Kiemelt hírek

Szabó Szebasztián arany-, a magyar női 4×200-as gyorsváltó ezüstérmes

Szebasztián

Szabó Szebasztián aranyérmet nyert pénteken 50 méter pillangón a budapesti úszó Európa-bajnokságon. A Jakabos Zsuzsanna, Fábián Fanni, Veres Laura, Kapás Boglárka összeállítású 4X200-as gyorsváltó 7:56.26 perccel a második helyen csapott célba. Késely Ajna negyedik, Mihályvári-Farkas Viktória hatodik lett 1500 méter gyorson.

A győriek 25 éves versenyzője 23.00 másodperces idővel diadalmaskodott a Duna Arénában, egyetlen századdal megelőzve a világcsúcstartó ukrán Andrij Govorovot.

A 2019-ben honosított, szerb származású Szabó Szebasztián – aki első nagymedencés érmét szerezte magyar színekben – tökéletesen kapta el a rajtot, és jobb benyúlásának köszönhetően lett a kontinens legjobbja.

A későbbi győztes Szabó Szebasztián a férfi 50 méteres pillangóúszás döntőjében a budapesti vizes Európa-bajnokságon a Duna Arénában. Fotó: MTI/Kovács Tamás

Szabó a futamot követően az M4 Sportnak elmondta, ugyan ez egy “nagyon rossz idő”, de mégiscsak Európa-bajnoki címet nyert, ami miatt nagyon boldog, hiszen az elmúlt években többször is századok választották csak el a dobogós helyezésektől a világversenyeken.

Férfi 50 m pillangó, Európa-bajnok:

Szabó Szebasztián 23.00 másodperc
2. Andrij Govorov (Ukrajna) 23.01
3. Andrej Zsilkin (Oroszország) 23.08

Fábián Fanni, Jakabos Zsuzsanna, Kapás Boglárka és Veres Laura (b-j), az ezüstérmes magyar női 4×200 méteres gyorsváltó tagjai a döntő után a budapesti vizes Európa-bajnokságon a Duna Arénában. Fotó: MTI/Kovács Tamás

Ezüstérmes a magyar női 4×200 méteres gyorsváltó

Az elsőként vízbe ugró Jakabos negyedikként váltott, majd a két fiatal, a 18 esztendős Fábián és a mindössze 15 esztendős Veres is kitett magáért, különösen utóbbi, aki 1:59.23-as idejével a második helyen váltott Kapással.

A 200 méter pillangón aranyérmes, korábbi gyorsúszó specialista Kapásnak már “csak” a szám olimpiai- és négyszeres világbajnokát, Federica Pellegrinit kellett maga mögött tartania, de mivel nagy volt az előnye, sikerrel véghez vitte a küldetést.

A számot a britek nyerték.

szebasztián

Női 4×200 m gyorsváltó, Európa-bajnok:

Nagy-Britannia (Lucy Hope, Tamryn Van Selm, Holly Hibbott, Freya Anderson) 7:53.15 perc
2. Magyarország (Jakabos Zsuzsanna, Fábián Fanni, Veres Laura, Kapás Boglárka) 7:56.26
3. Olaszország (Stefania Pirozzi, Sara Gailli, Simona Quadarella, Federica Pellegrini) 7:56.72

Kapás Boglárka, Veres Laura, Fábián Fanni és Jakabos Zsuzsanna, az ezüstérmes magyar váltó tagjai (b-j) a női 4×200 méteres gyorsúszás eredményhirdetésén. Fotó: MTI/Kovács Tamás

Milák Kristóf élete legjobbjával ötödik lett 200 méter gyorson

A 200 méter pillangón aranyérmet nyert klasszis 1:46.15-ös eddigi csúcsából majd fél másodpercet faragva 1:45.74-es idővel csapott célba.

A Honvéd 21 éves versenyzője a hetedik idővel került a fináléba, így az 1-es pályán vághatott neki a négy hossznak. A rajt után óriási lendülettel indult meg, a táv felénél még egy fél testhossz előnye volt üldözőivel szemben. A szám specialistái ugyanakkor az utolsó fordulónál “megérkeztek rá”, Milák így végül ötödikként zárt. Nem sokkal maradt el Kozma Dominik 1:45.54 perces országos csúcsától.

Késely negyedik, Mihályvári-Farkas hatodik 1500 méter gyorson

A nyitónapon 400 méter vegyesen Hosszú Katinka mögött ezüstérmes Mihályvári-Farkas Viktória hatalmas egyéni csúccsal, a második legjobb idővel jutott a döntőbe, ahol a szám favoritja, a címvédő olasz Simona Quadarella mellett úszhatott, míg Késely hetedikként vághatott neki a leghosszabb távnak.

Az FTC 17 éves versenyzője valamivel gyorsabban kezdett, mint az előfutamban, de nem ment el Quadarellával, akinek a sikeréhez már féltávnál sem férhetett kétség.

A táv felénél Mihályvári-Farkas a harmadik, a 2018-as glasgow-i kontinensviadalon bronzérmes Késely Ajna pedig ötödik volt. A rutinosabb, de még mindig csak 19 éves Késely nem sokkal később már honfitársa előtt járt, a ferencvárosi kicsit elfáradt.

A magyarok végül nem tudtak beleszólni a dobogós helyekért folytatott harcba, a számot Quadarella könnyedén nyerte.

A magyarok tizenegy éremnél tartanak a vizes Európa-bajnokságon

Korábban nyíltvízi úszásban Olasz Anna második, a csapat pedig harmadik lett, akárcsak a szinkronúszók highlight kűrjében a magyar válogatott.

A medencés úszóknál hétfőn 400 méter vegyesen Hosszú Katinka az első, Mihályvári-Farkas Viktória a második helyen végzett, míg szerdán 200 méter pillangón Milák Kristóf győzött, Kenderesi Tamás pedig harmadik lett.

Csütörtökön Kapás Boglárka védte meg címét 200 méter pillangón Hosszú Katinkát megelőzve.