Budapesti hétköznapok
Inkább beül a Parlamentbe és lemond a DK főpolgármester-helyettese
Gy. Németh Erzsébet, a Demokratikus Koalíció politikusa felveszi parlamenti mandátumát, ezt a DK közölte az RTL Híradóval.
Gy. Németh Erzsébet, a Demokratikus Koalíció politikusa felveszi parlamenti mandátumát, ezt a DK közölte az RTL Híradóval.
A fővárosi politikát az országosra cseréli Gy. Németh Erzsébet főpolgármester-helyettes, ugyanis a Demokratikus Koalíció azt közölte az RTL Híradóval, hogy
Gy. Németh Erzsébet felveszi a mandátumát, és a törvény által biztosított 30 napon belül lemond a budapesti főpolgármester-helyettesi posztjáról.
Hogy ki kerülhet a fővárosban a helyére, arról a DK dönt
Az viszont továbbra is kérdés, hogy ki kaphatja meg a közös miniszterelnök-jelölt mandátumát. Márki-Zay Péter az ATV-n pénteken arról beszélt, hogy erről a hat párt dönt majd, de ő a parlamentből kiesett Szél Bernadettet javasolná.
Hát én nagyon szerettem volna Szél Bernadettet egy lehetőséghez juttatni, hiszen az egyik legnagyobb szomorúság volt a választás éjszakáján, hogy még ő sem tudott nyerni, pedig egy nagyon tehetséges és szorgalmas politikusnak tartom
– mondta pénteken az ATV Egyenes beszéd című műsorában Márki-Zay Péter.
És ez lenne a legjobb megoldás Hadházy Ákos szerint is.
Szél Bernadett az elmúlt években az egyik legaktívabb képviselőként mutatta meg, hogy hogyan lehet egy képviselői mandátumot úgy felhasználni, hogy a látszatát is elkerüljük annak, hogy a Fidesz díszellenzéke vagyunk a parlamentben
– mondta a független képviselő.
Csakhogy az ellenzéki pártok nem értenek egyet velük
A Párbeszéd szerint, mivel az előválasztás előtt Márki-Zay Péter azt vállalta, hogy az ő frakciójukba ül be, a mandátum nekik jár. A Jobbik és a DK szerint viszont a hat párt abban állapodott meg, hogy ebben az esetben a listán következő jelölté lesz a mandátum. Eszerint a jobbikos Végh Noémi kerülhet be. Ez egyébként a törvény is. E szerint:
Ha az országos listáról a jelölt kiesik, helyébe az országos listán soron következő jelölt lép.
Szél Bernadett egyébként az ellenzéki pártok közös listáján a 206. helyet foglalja el, ami az ezen szereplő győztes egyéni jelölteket is figyelembe véve azt jelenti, hogy több mint száz képviselő-jelöltnek kellene visszalépnie ahhoz, hogy Szél Bernadett mandátumot szerezzen.
Az már korábban eldőlt, hogy Karácsony Gergely mandátumát az LMP politikusa Bakos Bernadett kapja meg.
Forrás: RTL.hu
Szerző
3 Comments
Leave a Reply
Leave a Reply
Friss
- Jelentés a diliházból 3.
- Orbán Viktoré az ‘utolsó só joga’? – Díszdobozban megkapta az utolsó parajdi sótéglát
- Miket beszél Karácsony? Nem 18, csak 11.4 milliárddal vágja meg a kormány Budapestet!
- Nem a magyar jog ‘tudatlan’, hanem az alkotóin van szemellenző
- Karácsony Gergely: újabb kormányzati sarc a főváros ellen – Frissítve Nagy Márton mondandójával
- Magyar György: Sulyok államfő látszólag komolyan vette magát
- Apró Szijjártó – hatalmas Pepsi – Nagy az öröm: ‘hazatér’ az elbitangolt kóla
- A Magyar Posta osztalék gyanánt 476 ingatlannal fizet a tulajnak, ami az állam – Melyek ezek és mit kezd vele a kedvezményezett?
- Menjek, vagy maradjak? – Munkahelyváltó-horoszkóp extrákkal
- Lázár János: nem lesz Pride az Andrássyn, a Puskásban, és a lovak érdekében remélem a Kincsem Parkban sem
Pingback: Márki-Zay Péter mandátumát az ismeretlen befutó, Végh Noémi kapja - Városi Kurír
Pingback: Bősz Anett lesz a Demokratikus Kolaíció főpolgármester-helyettese - Városi Kurír
Pingback: Bakos Bernadett: Budapesten mielőbb be kell vezetni a dugódíjat - Városi Kurír