Banánköztársaság
Európa árulója
Miután nem lehet Európa ura, inkább Európa vesztét akarja. Inkább ne legyen Európa, semhogy erős, demokratikus szövetség legyen, ha ez a közösség a soraiban nem tűri az önkényuralmakat és önkényurakat. Vélhetően ez az orbáni világpolitika lényege. Önkényes és öncélú vétójának más értelme nincs, nem lehet.
Orbán Viktor Európa árulója
Mert ez a vétó árt Európának, Ukrajnának, Magyarországnak, viszont örömöt szerez Putyinnak is, és Trumpnak is, akik mindketten szívesen uralmuk alá vonnák a (gyenge) Európát. Magánvéleményem szerint ez ilyen egyszerű. Orbán Viktor biztatást kapott Washingtonból is, Moszkvából is, hogy bátran tegyen kísérletet az európai egység szétzilálására, idővel meglesz a jutalma. Hogy mi lesz ez a jutalom?
- Csak olcsó olaj, földgáz és netán vámkedvezmény?
- Örökös magyar miniszterelnökség?
- I. Viktor királlyá koronázása?
- Ad absurdum: Trianon revíziója?
<<< Olvassa cikkeinket a Facebookon és a Google hírei között is! >>>
Inkább ne firtassuk, a képzelet határtalan ostobaságokra képes
Orbánnak túl drága az ukrán védelmi háború, amely Európa, benne Magyarország biztonságáért is folyik, s amelyet egyébként nem ő fizet, ő a „béke-béke-béke” tartalmatlan szajkózással simán odalökné Ukrajnát Oroszországnak, hiszen (amint vazallusa, a házelnök úr is mondta) szerinte Ukrajna soha nem volt önálló állami-nemzeti entitás. És miközben a miniszterelnök úr (saját tévhite szerint) világpolitikát csinál, országa ebek harmincadjára jut.
- Nincs már egyetlen nagy szolgáltató rendszer, amely rendeltetésszerűen működne,
- az államadósság és a költségvetési hiány az egekben,
- az önkormányzatok kifosztva,
- a fantasztikusnak ígért év a gazdaságban elég pocsékul kezdődött.
- Az Unió éltető pénzfolyama lassan teljesen elapad.
A kormány adókedvezményeket ígért – szavazatok ellenében. Vajon miből? Kis szerencsével lesz (kártékony!) árstop is az élelmiszer-piacon, no meg persze 100 új gyár hoz élénkülést a gazdaságban, és kedvezményes hitelek borítják fel az ingatlanpiac eleve törékeny egyensúlyát. Az infláció viszont ismét élre tört.
Hol vannak az emberek ebben a politikában? Hol van Magyarország ebben a katyvaszban?
Orbán Viktor vezetésével az Európából kivezető úton – Trump és Putyin együttes, szerfölött kétes értékű és rettenetesen furcsa ölelésébe. Orbán Viktor elment a falig, és feltehetően alaposan beverte az orrát.
A választók többségének ez már nem kell
De úgy látszik, ennek az országnak, ennek a népnek történelmi balvégzete, hogy a nyilvánvaló, és felismert gyalázatosságok és kormányzati ostobaságok ellen sem képes egységesen fellépni. Mert vannak (sokan) vak, süket és néma Orbán-hívő szavazók, akiket nem zavarnak a tények és bálványuk szilárdan áll tévedéseik talapzatán. És vannak (sokan) hangos, de vak és süket ellenzéki szavazók, akik már tudják, hogy az ország Orbánnal a szakadék felé tart, de nem képesek egységbe tömörülni, holott a választási rendszer logikája ezt megkívánná. Orbán Viktor – ígérete szerint – rövidesen megtudakolja a sokaság véleményét Ukrajna dolgában? Én már tudom a végeredményt, ámbár ezt a szélhámos népszavazást még ki sem írták.
Vajon mi lesz 2026 tavaszán? Akkor lesz egyáltalán országgyűlési választás?
Szerző
Friss
- Keddi horoszkóp exrákkal
- A Demokratikus Koalíció útja Gyurcsány Ferenctől Dobrev Kláráig – És a többi párt reakciói
- Bodnár úr, Vasvári Vivien -kedves felesége- közéleti szereplő, aki saját magát égette le és ettől független, hogy hány srácot nevel
- Mi lenne, ha Orbán Viktor hátrébb lépne?
- Életveszélyes támadás érte Budapest belvárosában Jeszenszky Géza volt külügyminiszter ellen
- Ha Szentkirályi Alexandra közös családi kasszán van az urával, akkor nem a betevőért ‘harcos-klubozik’
- Tarjányi Péter: a háború ma már nem a határon áll meg, nem ott kezdődik és nem ott dől el…
- Megsérült a Rogán-birodalom: az amerikai fekete-listától a hazai portfólió-nyírbálásig
- Nyár, forróság, júniusi szerelmi horoszkóp! Mi kell még?
- Az Örkény Színház pedagógus-továbbképzési programja nem kell az Oktatási Hivatalnak