Connect with us

Kerítésen túl

A Schmidt Mária-Bayer Zsolt szerint már nemlétező Németország szövetségi parlamentje ismét borsot tör Putyin orra alá

Megosztás

Az ukrán nemzet elleni népirtássá nyilváníthatja a német szövetségi parlament (Bundestag) a holodomort, a mai Ukrajna területén 1932-33-ban pusztító éhínséget – írta pénteken a Frankfurter Allgemeine Zeitung a kormánypártok és legnagyobb ellenzéki erő közös határozati javaslatát ismertetve.

Megosztás

Az ukrán nemzet elleni népirtássá nyilváníthatja a német szövetségi parlament (Bundestag) a holodomort, a mai Ukrajna területén 1932-33-ban pusztító éhínséget – írta pénteken a Frankfurter Allgemeine Zeitung a kormánypártok és legnagyobb ellenzéki erő közös határozati javaslatát ismertetve.

Együtt a koalíció és az ellenzék a szövetségi parlamentben

A koalíciós pártok – szociáldemokraták (SPD), Zöldek és liberálisok (FDP) – és a CDU/CSU ellenzéki jobbközép pártszövetség- közös javaslata szerint a Bundestagnak ki kell mondania, hogy a Joszif Sztálin irányításával működő moszkvai vezetés szándékosan idézte elő a négymillió ember halálát követelő tömeges éhínséget.
Az éhínséggel egyidőben az ukrán városokban üldözték az értelmiségieket, méghozzá

„azzal a céllal, hogy elpusztítsák őket, mint a kulturális identitás hordozóit”.

A holodomor így

„a totalitárius rendszerek által elkövetett embertelen bűnök listájához tartozik, amelyek milliók életét oltották ki Európában, különösen a huszadik század első felében”

– áll a Bundestag következő heti ülésére beterjesztett határozattervezetben.

Putyin, a történelemhamisíró

Ez a bűncselekmény

„közös európai történelmünk része”,

de kevéssé ismert Németországban és az Európai Unióban, ezért a szövetségi kormánynak hozzá kell járulnia a holodomorról szóló ismeretek terjesztéséhez és az áldozatokra emlékezéshez – sürgetik a kormánypárti frakciók és a CDU/CSU képviselőcsoportja. Rámutattak: míg Ukrajnában évek óta folyik a holodomor kutatása,

„Oroszországban Vlagyimir Putyin vezetése ideologizált történelempolitikát folytat, amely megakadályozza a sztálini bűnök, köztük a holodomor feldolgozását”.

A tervezetben az is szerepel, hogy Oroszország Ukrajna elleni háborúja ellentétes a nemzetközi joggal, és

„az európai békerend és értékrend elleni támadást jelent (…) A Bundestag minden eddiginél határozottabban kiáll amellett, hogy nem lehet teret engedni Európában a nagyhatalmi törekvéseknek és az elnyomásnak”.

Holodomor

A holodomor szószerinti fordítása: éhhalál. a kifejezést a történészek az Ukrajnára rátörő éhínséghez kötik, amely 1932-33-ban pusztított, méghozzá szó szerint. A halálos áldozatok számát 3-3,5 millió és 7,5 millió közé teszik. Az éhínség elsődleges következménye volt a Szovjetunióban akkor zajló kollektivizálásnak. A fő bűnös tehát Sztálin. Az a Sztálin, akinek bűnei kivizsgálását még ma is lehetetlenné teszi Vlagyimír Putyin, akinek egyetlen Európai Uniós szövetségese az az Orbán Viktor, aki viszont Horthyt mentegeti és próbálja relativizálni az általa elkövetett bűnöket.

 

Szerző