Az Állami Számvevőszék az Orbán-rezsim pörölyeként indult be a több választásra készülő 2019-es évben is. Portálunk friss cikkét olvasva hüledezhet azon, hogy az ÁSZ-közleményben „tisztességtelen előnyhöz” jutó pártot emlegetnek, ám nem az Orbán-rezsim uralkodó pártjára céloznak…
Az orbáni hatalomgyakorlás modellje
Az Élet és Irodalom legutóbbi számában a lap rendszeres, kiváló szerzője mintegy előre vetíti az e heti szerdai fejleményeket. A kormányzati munkával kapcsolatban abszolút hiteles, tapasztalt jogász szerző a számvevők helyzetét tovább rontó, februárban újra a parlament elé kerülő törvény kapcsán fejtette ki véleményét.
„…az ÁSZ mára az orbáni hatalomgyakorlás egyfajta modelljévé „nőtte ki magát”.
A szervezet élén a Fidesz egykori országgyűlési képviselője áll, ő az, aki kinevezi az ellenzéki pártok gazdálkodását is vizsgáló számvevőket, azokat a szakembereket, akiknek döntésével szemben – tudjuk – nincsen apelláta.”
Méghogy pártatlanság?
„Amennyiben a Magyar Közlönyben kihirdetik a számvevők jutalmazására és büntetésére egyaránt alkalmas törvénymódosítást, többé-kevésbé pontos elképzelésünk lesz az ÁSZ-ban folyó munka jövőbeli pártatlanságáról. A plurális demokrácia nem csak a pártok betiltásával számolható fel. Van, hogy elegendő néhány, az alkalmazottak „munkahatékonyságán” javító előírás bevezetése is.”
Gadó Gábor teljes cikke, „Számvevők szolgálatban” címmel az Élet és Irodalomban olvasható.
Arról, hogy az Orbán-rezsimben a közszolgák milyen erkölcsi dilemmákkal szembeülnek, a Klubrádióban nemrég Váradi Balázzsal beszélgetett Böcskei Balázs.