Connect with us

Kerítésen innen

Légyszi Ulf Christersson, gyere Magyarországra, mert így ronggyá égünk – Már Novák Katalin is győzködi a svéd miniszterelnököt

Megosztás

Először Orbán Viktor próbálkozott levélben Magyarországra csábítani Ulf Christersson svéd miniszterelnököt, majd Gulyás gergely mentve a helyzetet, hogy kikosaraztál a főnökét, azt mondta, hogy nem feltétele a NATO-csatlakozás aláírásának az utazás, de jött Kocsis Máté, aki szerint, ha fontos neki a dolog, idejön.

Légyszi Ulf Christersson, gyere Magyarországra, mert így ronggyá égünk - Már Novák Katalin is győzködi a svéd miniszterelnököt
Megosztás

Először Orbán Viktor próbálkozott levélben Magyarországra csábítani Ulf Christersson svéd miniszterelnököt, majd Gulyás Gergely mentve a helyzetet, hogy kikosaraztál a főnökét, azt mondta, hogy nem feltétele a NATO-csatlakozás aláírásának az utazás, de jött Kocsis Máté, aki szerint, ha fontos neki a dolog, idejön.

Novákon volt a sor….

Ugyan Novák Katalinnak most más miatt fájhat a feje, azért az örmény elnök látogatása alkalmából tartott sajtótájékoztatón egy feltett kérdésre azt válaszolta a távirati iroda tudósítása szerint, hogy

személy szerint Svédország NATO-csatlakozásának mielőbbi ratifikációja mellett áll, s állt korábban is.

Novák Katalin elmondta, hogy tegnap telefonon egyeztetett Ulf Christersson svéd miniszterelnökkel, és megerősítette a Magyarországra szóló meghívását.

Arra bátorítottam, hogy jöjjön el mielőbb Magyarországra, hogy tudjunk beszélni, hogy tudjanak a miniszterelnökkel is beszélni, és mutassa azt a szándékot is, hogy nekik is mennyire fontos a magyar képviselők meggyőzése.

Csak úgy…

Nyilvánosságra hozta a 444 azt a levelet, melyet Orbán Viktor magyar miniszterelnök küldött Svédországnak. A magyar kormányfő a svéd NATO-csatlakozás apropójából hívta meg a svéd miniszterelnököt.

 

forrás: 444.hu

Ugyanez magyarul:

„Kedves miniszterelnök úr!

Európa válságok és bizonytalanságok korszaka előtt áll. Ennek a fényében országaink kapcsolatai – mind a bilaterális, mind a nemzetközi szervezetek tagjaiként ápolt kapcsolatok – egyre nagyobb fontosságúak. Meggyőződésem, hogy a Svédország és Magyarország közötti bármilyen politikai vagy biztonsági megállapodás alapjának az egymás iránt táplált, kölcsönösen erős bizalomnak kell lennie. A magyar kormány ennek szellemében javasolta a magyar országgyűlésnek, hogy ratifikálja Svédország NATO-csatlakozási kérését. A kölcsönös bizalom a parlamenti vitáink során is kiemelt szempont volt.Úgy hiszem, hogy az intenzívebb politikai párbeszéd hozzájárulhat a kölcsönös bizalom megerősítéséhez országaink és intézményeink között, lehetővé téve, hogy tovább erősítsük politikai és biztonsági megállapodásainkat.

Mindezekre tekintettel meghívom Önt, hogy a legelső alkalmas időpontban látogasson el Magyarországra, hogy eszmét cserélhessünk minden közös ügyünkről, így az összetett bilaterális kapcsolatainkról, a biztonsági és védelmi politika terén várható jövőbeli együttműködésünkről és Magyarország közelgő soros elnökségéről az Európai Unió Tanácsában.”

Szerző