Connect with us

Kerítésen innen

Kell a bánatnak repülőtér, a gyógyszerem legyen elérhető – fakadt ki egy hozzászóló az döbbenetes rangsor láttán, amiben utolsók vagyunk

Published

on

Kell a bánatnak repülőtér, a gyógyszerem legyen elérhető - fakadt ki egy hozzászóló az döbbenetes rangsor láttán, amiben utolsók vagyunk
Megosztás

Már biztosan dolgozik a Fidesz-agytröszt, -na nem a megoldáson!- hogy miként dumálják ki a tényt, hogy újabb dicstelen utolsó helyet sikerült megszereznünk Európában, de az tuti nem jut egyikük eszébe sem, hogy ennek a helyezésnek a következménye őket, vagy családtagjukat is érintheti bármelyik pillanatban és a betegség, vagy ne adj Isten a halál ellen még a párttagkönyv nem gyógyszer.

Nem frázis: az életünk a tét!

„Fizess, vagy halj meg! Egy újabb döbbenetes rangsor, amiben utolsók vagyunk….”

-nyit Hadházy Ákos közösségi oldalán a megdöbbentő információval, miszerint

„…a német Süddeutsche Zeitung egy kölni intézettel együtt vizsgálta meg, hogy az 2019 és 2023 között hány olyan gyógyszert engedélyeztek Európában, amelyik valódi áttörést hozott egy területen, és ebből hány érhető el az egyes tagországokban. A szerzők 32 ilyen gyógyszert találtak, köztük rákgyógyszereket és többek között a diabétesz és a cisztás fibrózis új gyógyszerét is. Ezekből csak Németország és Ausztria polgárai számára elérhető az összes.

Magyarország utolsó a listán. Itt a 32 gyógyszerből 25 nem hozzáférhető, mert drágák!”

Ha most azt mondod, sebaj, az Unióban kapható….

Ugyan miből gondoljuk azt, hogy a körzeti-, vagy a szakorvos, ahová több hónapos várakozást követően eljuthat a magyar beteg, naprakész, mondhatni a világ gyógyszerkutatásának ütőerén tartja a szemét és még azzal is tisztában van, hogy uniós polgárként -egyelőre még!- jogosult felírni a páciensének bármely, a tömb területén kapható gyógyszert?

Előfordult Önnel valaha, hogy leültette a dokija és felvázolta, hogy a kórra, ami miatt meglátogatta többféle gyógyír létezik, melyiknek mi az előnye és a hátránya és melyikhez mennyiért tud hozzájutni? Pedig ez lenne a minimum, persze egy normálisan működő egészségügyben.

Személyes tapasztalatom, hogy nagy részüknek fogalma sincs nem csak a lehetőségről, hanem arról sem, hogy miként kell egy ilyen receptet kitölteni. Pintér Sándor rendőr-egészségügyis pedig nem arra fordít pénzt és figyelmet, hogy erről tájékoztassa a tájékozatlan doktorokat, csak arra, hogy rend és fegyelem legyen.

Érdemes lenne elhinni, hogy nem a gondoskodó „Orbán-atyuska” jóindulatán múlik és Ő mindent elkövet, de hát az a randa mindenki ellene áskálódik -eset a helyénvaló, hanem az, hogy Önnek és mindannyiunkank jár a lehetőség, hogy túléljük, ha megbetegszünk!

Hadházy szerint….

Egyedi igénylésre, méltányossági alapon a szerencsések megkaphatják ezeket a készítményeket, a cikk szerint 2022-ben 25000 ilyen igénylés érkezett, de minden tizediket elutasítottak. Azt nem tudjuk, hogy hányan nem is adtak be egyedi kérelmet olyanok, akiknek szüksége lett volna a gyógyszerre, de azt a tájékoztatást kapták, hogy ne is próbálkozzanak.

Mert repülőtérre, a Tiborczék által épített sok százmilliárdos irodák megvásárlására, Vodafone-ra van pénz. Korszerű gyógyszerre nincs. A német újság adatai annyira döbbenetesek, hogy adatigényléssel fogok fordulni a Belügyminisztériumhoz (mert egészségügyi minisztérium nincsen) azok tisztázására, különösen azért, mert

nem hivatalosan olyan adatot is hallottam, ami szerint az egyedi kérvényeknek csak 50-60 százalékát hagyják jóvá.

Természetesen az új, fejlett gyógyszerek finanszírozása globális probléma, a német cikk részletesen ír a témáról. A mellékelt táblázaton elfoglalt helyünk viszont akkor is drámai és mindent elmond a Fidesz kormány hozzáállásáról.”

Szerző