Kerítésen innen
Akinek fád napja van, mindenképpen olvasson bele Semjén Zsolt közszolga gondolataiba
Semjén Zsolt, akit pillanatnyilag miniszterelnökhelyettesként tartunk el, most nem éjjeli törvényjavaslatával tűnt ki, hanem kiérlelt gondolatait mondta el a köztévé erre alkalmas felületén.
Salátának saláta volt ez is, mint a törvényjavaslatai
Nagyinterjút adott Semjén Zsolt a hirado.hu-nak, amelyben az amerikai választástól kezdve az orosz–ukrán háborún át az ideológiamentes gazdasági ideológiáig elemzte a világot. Donald Trump győzelme például a miniszterelnök-helyettesnek személyesen visszaadta a hitét Amerikában, ugyanis szerinte a Demokrata Párt tönkretette az országot az ideológiájával. Úgy gondolja, ezt demokráciaexport néven – aminek szerinte semmi köze a demokráciához – rá akarták kényszeríteni az egész világra, végül azonban addig exportálták a demokráciát, amíg nekik nem maradt.
„Donald Trump békepártisága az emberiség számára jelenti a reményt, és azt gondolom, hogy a józan ész alapján lesz egy orosz–amerikai megállapodás is”
– mondja Semjén, aki szerint az ukrajnai helyzet most sokkal rosszabb, mint 2022 áprilisában volt. Miért halt meg sok százezer ukrán? Miért van porig rombolva az ország? Ezekre a kérdésekre várna választ a politikus, mégpedig a megtámadott ország elnökétől, Volodimir Zelenszkijtől. Semjén szerint Ukrajnának a NATO-ba való felvétele a harmadik világháború kockázatát jelentené.
„Az én gyerekem nem fog meghalni Ukrajnáért, és amíg én a KDNP elnöke és miniszter vagyok, mindent megteszek azért, hogy egyetlen magyar ember se haljon meg”
– mondta, és megjegyezte,
bár van a háborúban „ukrán szempont”, ezt még meg is érti, de ez őt csak másod-, harmadsorban érdekli Magyarország és Európa után.
A Mátyás király-Orbán Viktor vonal
A politikus szerint talán Andrássy Gyula és az Osztrák–Magyar Monarchia óta nem volt olyan erős a magyar diplomácia, mint most.
Vagy ha még precízebbek vagyunk, talán Mátyás király óta. Az ő idején volt olyan világpolitikai befolyása Magyarországnak, mint most
– vélte Semjén, aki láthatóan nagyon örül annak, hogy az amerikai elnökválasztási kampányban pro és kontra is Magyarország volt a hivatkozási pont.
Ahhoz, hogy egy tízmilliós kis ország a világpolitikát tematizálja, kell Orbán Viktor karizmája, de hozzájárul az is, hogy a magyar kormány „az emberiség legfontosabb kérdéseire” tud jó válaszokat adni.
Hozzáfűzte
„…nevetséges az, amit az ellenzék állít, hogy el vagyunk szigetelve, amikor a világ diplomáciájának a központja Budapesten van, és Orbán Viktorhoz viszonyítva határozzák meg magukat Ausztriától kezdve Szlovákián át egészen az Egyesült Államokig. Még az ellenfeleink is Orbán Viktorhoz viszonyítva pozicionálják magukat”
KDNP a csúcs – csak ne kelljen megméretnie magát
A Fidesz–KDNP-szövetség az Európai Unió történetének és a magyar történelemnek is a legsikeresebb politikai konstrukciója, amit valaha létrehoztak
– vélte Semjén, állítását a négy kétharmaddal támasztja alá. Arra a kérdésbe, hogy a KDNP vallási háttere és a Fidesz óriáspárti szerepe okoz-e vitákat, a politikus az abortuszkérdést hozza példaként.
„A KDNP-től nyilván nem várható el, hogy ne álljunk ki a legkiszolgáltatottabb kisebbség mellett, a magzati korukat élő embertársaink mellett. Ugyanakkor az is nyilvánvaló, hogy amíg a társadalom többsége ezt nem fogadja el, addig értelmetlen és helytelen is olyan törvényeket hozni, ami a társadalom többségének elfogadhatatlan”. (…) Ha támadnak minket, az nem azért van, mert valóban súlyos bűnök terhelik a kereszténydemokratákat. Hanem azért van, mert hatékonyan képviseljük a keresztény értékeket, és ez idegesíti az egyházellenes tábort”
– vélte Semjén, aki az Orbán Viktorral szembeni gyűlöletben is „antikrisztiánus és hungarofób” hozzáállást vél felfedezni. Ugyancsak „antikrisztiánusnak” tartja azt, ha valaki nem támogatja a határon túl élő magyarok állampolgárságával. Semjén szerint a KDNP
Egy meglepően jó állapotban lévő eszköz a haza és a keresztény értékrend szolgálatára.
Szerinte az országban a KDNP iránti érdeklődés meglepően komoly, miközben más pártokba nehezen találnak tagokat, addig a KDNP-ben egyre többen lépnek be, amióta például Latorcai Csaba a főtitkár, ezren csatlakoztak hozzájuk.
Bezzeg a baloldal….
Semjén azt is próbálja megmagyarázni, miért „gyűlöli a baloldal az egyházat”, ennek oka szerinte, hogy az egyház az alapvető politikai programjuk megvalósításának útjába áll.
Gondoljunk az LMBTQ-őrületre. Amíg bibliai alapon állunk, addig ilyen transgenderbaromságokat, ilyen devianciát nem tudnak lenyomni a magyar társadalom torkán
– mondta. Az egyházon belüli egyre súlyosbodó botrányokra kitérve pedig azt mondta, az egyházi szabályok sokkal szigorúbbak, mint az államiak, Bese Gergely ügye például semmilyen állami törvénybe nem ütközik, kánonjogilag viszont a legsúlyosabb büntetést vonja maga után.
Amikor lovagol az ellenzék a Bese Gergely-ügyön, homoszexuális partikra járt, hát bocsánat, de a Momentum nem ezt akarja? Nem azt kellene mondania a Momentumnak Bese Gergőnek, hogy „Welcome to the club?”
– tette fel a kérdést Semjén, aki szerint a Momentumnak ünnepelni kellene Bese Gergelyt.
<<< Olvassa cikkeinket a Facebookon és a Google hírei között is! >>>
Friss
- Vasárnapi (cseppet sem) ünnepélyes gondolatok egy pici országból
- Vidéki prókátor: Lázár, a Fidesz Gyurcsánya?
- Szanyi Tibor: kracsun = karácsony? – Úgy látszik, a jó hírek csak nem akarnak Orbánhoz kötődni
- Készülj a karácsonyra – 5 jótanács: így díszítsd az otthonod
- Orbán Viktor szerint “Brüsszel” Magdeburgot akar csinálni Magyarországból
- Időjárás, ma havazik, de mi lesz karácsonykor?
- Vasárnapi horoszkóp két nappal karácsony előtt
- Jobb félni? – Nemcsak rendőrök, de civilruhások is figyelnek
- Szoboszlai megy a Real Madridba?
- 10 000 ember az ünnepi asztalnál – idén is lesz krisnás Karácsonyi Szeretetlakoma a Népligetben