Kerítésen túl
Nagyon durva: halálra ítélték Donald Trumpot – A vád: 40 gyerek megölése
Állítólagos háborús bűnök miatt halálra ítélte Donald Trumpot és kilenc további vádlottat a jemeni bíróság – írja az SzMo.hu a Daily Starra hivatkozva.
Az amerikai elnököt további kilenc vádlottal, köztük a szaúdi királlyal és koronaherceggel, valamint a volt amerikai védelmi miniszterrel együtt ítélték el Jemenben
A halálbüntetés mellett még 10 milliárd dolláros bírságot szabtak ki az amerikai elnökre és a többi vádlottra.
A bíróság szerint az amerikai elnök és a többi vádlott felelős egy 2019-es iskolabuszt ért légicsapásért, melynek során 51 ember – köztük 40 diák – vesztette életét.
A vádlottakat a halálbüntetésen túl 10 milliárd dollár (3000 milliárd forint) megfizetésére is kötelezték.
A tárgyalást a vádlottak távollétében folytatták le a hútikhoz köthető bíróságon
Jemen nemzetközileg elismert kormánya 2014 óta harcol az Irán által támogatott huti mozgalommal, mely az ország északi területeinek nagy részét és a fővárost is elfoglalta.
Az ENSZ a jemeni konfliktust a világ legsúlyosabb humanitárius katasztrófájának nevezte.
Az összecsapásokban több mint 100 ezer embert, főleg civileket öltek meg, és további milliók menekültek el.
Ha már Trump….
Nem rendezi meg a republikánus Donald Trump és demokrata kihívója, Joe Biden második elnökjelölti vitáját az ezeket az eseményt szervező bizottság (CPD)
– derül ki a CNN híréből. A korábbi elképzelések szerint október 15-én Miamiban tartandó vitát azért törölték, mert a CPD virtuális formában akarta megrendezni, Donald Trump viszont ragaszkodott ahhoz, hogy az első vitához hasonlóan élőben álljon ki Bidennel szemben.
Ebbe biztonsági okokból sem a CPD, sem a demokrata jelölt nem ment bele.
Friss
- Azért, hogy megvehesse 1.500.- ért a sima lángost a balatoni strandon, egy 4 fős család belépőre cirka 10.000.- forintot kell leszurkoljon
- Lánczi Tamás „szagot fogott”: aha, interjúzgat a Heti Válasz a megtámadott Ukrajna vezetőjével, Volodimir Zelenszkij elnökkel….
- A hatalom természetrajza: Orbán és Ceaușescu, avagy történelmi párhuzam egy közép- és egy kele-európai diktátor között
- 133 igen, 48 nem szavazat és 6 tartózkodás – Érvényes a Halász János nevére szignált ötlet
- A kormány rádob még fél milliárdnál is több közforintot és pert indít az EU Bírósága ellen
- 134 bátor ‘igen’: Polt Péter Alkotmánybíróság elnöke, Kozma Ákos új alkotmánybíró, Nagy Gábor Bálint új legfőbb ügyész
- Gulyás Gergelyt ‘kirángatják’ a pulpitusa mögül: Fidesz-talpasként terepmunka vár rá
- Magyar György: egyenlőtlen feltételek mellett folyó választási versenyért nem ját fair play-díj
- A Fidesz-kormány 7 legfontosabb be nem tartott ígérete 2010-2025
- Nagy Bandó András: „mitől vagytok beszarva? (…) Egy választás nem a világ vége, csak a NER vége…”