Kerítésen innen
A NAV a TEK segítségét kérte a ügyvéd ellen
A nyomozók bűnszervezetben elkövetett költségvetési csalás, jogosulatlan pénzügyi tevékenység, hamis tanúzásra felhívás és hamis magánokirat felhasználása miatt hallgattak ki gyanúsítottakat.
Bűnszövetkezet a gyanú
Hetüket őrizetbe vették, mert a bűnszervezetben közreműködtek a behajtásban, a pénzfelvételben, a koordinálásban és a fiktív számlázásban. A pénzügyi nyomozók Porsche-t, Ferrarit, Mercedest, Volvót, valamint több mint hetven ingatlant, továbbá készpénzt és befektetést zároltak – írja közleményében a Nemzeti Adó- és Vámhivatala, amely a Bács-Kiskun Megyei Főügyészség ügyészeivel és a TEK egységeivel csaptak le egy Jász-Nagykun-Szolnok megyei bűnszervezetre. Olvashatő a napi.hu-n
A csalók álltak annak a számlázási láncolatnak a hátterében, folytatódik a cikk, ami egy dél-alföldi vágóhíd részére segédmunkások és rakodók munkájáról állított ki fiktív számlákat. A vágóhíd járulékot nem fizetett az alkalmazottak után, és majdnem 1,5 milliárd forint értékű hamis számlát vásárolt. A számlákat olyan cégek állították ki, amelyek ügyvezetői strómanok voltak. A jutalékból a szóban forgó ügyvéd is részesedett.
Ügyvéd a középpontban
Ez az ügyvéd éveken keresztül úgy adott cégek és magánszemélyek részére törvénytelenül, üzletszerűen kölcsönt, hogy bár a szerződésben kamatot nem kötött ki, a kölcsönadott összegnél magasabb összeget tüntetett fel a papírokon. Hasonló elvek mentén külföldről behozott, nagy értékű járműveket is értékesített a kialkudott eladási ár kamattal növelt értékén.
A pénzügyi nyomozók jelenleg több mint harminc, félmillió és hatvanmillió forint közötti összegről szóló ügyletet vizsgálnak. Amikor a hatóságok a kölcsönök körülményeinek vizsgálatát megkezdték, az ügyvéd egy tanút megfenyegetett, hogy ne tegyen rá terhelő vallomást.
Az okozott kár, a lefoglalások és zárolások révén teljes egészében megtérülhet. A gyanú szerint elkövetett visszaélések miatt akár tizenhat év szabadságvesztés is kiszabható.
(ViA)
Szerző
1 Comments
Leave a Reply
Leave a Reply
Friss
- ‘Sosem voltam a Pride-on, idén viszont biztos kimegyek’ – Reagált Orbán kijelentésére a Budapest Pride szervezőcsapata
- A Trump-Musk duó megzsarolta Zelenszkijt – Orbán jó érzékkel tudja, kit akar majmolni….
- Nagy márciusi horoszkóp – Senkit nem kímél, sem a jótól, sem a rossztól….
- Havasi Bertalanból lehet Orbán washingtoni kutakodója? – (kormány)Biztos állás…..
- Hihetelen, de megtörtént, sikeres tüntetést szerveztek a bírók
- Sztálin újjászületése – A bébi neve: D. Trump
- Vigyázz, kész, évértékelő!
- Magyar Péter: nem szeretném ellopni a showt a megfáradt TSZ-elnöktől
- Ön is érzi, amit Szánthó Miklós? ‘Végre ismét szabadon lélegezhetünk, mióta Donald Trump visszatért a Fehér Házba’
- Orbán nehéz szülése: mindannyian a dakoták kezében vagyunk…..
Pingback: NAV rajtaütés egy giga számlagyáron- Nem semmi! | Városi Kurír