Szerda esete a Magyar Közlönyben milliárdok-ezer milliók- sorsáról és velük a mienkről is- döntött a regnáló kormány. Az elosztás mértéke beszédes: a Várpalotai Védelmi Ipari Park Komplexum fejlesztése 22 milliárdot -22.000 milliót- szán, míg 877,5 milliót a szociális ágazatban egészségügyi munkakörben foglalkoztatott ápolóknak, szakápolóknak járó egészségügyi kiegészítő pótlékra.
Várpalotai Védelmi Ipari Park
A szerda este megjelent határozat szerint a kormány egyetért a Várpalotai Védelmi Ipari Park Komplexum fejlesztése érdekében a közműnyomvonal áthelyezésével, a közműellátás biztosítását szolgáló fejlesztések, valamint a kapcsolódó útfejlesztések (7204. számú országos közút) előkészítésével és megvalósításával, a Faller Jenő Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium korszerűsítésével, Várpalota Kálvária városrészében lévő ingatlanok közművesítésével, valamint munkásszálló kialakításával Várpalotán a „Készenléti” lakótelepen.
Minderre a határozat végén szereplő összegzés szerint idén és a következő három évben 16,5 milliárd forintot fordítanak, az egyes pontokban szereplő összegeket összeadva azonban 22 milliárd jön ki.
Orbán Viktor miniszterelnök idén februárban fogadta Armin Pappergert, a német Rheinmetall hadi- és járműipari nagyvállalat vezérigazgatóját, és kijelentette: az ukrajnai háború idején látszik, hogy jó döntés volt a magyar hadiipar fejlesztési programjának elindítása.
Magyarország megvédése a legfontosabb cél, ezért a magyar honvédség és a hadiipar fejlesztése a válság ellenére sem lassulhat.
A német cég várpalotai tüzérségi lőszergyáráról 2021-ben olvashattunk, tavaly pedig harmadik magyarországi vállalatát alapította meg Rheinmetall, amely
„átfogó és modern lőszerarzenál szállítására”
kapott megbízást a Honvédelmi Minisztériumtól
gyalogsági harcjárművekhez, harckocsikhoz, tüzérségi eszközökhöz és ködgránátvetőkhöz.
Várpalotán képzelik el egyebek mellett az aknavetőgyár gránátgyártását is.
Szalay-Bobrovniczky miniszter: "magyar kézbe magyar fegyvert" - Kösz, részemről lemondok róla....
A szociális ágazatban dolgozó ápolók bére….
Szerdán robban a hír:
„nem tudni ki látja el a gyerekeket hétfőtől a Veszprém megyei Pétfürdőn, ugyanis a falu mindhárom védőnője felmondott. Egyikük azt mondta: az, hogy júliustól az önkormányzattól a megyei kórházhoz kerülnek, csak az utolsó csepp volt a pohárban. A Belügyminisztérium szerint a váltással mindenkinek nő a bére, a védőnők szerint viszont sokaknak csökken, mivel az állam nem fizeti azokat a béren kívüli juttatásokat, amelyeket eddig az önkormányzatok adtak.”
A közlönyből kiderült: a kormány
„egyetért a szociális ágazatban egészségügyi munkakörben foglalkoztatott ápolóknak, szakápolóknak járó egészségügyi kiegészítő pótlék összegének 2023. július 1-jétől történő emeléséhez szükséges többletforrás biztosításával”.
Ehhez a pénzügyminiszternek kell előteremtenie 877,5 millió forintot úgy, hogy azt részben a szociális ágazatot felügyelő Belügyminisztérium kapja, részben a települési önkormányzatok
„egyes szociális és gyermekjóléti feladataik működési célú támogatása” címén.
Hogy ez hogyan oszlik majd el, azt nem határozták meg, mert a belügyminiszternek 30 napon belül kell felmérnie a pénzügyminiszter számára a kifizetendő összeg
„egyes fenntartók közti megoszlását”.
Egyszerű matekkal kijön a kormány-prioritás számszerűsítve:
22 : 1-re győzött a védelmi ipari park-fejlesztés!
Kapcsolódó
Fenébe a drága műszerekkel, meg a sok orvossal, ápolóval! - Kásler szerint a magyar egészségügy alapja a kereszténység