Budapesti hétköznapok
A Szarka-Novák páros meghosszabbította az SZFE-n az őszi szünetet!

Körlevélben küldte meg korábbi rektori utasításának módosítását a Színház- és Filmművészeti Egyetem új kancellárja, Szarka Gábor és az egyik új rektorhelyettes, Novák Emil – tudósított a Telex.

Üzentek….
Az egyetem dolgozóinak és oktatóinak küldött üzenet szerint az őszi szünetet meghosszabbítják:
október 16-tól november 1-ig tart az intézményben.
Belépés: felettesi engedéllyel
A körlevélben továbbá az áll, hogy
a meghosszabbított szünet alatt a kollégiumi elhelyezés biztosított, a munkavállalók home office-ban dolgoznak, bejárás indokolt esetben lehet, és csak a felettes engedélyével, a meghosszabbítás időszakában elvégzik az elmaradt fertőtlenítéseket, műszaki karbantartást.
Mint arról beszámoltunk, a módosított utasítás, amit október 16-án kaptak meg
az egyetem munkavállalói, még arról szólt, hogy
előrébb hozzák az őszi szünetet az intézményben október 16–26. közé.
A kancellári akarat szerint a szünet lényege az lett volna,
hogy az egyetem épületeit és kollégiumát mindenkinek, főleg a diákoknak el kellett volna hagynia.
A hallgatók ezt megtagadták, és több terem kulcsát is magukhoz vették.
Október 23-án a Műegyetemtől az Uránia moziig vonultak a Színház- és Filmművészeti Egyetem mellett kiálló tüntetők.
A tüntetés inkább szólt az SZFÉ-ről és az egészségügyi dolgozók helyzetéről, mint ’56-ról, de abban több tüntető is egyetértett, hogy a kormánynak most muszáj belátnia, hogy visszavonulót kellene fújni.
Szerző
1 Comments
Leave a Reply
Leave a Reply
Friss
- Májusi pénzhoroszkóp: 6 csillagjegynek ‘perceken belül’ indulhat a habzsi-dőzsi!
- Még mondja valaki, hogy Orbánnal senki nem akart Ferenc pápa temetésén közös képen szerepelni!
- Nem sikerült a Kutya Pártnak és a Tiszának megállapodni a választási koordinált indulásban
- Vihar Orbán ‘családi bilijében’, vagy ez is csak egy ‘ne arra figyeljenek, amit mondok’-cucc?
- Jakupcsek Gabriella nem akar ‘összepolitizálódni’, Magyar Péter gálánsan félre áll – A Fidesz-prop. azonnal narancssárgára festette a műsorvezetőt
- Kis-szovjet (+ Venezuela) összeborulás Szegeden
- A Trump-Zelenszkij dumcsi, ahová nem készítettek be 3. széket Orbánnak
- ‘Figyelj, haver’ – 23 éve halt meg Hofi Géza
- Két, látszólag egymással köszönőviszonyban sem álló hír, amit a letelepedési kötvény-biznisz kapcsol eggyé
- Találós kérdés – ki üzente kinek: ‘…beszélj, beszélj még többet, ezzel segíted saját magad a kurzusváltást’
Ábrahám Irén
2020.11.09 07:22 at 07:22
Ezek szerint / tantermek lezárása,internet lekapcsolása, őszi szünet meghosszabbítása -ok nélkül- és még lehetne sorolni a kicsinyes betartásokat/ a diákok tanuláshoz való jogát Szarka Úrék akadályozzák!