Kikapott a Barcelona és a Real Madrid is

A spanyol labdarúgó-bajnokság 6. fordulójában az FC Barcelona Leganésban, míg a Real Madrid Sevillában kapott ki.

kikapott a Barcelona

Pedig jól kezdett idegenben a Barcelona, a 12. percben Lionel Messi tette be középre a labdát, ahol Philippe Coutinho felpörgette magának a játékszert, majd a lehulló labdát 19 méterről, kapásból lőtte a bal alsó sarokba (0-1). A 17. percben Lionel Messi 19 méterről pontosan a kapufa és a keresztléc sarkát találta telibe.

A második játékrész elején a Leganés két percen belül megfordította a mérkőzést. Az 52. percben Jonathan Siva bal oldali beadása után a kapu elé érkező Nabil El Zhar bólintott ter Stegen keze mellett a hálóba (1-1).

Pontosan 70 másodperccel később Piquet óriási hibája után Oscar Rodriguez bombázott a Barcelona kapujába (2-1). A Barcelona védője lényegében gólpasszt adott a Real Madrid nevelte, mindössze 20 éves középpályásának.

Ernesto Valverde később becserélte Luis Suarezt, Jordi Albát, majd a brazil Malcolmot is, ám a Barcelona nem tudott kiegyenlíteni.

Sevillában a hazai csapat lényegében az első félidőben kiütötte a Real Madridot

A 17. percben Jesus Navas robogott el a jobb szélen, középre adása után az érkező André Silva nyolc méterről belsőzte a kapuba (1-0).

Négy perccel később egy Real Madrid szöglet után Sarabia ugratta ki Jesus Navast, aki ismét végigszáguldott a pályán, majd lövését Thibaut Courtois hárította, ám a kipattanót Andrés Silva 12 méterről helyezte ahálóbab (2-0).

A 39. percben egy hazai szöglet után Franco Vázquez fejelte vissza a labdát a védők mögé, az érkező Wissam Ben Yedder pedig könnyedén lőtt a kapuba (3-0). A francia csatár kitűnő formában van, az Európa Ligában duplázott a Standard Liege ellen, majd mesterhármast ért el a Levante ellen.

Az óriási hátrány ellenére Lopetegui csak az 59. percben cserélt: lekapta a pályáról Karim Benzemát és Nachót is, Mariano Diaz és Lucas Vazquez érkezett. A 70. percben Dani Ceballos váltotta Luka Modricot, ám a Real Madrid még szépíteni sem tudott Sevillában.