Kiemelt hírek
A diákok lekörözték a híres-hírhedt oltási tervet és készítőit – amikor a „friss agy” megmutatja, mit tud!
Felsőoktatásban tanuló diákok és fiatal fejlesztők részvételével rendezték meg az online Hack&Heal Programozói Versenyt. A Janssen és a Dél-pesti Centrumkórház közösen fogalmazta meg a kérdést:„Hogyan lehetne gyorsítani a koronavírus vakcinációt?”
Felsőoktatásban tanuló diákok és fiatal fejlesztők részvételével rendezték meg az online Hack&Heal Programozói Versenyt. A Janssen és a Dél-pesti Centrumkórház közösen fogalmazta meg a kérdést:„Hogyan lehetne gyorsítani a koronavírus vakcinációt?”
A cél az oltási folyamat minél hatékonyabb és gyorsabb megvalósításának kidolgozása volt, összesen öt pályamunka érkezett erre a felhívásra
– adta ki sajtóközleményét a Johnson & Johnson vállalatcsoporthoz tartozó Janssen gyógyszeripari vállalat.
Orbán, Pintér és Kósa, mint az Operatív törzs állandó tagjai…..
„A tömeges oltás megoldása rendkívül sürgető probléma. A világ egyik vezető gyógyszeripari vállalataként kötelességünknek érezzük, hogy a vakcinafejlesztésen túl is mindent megtegyünk, ami segítheti az egészségügyi dolgozók emberfeletti munkáját”
– mondta el a versenyfeladat kapcsán Siminszky Zita, a Janssen orvos igazgatója.
A verseny alatt a Dél-pesti Centrumkórház munkatársai folyamatos mentorációval támogatták a csapatok munkáját, és megosztottak minden tudást és tapasztalatot, amit eddig az oltási folyamat során – a regisztrációtól kezdve, a betegek beoltásán keresztül egészen az utánkövetés szakaszáig – összegyűjtöttek.
A kihívásra megoldásként leadott öt projektterv közül három is elismerésben részesült:
a zsűri véleménye alapján kiválasztott kategóriagyőztes mellett ebben a kategóriában induló csapat nyerte a közönségszavazás első, illetve harmadik helyezését is.
„A közönségszavazáson elért sikerek is alátámasztják, hogy a beérkezett projekttervek mindegyike nagyon magas színvonalat képviselt, így a zsűrinek rendkívül nehéz dolga volt. A döntésnél a kidolgozottság mellett azt vettük figyelembe, hogy a felvázolt megoldásban a versenyzőknek mennyire sikerült a valós gyakorlatba is hatékonyan átültethető koncepciót kidolgozniuk”
– tette hozzá Dr. Szlávik János a Dél-pesti Centrumkórház infektológus főorvosa.
Az adminisztráció egyszerűsítése, anonim mellékhatásjelentés, orvos és páciens összekötése
A kategórianyertes a PatiON csapat applikációja lett, amely 1500 eurós támogatásban részesült a Janssen felajánlásának köszönhetően.
„Az általunk kifejlesztett digitális megoldás segítségével az emberek már az oltás előtt tájékozódhatnak a teljes folyamatról, kórtörténetük pedig egy beépített kérdőív segítségével azonnal digitalizálható, minimalizálva a papír alapú adategyeztetést. Az alkalmazással nemcsak az egészségügyi dolgozók adminisztrációs terhei csökkennek, hanem az adatveszteség és az adathiba is redukálható. Az összegyűjtött adatok alapján hosszú távon a teljes folyamat optimalizálható, amely jobb kapacitás-kihasználtságot és nagyobb hatékonyságot eredményez”
– mutatta be projektjüket a csapat vezetője, Frey Balázs.
A legtöbb közönségszavazatot a finn Vacci csapata kapta, akik anonim mellékhatásjelentő applikációt fejlesztettek ki
A közönségszavazatok harmadik helyezettje egy győri középiskolás csapat lett, akik az oltásra jelentkezőket, a háziorvost, illetve az oltóközpontot összekötő alkalmazást dolgoztak ki. A megoldás nem csak az oltási folyamatot támogatja digitális eszközökkel, hanem az oltás után jelentkező mellékhatások követésére is lehetőséget nyújt a háziorvos és a páciens között.
A valóságban is működhet
A versenyt követően a résztvevők által leadott projekttervek megvalósítására is biztosítanak lehetőséget, a Janssen és a Dél-pesti Centrumkórház oltópontja – a nyertes csapat által kidolgozott tervben rejlő potenciál láttán már a megoldás mielőbbi gyakorlatba történő átültetésének lehetőségeit vizsgálja.
Szerző
1 Comments
Leave a Reply
Leave a Reply
Friss
- Médium kereső, 10 biztos jel, hogy Te is az vagy-e
- Kovács István vezetésével, tiszta lap a Magyar Ökölvívó Szövetségnél – Teljes pénzügyi átvilágítás
- (Nagyon)kisnyugdíjasunknál elszakadt a cérna
- Kormány-segítség levélben ahhoz, hogy minél könnyebben kótyavetyélje el, amit nyugdíjas korára gyűjtött
- Lattmann Tamás: megint őrjöngve terjed a kamu idiotizmus – ha esetleg valaki tudni is akarja, miről beszél…
- Juszt László: bikfanyelvről magyarra fordított salátatörvény
- Csányi Sándor a Puskás Múzeum megnyitóján: eddig Puskás volt a legismertebb magyar, manapság Orbán az…
- Lakásgaléria, kiállítás… Amigó
- Magyar György: karambolhoz vezet, ha szembe megyünk az uniós forgalommal
- Rácz András: amikor a tézisfüzet készült, Orbán Balázs éppen könyvbemutatóra utazott a Felvidékre
Marta Brash
2021.03.09 06:21 at 06:21
Most mar csak az orszag mukodtetesere valo rendszer kidolgozasat kellene meghirdetni, es mielobbi tenderre kiirni – a gyoztes masnap kezdhetne!
Erre var mar az orszag 11 eve!