázatokról” is ír, megfogalmazása szerint ez a „szabadulási kísérlet” negatív következményekkel járt,
„kiutasítás az akadémiai életből, állásvesztés, megbélyegzés, egyetemi vesszőfutás, a példák lassan mindennaposak”.
Megjegyzi azt is, hogy
“ha sikerül is túljutni a jól megfizetett és óraműpontossággal járőröző libernyák határőrökön”,
meg kell küzdenünk a mégoly jó szándékú hallgatóság mélyen ülő reflexeivel is. A cikke e pontján jön egy kis német bírálat is:
“Hiába kifinomult az okfejtés, a nacionalizmus dicséretétől akkor is összerándul a német gyomor, ha azt Hazony professzor írta Jeruzsálemből. És bármilyen bársonyos hangfekvésben beszélünk is az illiberális demokráciáról, a német és az angolszász fülnek borzasztóan hangzik”. Ma még – teszi hozzá.
Tévednek!
Tévednek, akik azt állítják, hogy
“a jog uralmát, jogállamot csak a liberalizmus szellemi keretei között lehet csak elgondolni és csak a liberális demokrácia eszközével lehet megvalósítani”.
Ha a brüsszeli buborékban még nem vallják is be, mi már látjuk, hogy a király meztelen
A „demokrácia csak liberális lehet” doktrínája, az érinthetetlen bálvány, a nagy fétis ledőlt, már csak a felkavart porfelhő ülepedését kell megvárnunk, és nemcsak tudni, hanem látni is fogjuk. Úgy tűnik, hogy a konzervatív és kereszténydemokrata pártok, politikai mozgalmak kiszabadulhatnak a liberálisok életveszélyes öleléséből. Az „olyan, hogy illiberális demokrácia, nincs” és a hasonló mondatokat most már a politikai ostobaságok könyvébe jegyzik föl, jöjjenek bármilyen magas helyről is – írja előtte. Cikkében Orbán Viktor üdvözli, hogy
“a konzervatív politikai gondolkodók végre vették a bátorságot, és a matematikai bizonyítások eleganciáját is meghaladó vonalvezetéssel igazolják, hogy a liberalizmus és a konzervativizmus a politikai elmélet két ellentétes pozícióját képviselik”.
A konzervativizmus és liberalizmus mai összekeveredését egy történelmi visszatekintéssel magyarázta el, Orbán Viktor azt elemzi, hogy a totalitarizmus elleni nagy csatákban a szovjet blokk összeomlásáig a konzervatívok és a liberálisok szövetséget alkottak a nácizmus és a kommunizmus, a nácik és a kommunisták ellen, de
“a szövetség a berlini fal leomlásával Nyugaton, a szovjetek kivonulásával pedig Keleten is elvesztette az értelmét.”
Orbán Viktor a cikkében ugyanakkor jelentőséget tulajdonít a konzervatív és liberális eszmék, fogalmak “váltogatásának”, összekapcsolásának. Mint írja
“sokáig, túl sokáig – mintegy két évtizedig tűnt úgy -, hogy nincs ezzel semmi baj, ha intellektuálisan pontatlan és pongyola is, komoly kár azért nem származik belőle”.
De mint hangsúlyozza, “mára megváltoztak a dolgok”. Mert a konzervatívok és kereszténydemokraták számára a legnagyobb kihívást és ellenfelet ma és újra a liberalizmus és a liberálisok jelentik. “A kereszténydemokrata és a liberális gondolkodás alapelvei homlokegyenest ellenkeznek, és a liberálisok támadásainak célkeresztjében csupa olyasmi áll, amik számunkra éppen a legfontosabbak, a kívánatosnak tartott politikai rend sarokkövei, a konzervatív-kereszténydemokrata hagyomány szíve közepe, mint a nemzet, a család, a vallási hagyomány” – szögezi le a cikkében a miniszterelnök.
Itt gyulladt ki a piros lámpa
Mint írja, Közép-Európában, “itt gyulladt ki a piros lámpa, itt húztuk meg a vészféket, és itt, elsősorban Lengyelországban és Magyarországon vertük félre a harangokat. Azt is hozzáteszi: itt volt elegendő erő visszarántani a kereszténydemokraták és konzervatívok európai politikai otthonát, az Európai Néppártot a szakadék széléről.
Berlini, brüsszeli pártmintázat, osztrákok, “perverzió”
Orbán Viktor a cikkében ezen a ponton újra bírálja a németeket, azt írja: itt, Közép-Európában
“volt elegendő életösztön és hangerő elmondani, hogy nem kockáztathatjuk az európai kereszténydemokrácia jövőjét a mégoly érthető német igény kedvéért sem, hogy a brüsszeli koalíciós pártmintázat egyezzen a berlinivel, mert így teremthető összhang a két erőközpont között a legkönnyebben”.
A párhuzamot úgy folytatja, hogy “ha tehát Berlinben a kereszténydemokraták a baloldallal lépnek koalícióra, azt kell tennie az EPP-nek is az Európai Parlamentben”. Szerinte, ha ezt a nyomvonalat követjük, a német választások után megismerhetjük az EPP és a zöldek koalíciójának szépségeit is, “ahogy azt már ízlelgetik a bécsi laboratóriumban” – kritizálja az osztrákokat is, amiért Kurz néppártja a zöldekkel lépett koalícióra. Az ilyen koalícióról úgy fogalmaz: “Közép-Európában azonban nemcsak a jó ízlés lázad föl az efféle perverzió gondolatára, hanem a józan ész is”.
Arab tavasz, káosz, Trumpnak drukkol
A liberális demokrácia kikényszerítése szerinte az oka az “az arab tavasznak, is – ezzel bebizonyítódott, hogy “a liberális demokrácia összeomlást és káoszt, több kárt, mint hasznot hozhat magával”. Ezért szurkolunk Donald Trump győzelméért – teszi hozzá a miniszterelnök.
Soros érdekei… “blackmail”
Orbán Viktor arról is ír, hogy szubszidiaritás címszóval szeretnének egyre több nemzeti hatáskört Brüsszelre, az EU-ra ruházni: de a kérdésben a kereszténydemokraták lelkesedése azért “fékezett habzású”, mert látják, hogy az ilyen szervezetek elkerülhetetlenül hajlamosak az önkényre,
“hajlanak rule of law-nak hívni, ami pusztán csak rule of blackmail”, kiszolgáltatottak a Soros-féle hálózatszerű behatolási kísérletekkel szemben, és ha választani kell az egyes nemzeti közösségek polgárai és a globális tőke nagykutyái között, végül mindig ez utóbbiakat választják
Migráció: élet-halál harc, népességcsere
A liberális és a konzervatív politika összecsap, sőt élet-halál harcot vív a migráció kérdésében is – írja cikkében Orbán Viktor, újra többször is “libernyákozva” bizonytalan társadalmi és emberkísérletként írja le a folyamatot, kijelentve:
“a matematika törvényeinek ignorálása nélkül nehéz nem látni a lassú, de biztos, sőt egyre gyorsuló népességcsere tényét.”
Oktatáspolitika: összebékíthetetlenség, “szivárványos propaganda”
„Összebékíthetetlen különbségek mutatkoznak az oktatáspolitikában is”
– jelenti ki a cikkében a miniszterelnök. Mint írja, “a konzervatívok szerint a karakteres nemzeti hagyományokra kell összpontosítani, s a nevelés célja, hogy a bevált hagyományainkat továbbvinni képes hazafiak lehessenek gyermekeinkből. A kereszténydemokraták pedig azt is elvárják, hogy az iskolák erősítsék meg a gyermekek születéskor megkapott és a Teremtő által eldöntött nemi identitását, segítsék a lányokat, hogy derék és tiszteletre méltó asszonyok, a fiúkat pedig hogy a családjuknak biztonságot és támaszt nyújtani képes férfiak lehessenek.
Az iskolák feladata:
“védjék meg a család eszményét és értékeit, és tartsák távol a kiskorúaktól a genderideológiát és a szivárványos propagandát”
Megfogalmazása szerint
“a liberálisok mindezt jobb esetben sötét középkornak, rosszabb esetben klerikálfasizmusnak látják, mivel az iskolai oktatás célja szerintük nem lehet más, mint hogy elvezessük a gyermeket önmagához, képessé tegyük az önmegvalósításra, bevezessük az egyetemes politikai rend szépségeibe, s ezért megfosszuk azoktól a hagyományrétegektől, melyek a déd-, nagy- és édesszülei életeiből rakódtak rá.”
Kormányzat és egyház
Orbán Viktor a kormányzat és az egyház szerepéről is hangsúlyosan ír: a liberálisok szerint
“semmi szükség az Isten által kinyilatkoztatott abszolút értékekre s az ebből kinőtt vallási, bibliai hagyományra. Sőt az egyház és a kormányzat közé válaszfalat kell építeni, a vallás befolyását a közélet világából ki kell szorítani”.
A magyar olvasó – mint fogalmaz – erről a vitáról azt hiszi, hogy ez csak a magyar, esetleg a „nyomorult közép-európai kisállami létünk” hordaléka. Ezért nem látja és talán nem is méltányolhatja a mi nemzeti-keresztény alkotmányunk rendíthetetlen és szellemes alapvetését, miszerint az állam és az egyház különváltan működik. Szétválasztás helyett, az állami és az egyházi autonómia megőrzése mellett a vallást be kívánja illeszteni a társadalom életébe, fenntartva a vallási nézetek iránti tolerancia szellemét – szögezi le cikkében a miniszterelnök.
Harc a liberalizmussal: négy mondat
Orbán Viktor a cikkében a liberalizmus elleni harc kapcsán arra szólít fel, hogy bele kell állni a küzdelembe, mert a kereszténydemokraták nem tettethetik magukat “fajankóknak”. A sarkukra kell állniuk és ki kell mondani
“az egész európai politikát megváltoztatni képes négy mondatot. A mi nemzeti és keresztény alapelveink nem liberálisak. A liberalizmus előtt jöttek létre. Szemben állnak a liberalizmussal. A liberalizmus ma elpusztítja őket”.
Európa és az ő helye
Az “Európa és az ő helye” alcím alatt Orbán Viktor azt vezeti le – a világgazdasági folyamatot is láttatva, a Nyugat-Kelet beruházási arányt leíró statisztikával -, hogy
“ma az összes beruházás 58 százaléka származik keletről és negyven százaléka nyugatról”.
Ezt két hete a Kossuth Rádiónak adott interjújában is elmondta, ahogy azt is, hogy 2012-ben az Európai Bizottság Kutatási és Innovációs Főigazgatósága azt írta egy tanulmányában, hogy a népesedési gondok miatt az Európai Unió támogatni fogja a megnövekvő migrációt. Arra is született becslés, hogy 2050-re Oroszország nélkül számítva az európai népesség húsz százaléka muszlim lesz.
“Ma az látszik valószínűnek, hogy a nyugati nagyvárosokban 2050-re inkább muszlim többséggel kell számolnunk”
“Olaszországban dől el Európa jövője”
Újra leírja, hogy a Nyugat elveszítette a vonzerejét. “Ők nem tudják ránk erőltetni az akaratukat, mi pedig nem tudjuk átállítani az ő szellemi, intellektuális és politikai váltóikat” – konstatálja a cikkében. Szerinte Olaszországban dől el Európa jövője – ezt a következőképpen fogalmazza meg: “Meg kell találni az együttműködés módját ebben a patthelyzetben is, amíg Olaszországban el nem dől Európa jövője. Jobbra vagy balra”.
“Babiš és a Fidesz tartja magát, az új szlovák kormány pedig nem hagyta el a V4-es tábort. A rule of law-nak nevezett rule of blackmail rendszerét nem sikerült kiépíteni”
– írja a cikkében, a lehetséges szövetségesi kört körvonalazva azt írja: sikerült megakadályozni, hogy a brüsszeli beavatkozás kibillentse a kormányzati hatalomból a lengyel kereszténydemokratákat, a jobboldal Horvátországban és Szerbiában évekre stabilizálta a helyzetét, a szlovénok is jó úton vannak efelé, és az össztűz alá vett bolgár kormánypárt és miniszterelnök túlélési esélyei sem rosszak.
Kompromisszumok, Merkel utódlása
Orbán Viktor szerint “a megegyezések és kompromisszumok útján kell maradni”, és végre kell hajtani a nyáron tető alá hozott “grandiózus pénzügyi-költségvetési terveinket, mondjon akármit is az Európai Parlament”. Ez lehetséges szerinte, akkor, “ha Merkel kancellár utódlását a németeknek sikerül a Richter-skála négyes fokozata alatt levezényelniük”.
Koronavírus, védekezés
A Vírus, védekezés, kilátások alcímmel közölt újabb nagy fejezetben Orbán Viktor emlékeztet az első hullám sikeres védekezésére – benne voltunk a legjobb 25-ben -, most itt a második hullám, “amit újra külföldről hurcoltak be Magyarországra”. A miniszterelnök emlékeztet a nemzeti konzultációra, arra, hogy egybehangzó volt a válaszolók akarata: Magyarországnak működnie kell. “Lesznek meleg pillanatok” – írja, de azt ígérte, mindenkinek, akinek szüksége lesz rá, megfelelő ellátáshoz jut.
“Tavasszal egyszer más sikerült, együtt ősszel is sikerülni fog! Szakállas vicc a kommunista időkből: azt tudjuk, hogy mi lesz, de addig mi lesz? Azt tudjuk, hogy 2022 tavaszán választás lesz. Addig védekezés lesz”
– fogalmaz a cikkében, hozzátéve: a derűlátó virológusok szerint a koronavírus ellen bevethető vakcinát 2021 tavaszára kifejleszthetik.
Varga Mihály, Liszt-rapszódia…
A miniszterelnök arról is ír, hogy a Gazdasági Operatív Törzstől nemcsak a munkahelyeket, a családok életszínvonalát és a nyugdíjak biztonságát megvédeni képes intézkedéseket várnak, de azt is, hogy védekezésből támadásba lendítsék az országot.
“Magyarország nem húzódhat vissza csiga módjára a házába, haladnia, áradnia, növekednie és emelkednie kell, mint egy Liszt-rapszódiának vagy gyöngynek a borban. Óriási feladat, ezért lesz Magyarország legkevésbé irigyelt embere 2021-ben Varga Mihály”
“Így, a reményei szerint egy sikeres járvány elleni védekezéssel, felizmosított egészségüggyel,
soha nem látott magasságba lendített gazdasági növekedéssel, teljes foglalkoztatással, még a korábbiakat is túlszárnyaló otthonteremtési boommal és a visszaépítés alatt álló 13. havi nyugdíjjal érkezünk meg a huszonkettes választáshoz” – teszi hozzá a miniszterelnök.
‘22-es választás, baloldal, kolbász
Orbán Viktor cikkének végén ír az ellenzékről, a baloldalról – “nekünk ez a baloldal jutott” felütéssel, de hozzáteszi, hogy “ráadásul most a Jobbikkal besűrítve, együtt dunsztódnak a befőttesüvegben”. Előtte felsorolta, miért nem lehet a baloldalra a bajban számítani (gáncsvetés, árulás, cselvetés Brüsszelben) aztán leszögezi:
“A szabadságunkról lesz szó 2022-ben is”.
Soros, globális elit
Megint ugyanazok alcímmel Soros Györgyről ír és a nemzeti önrendelkezésre a legnagyobb veszélyt jelentő “globális, nyílt társadalmat hirdető, a nemzeti kereteket felszámolni akaró világhálózatáról”. A Soros György-féle korlátlan anyagi és humán erőforrásokkal rendelkező network céljai világosak. A migráció felgyorsításával kevert etnikumú, nyílt társadalmakat létrehozni, a nemzeti döntéshozatalt lebontani és azt a globális elit kezébe adni – írja Orbán Viktor, példaként felhozva Lengyelországot, az elnökválasztást, amikor Andrzej Duda kiélezett küzdelemben csak kevéssel tudta legyőzni a baloldali jelöltet.
“Nem érdemes ámítani magunkat: a globális elit ugyanezt a stratégiát fogja alkalmazni Magyarországon a 2022-es választási küzdelemben”
Szerinte a globális elit ugyanezt a stratégiát fogja alkalmazni Magyarországon a 2022-es választási küzdelemben. Eszközük a már többszörösen bukott baloldal, amelynek vezére Gyurcsány Ferenc, ifjúsági szervezete a Momentum, dollármilliárdos szponzora pedig Soros György. A múlt erői ők, akik egyszer már tönkretették az országot – írja.
A miniszterelnök szerint az ellenzéki oldalon
“a munka elvégezve: a Jobbiktól az LMP-ig mindenki bedarálva és betöltve, mint a kolbász. Az egykor önálló identitással bíró közösségeket felváltotta a Soros-hálózatot kiszolgáló baloldali népfront”.
Készüljetek!
Mint írja 2022-ben döntő ütközetre készülnek, hátuk mögött a nemzetközi médiával, a brüsszeli bürokratákkal és a civilnek álcázott NGO-szervezetekkel. A hatalomért és pénzért mindent meg fognak tenni, ezért ideje nekik is hadrendbe állniuk. Végül Orbán Viktor ezzel hívja fel a választási küzdelemre híveit:
“A kormányzás nehéz évei után vissza kell térnünk a választási csatatérre. Itt az ideje szedelőzködni, hogy a megfelelő pillanatban kilovagolhassunk. Nagy ütközet vár ránk 2022-ben. Készüljetek”.
Szerző
2 Comments
Leave a Reply
Leave a Reply
Friss
- „Ide figyeljenek emberek!” – Elmarasztaló ítélet egy meg nem törtét cselekmény után
- Óvodabezárási hullám Csepelen
- Már megint naivságunk áldozatai lettünk: felkészültek az illetékesek a havazásra
- Barátság-horoszkóp itt és most
- Hull a hó és ez most (állítólag) nem érte váratlanul az illetékeseket – Mit jósol mára Pártai Lucia + orvosmeteorológia
- A Millenáris könyvfesztivál-mentes övezetté vált: 2025-ben nem engedi be az eseményt
- Juszt László heti matekja: az aktuális kormányadósság főszáma cirka 150.000.000 Euro
- 70.- forint/magyar kopf – Krausz Gábor segítséget kér
- Emberek, Orwell az 1984-et figyelmeztetésnek szánta, nem forgatókönyvnek
- Lebukott a hárommilliárdos számlagyár
Marta+Brash
2020.09.22 01:04 at 01:04
Sajnalom GYurcsany Ferencet, akinek ezt a sok baromsagot vegig kellett olvasnia, plane ERTELMEZNIE ! , es amirol napirend elotti felszolalasat is tartotta. Ennyi baromsagot osszehordani – hat ez is egyfajta teljesitmeny, – de normalis orszagokban egy ilyen zagyvasagot elmegyogyintezeti beutaloval szoktak dijazni. Viszont ugy nez ki, belekodolta a sajat szokeset, – ha az illiberalizmus baromsaga radolne, es az elmegyogyintezeti beutalojat meg nem tudtak volna neki kezbesiteni. Szerencsetlen elmebeteg – amellett, hogy neki is iszonyu sok bune van, talan meg nagyobb a felelossege annak, aki ilyen megnyilvanulasok utan nem teszi ot felre, mint a legnagyobb nemzetbiztonsagi rizikot.
Pingback: Az orbániai "sajtószabadságról" - a kormányfüggő, jelentéktelennek éppen nem mondható "köz"- és terrormédia - Városi Kurír