A Szeged és a Veszprém is kikapott

Szombaton a Telekom Veszprém hazai pályán, míg vasárnap a MOL-Pick Szeged Párizsban kapott ki a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában.

A veszprémi keretből Lékai Máté, Székely Márton, Pawel Paczkowski és Vuko Borozan maradt ki az európai szövetség által a hét rangadójának választott meccsen.

A német csapat Hendrik Pekeler vezérletével nagyszerűen kezdett, és 111 másodperc után már 3-0-ra vezetett, ráadásul a hazaiak világ- és Európa-bajnok kapusát, Sterbik Árpádot sérülés miatt le kellett cserélni. Az előző idényben BL-ezüstérmes Veszprémnek viszonylag hamar sikerült egyenlítenie (6-6), kilenc perccel később viszont ötgólos hátrányban volt, és a szünetben is magabiztosan vezetett a Kiel.

A második félidőben a norvég Harald Reinkind kiváló játékával menetelt a vendégcsapat, a házigazdáknál viszont hiányzott a hatékony védekezés és kapusteljesítmény, a támadásoknál pedig a jó irányítójáték. Két gólra fel tudott zárkózni a Veszprém, ekkor ellenfele ismét elhúzott, és végig magabiztosan játszva győzött idegenben.

A mezőny legjobbjának Harald Reinkindet választották, aki nyolc góljával egyben a legeredményesebb is lett. Hendrik Pekeler és Nikola Bilyk hétszer talált be, a házigazdáknál Andreas Nilsson és az egyiptomi Jahja Kaled Omar egyaránt öt gólt szerzett.

David Davis: “A Kiel jól védekezett, támadott és kontrázott, s a padról is jobban szálltak be a játékosaik. A mérkőzés tulajdonképpen hamar véget ért számunka, Sterbik már az elején kiesett, s csak futottunk az eredmény miatt. Amióta itt dolgozom, ma teljesítettünk a legrosszabbul. Szeretnénk elérni azt a szintet, ahol a Kiel jár.”

A veszprémi Rasmus Lauge Schmidt (k), valamint Hendrik Pekeler (b) és Harald Reinkind (j), a német THW Kiel játékosai a férfi kézilabda Bajnokok Ligája B csoportjának 2. fordulójában játszott Telekom Veszprém-THW Kiel mérkőzésen a Veszprém Arénában. Fotó: MTI/Bodnár Boglárka

Filip Jicha: “Nagyon örülünk a győzelemnek, abszolút elégedett vagyok a csapatom teljesítményével. Kiváltképp a védekezésünkkel, ami remekül működött ma. Büszke vagyok a fiúkra. Negyvennyolc órával ezelőtt még a Bundesligában játszottunk, azóta pedig szinte csak utaztunk. Minden játékosom remekelt ma, szeretnénk ezen az úton továbbmenni.”

A két együttes 19. alkalommal játszott egymással, a Kiel egy döntetlen és kilenc vereség mellett kilencedszer győzte le a Veszprémet.

Öt góllal kapott ki a Szeged

A szegedi keretből az izlandi Stafan Sigurmannsson és a horvát Alen Blazevic hiányzott sérülés miatt, a hazaiaknál pedig a dán Mikkel Hansen nem játszott.

Több mint öt perc elteltével, háromgólos hátrányban született a vendégek első találata, ám ettől olyannyira lendületbe kerültek, hogy a 17. percben már ők vezettek 9-8-ra. A folytatásban Nikola Karabatic vezérletével fordított a PSG, a szünetben pedig 16-14 volt az állás.

A második félidő elején megint a vezetésért támadhatott a Szeged, ám a spanyol irányító, Joan Canellas két hibája után elhúztak a párizsiak és eldöntötték a mérkőzést. A vendégek többet hibáztak, sok labdát eladtak, és 13 perc alatt csak egyszer voltak eredményesek, eközben a hazaiak hat gólt dobtak. A francia bajnokcsapat a hajrában magabiztosan őrizte előnyét, és két vereség, illetve egy döntetlen mellett negyedszer győzte le a Szegedet.

Juan Carlos Pastor, a MOL-Pick Szeged vezetőedzője: „A kulcs az volt a második félidőben, hogy döntetlennél több labdát eladtunk, illetve Corrales is többször védeni tudott. Jól játszott ma a PSG, gratulálok a megérdemelt győzelmükhöz. Javulnunk kell, hiszen fontos mérkőzések várnak ránk a jövő héten is.”

A mezőny legeredményesebb játékosa Nikola Karabatic volt nyolc találattal, a norvég Sander Sagosen öt gólt szerzett. A túloldalon Bodó Richárd volt a legeredményesebb öt góllal.

Bánhidi Bence, a MOL-Pick Szeged játékosa: „Pontért, pontokért jöttünk Párizsba. A mérkőzés nem arról szólt, hogy próbálgattunk variációkat, a jól megszokott taktikához nyúltunk, hogy meglepetést okozzunk, de sajnos nem sikerült. Támadásban és védekezésben is hiányérzetem van, mert olyan dolgokat nem tudtunk visszaadni, amiket az elmúlt időszakban gyakoroltunk.”

Férfi kézilabda BL, csoportkör, 2. forduló, B csoport:

Telekom Veszprém-THW Kiel (német) 31-37 (13-16)
Veszprém, játékvezetők: Pavicevic, Raznatovic (montenegróiak).
Veszprém:
Cupara, Sterbik (kapusok), Blagotinsek 3, Borozan, Ferreira Moraes, Gajic 3, Lauge 3, Mackovsek, Mahe 1, Manaskov, Marguc 1, Nenadic 3, Nilsson 5, Strlek 3, Terzic 1, Tonnesen 3, Yahia 5.
Kiel:
N. Landin Jacobsen, Quenstedt (kapusok), Bilyk 7, Dahmke 2, Duvnjak, Ekberg 3, Horak, Kristjansson, M. Landin Jacobsen 1, Nilsson, Pekeler 7, Rahmel, Reinkind 8, Weinhold 1, Wiencek 3, Zarabe 5.

Meskov Breszt (fehérorosz)-Montpellier HB (francia) 25-27 (13-12)
HC Vardar (északmacedón)-FC Porto (portugál) 32-27 (14-16)

PGE Vive Kielce (lengyel)-Motor Zaporozsje (ukrán) 33-26

A B-csoport állása: 1. Kiel 5 pont, 2. Vardar 4, 3. Veszprém 2 p, 4. Montpellier 2 p, 5. Porto 2 p, 6. Kielce 1 p, 7. Breszt 0 p, 8. Zaporozsje 0 p

A csoport:

Paris Saint-Germain (francia) – MOL-Pick Szeged 30-25 (16-14)
Párizs, játékvezetők: Nikolov, Nachevski (északmacedónok).
PSG: Corrales Rodal, Gerard (kapusok), Abalo 1, Ekdahl du Rietz 1, L. Karabatic 2, N. Karabatic 8, Keita, Kempf, Kounkoud 2, Morros de Argila, Nahi 4, Remili 5, Sagosen 4, Sigurdsson, Syprzak 3, Toft Hansen.
Szeged: Alilovic, Mikler (kapusok), Bánhidi 3, Bodó 5, Bombac 2, Canellas 1, Gaber 1, Henigman, Källman 1, Kasparek, Maqueda 6, Radivojevic 4, Rosta, Sostaric, Stepancic 1, Zsitnyikov 1.

Aalborg HB (dán)-PPD Zagreb(horvát) 30-20 (13-11)
SG Flensburg (német)-Elverum Handball (norvég) 26-19 (12-9)
Barca (spanyol)-RK Celje Pivovarna Lasko (szlovén) 45-21 (21-13)

Az A-csoport állása: 1. Aalborg 4 p, 2. PSG 4 p, 3. Flensburg 4 p, 4. Barca 2 p, 5. Szeged 2 p, 6. Elverum 0 p, 7. Zagreb 0 p, 8. Celje 0 p

Forrás: MTI/pickhandball.hu/Vehirsport.hu