Kerítésen innen
Magyar presztizs-erősítés CÖF-módra: Pressman mostantól nemkívánatos személy Magyarországon
Ahogy egyértelművé vált, hogy az amerikai választást Donald Trump nyerte, elszabadult Magyarországon az addig sem takarékon működő gyűlöletkeltés, ami Orbán Viktortól kezdve az utolsó megafon-képzettig legörgött. Ezen felbuzdulva a „nép egyszerű gyermeke” felhatalmazva érezte magát, hogy a zöldségestől a trafikig mindenhol primitív kárörömmel véleményezze az amerikai demokrata adminisztráció hazánkba akkreditáltjait, élükön David Pressmannal úgy, mintha tudná, mit beszél.
Szegénységi bizonyítvány
A Civil Összefogás Fórum (CÖF) – Civil Összefogás Közhasznú Alapítvány (CÖKA) Magyarország szuverenitásának védelmében szimbolikusan persona non gratának minősíti David Pressmant, az Egyesült Államok budapesti nagykövetét
– áll abban a nyílt levélben, amelyet a CÖF-CÖKA írt szerdán az amerikai diplomáciai képviselet vezetőjének. A Csizmadia László, a CÖF alapítója, a CÖKA kuratóriumának elnöke által jegyzett levelet Tordai Máté, a CÖF-CÖKA külügyi igazgatója ismertette az Egyesült Államok budapesti nagykövetsége előtt megtartott sajtótájékoztatón.
(A Fidesz-kormányt Békemenetekkel, gyurcsányozós kampányokkal és minden egyébbel segítő CÖF gazdálkodása sajnos nem átlátható, mert az alapítványuk évek óta nem teszi közzé azokat a dokumentumokat, amelyekből kiderülne, kik a CÖF támogatói. Szerencsére azonban a Fidesz pártalapítványa példásan elszámol a pénzügyeivel a nyilvánosság előtt, így azt is közzétette, hogy minden évben 60-70 millió forinttal támogatja a CÖF-öt. Mivel a pártalapítvány főként állami támogatásból működik, a támogatásokkal így is közpénzt csatornáz át a Fidesz a kedvenc álcivil szervezetéhez. Forrás)
…a népfelség diadala….
Mint írták: Donald Trump republikánus elnökjelölt megválasztása a népfelség diadala a progresszív hatalmi komplexus felett, amely példátlan módon a büntetőjog eszközével akart megakadályozni egy korábbi elnököt abban, hogy részt vehessen a demokratikus versenyben. A választáson az Egyesült Államok polgárai a woke- és a genderideológia helyett a gyermekek védelmét, az illegális migráció helyett a bevándorlás megfékezését, a háború helyett a béke reményét választották – sorolták. A CÖF-CÖKA azt várja a választási eredménytől, hogy a magyar-amerikai kapcsolatok megnyugtatóan rendeződhetnek és helyreállhat a diplomácia alapvető szerepeit magában foglaló nagyköveti funkció. „A magyar belügyekbe nyíltan beavatkozó, hazánk szuverenitását közvetlenül sértő politikai aktivizmus útját az államközi kapcsolatépítés konstruktív, David Cornstein nagykövet úr által képviselt szemlélet válthatja fel” – fogalmaztak.
„Az amerikai demokrácia fényes diadala az Ön által képviselt, a diplomáciai etika alapvető szabályait is sértő felfogást is elsöpörte (…) Önt Magyarország szuverenitásának védelmében a mai naptól szimbolikusan persona non gratának minősítjük”
– ismertette a nyílt levelet Tordai Máté. Ifj. Lomnici Zoltán, a CÖF-CÖKA szóvivője a szervezet nevében gratulált Donald Trump megválasztott elnöknek, akivel – mint mondta – várják az együttműködést.
David Pressman nem tisztelte Magyarországot, a magyar kormányzatot és a magyar kormányfőt sem, ami birodalmi arroganciával, gyarmatosító gőggel és elfogadhatatlan politikai beavatkozás sorozattal párosult. Ebből nem maradt ki az igazságszolgáltatás sem és szorosan fogta a magyar baloldal kezét is
– mondta a szóvivő. Heizler Norbert, a CÖF-CÖKA szervezési igazgatója úgy vélekedett:
a demokrácia megmutatta Pressman úrnak, „hogy merre van az előre”. A szellemi honvédők azt mondják: elég volt a politikai aktivista tevékenységéből.
Bíznak abban, hogy az Egyesült Államok új vezetése olyan embert küld a budapesti külképviselet élére, aki nem az árkok ásásán, hanem a magyar-amerikai barátság elmélyítésén dolgozik – közölte Heizler Norbert.
A sajtótájékoztató után a CÖF-CÖKA képviselői, illetve a közben összegyűlt szimpatizánsok a nagykövetség bejáratához mentek, hogy átadják a nyílt levelet, ám senki nem vette át a dokumentumot.
Ifj. Lomnici Zoltán közölte, hogy a levelet elektronikus formában és papíron is eljuttatják David Pressman részére.
Csak, hogy érezzük a különbséget…..
„Megtiszteltetés volt magyarokat vendégül látni az amerikai választások alkalmából tartott rendezvényen, ahol a demokráciáról beszélgettünk.
Tudják, amikor eredetileg arra gondoltam, hogy ma este fogadást tartunk, azt javasoltam, hogy akkor tegyük meg, amikor az Egyesült Államokban lezárják az urnákat, ami itt Budapesten helyi idő szerint hajnali 3 óra. Mire azzal a cinikus pillantással néztek rám, amit általában a Hír TV-től látok, akik szerintem itt vannak valahol a teremben. Aztán olvastam egy cikket a sajtóban, és láttam, hogy Európában a legtöbb amerikai nagykövetségen nem tartják meg a hagyományos választási ünnepi fogadást – a cikk szerint – félnek attól, hogy ez „kínos” lenne. Én viszont azt gondoltam magamban, hogy nos, az Egyesült Államok magyarországi nagyköveteként én elég jól ismerem a „kínosnak” tartott helyzeteket. Így tehát itt vagyunk. Fontos volt számunkra, hogy ebben az épületben gyűljünk össze, mert ez az épület képviseli az Egyesült Államokat, a Magyarországgal való kapcsolatunkat, és azokat az értékeket, amelyeken az ország lakóival osztozunk. A terem hátsó részében láthatnak egy fényképet, amelyen George H.W. Bush korábbi elnök és a fiatal Orbán Viktor 35 évvel ezelőtt ebben a teremben látható. Az a fotó az Egyesült Államok és Magyarország közötti partnerség jövőjét illetően nagyon ígéretes időszakban készült, a hidegháború végének szédületes napjaiban. Az egy másik korszak ereklyéje volt.
A demokrácia ígérete hozta össze vezetőinket azon az estén, és ma este ismét összegyűlünk ebben a teremben, hogy a demokráciát ünnepeljük”
-kezdte beszédét a nagykövet, amit teljes egészében ide kattintva olvashat az érdeklődő.
„Aki figyelemmel kísérte az Amerikai Egyesült Államok magyarországi képviseletében végrehajtott szolgálatomat, nem vádolhat azzal, hogy félek világosan beszélni. Biztosíthatom önöket, hogy ez ma este sem fog változni. Mert ennek a választásnak a következményeit – Amerikára, Amerika szerepére a világban és közös jövőnkre nézve – nem lehet alábecsülni. Két nagyon eltérő nézeteket valló jelölt versengett a támogatásért. Amellett, hogy döntés született arról, hogy ki lesz az Egyesült Államok következő elnöke, valami más, szintén nagyon fontos dolog is megváltozott a mostani választások során: Magyarország és az Egyesült Államok viszonya. És erre fogok koncentrálni a beszédemben, mert ezért vagyunk itt.
Orbán Viktor miniszterelnök úgy kezelte ezt a választást, mint egy kártyapartit egy kaszinóban
És nagyon magas tétet tett fel.
Akár úgy gondolja, hogy megnyerte, akár elvesztette ezt a partit, nem a pénzzel, hanem az amerikai-magyar kapcsolatokkal játszott. Egy olyan kapcsolattal, amelyet megváltoztatott az ő játszadozása. Az okozott kár mélyebb, mint egy négyéves elnöki ciklus, mert abban a késztetésben gyökerezik, hogy valami nagyot és maradandót, egy szövetségesek – erős nemzetek közötti kapcsolatot – valami sokkal kisebbé és múlékonyabbá alakítson át.
Az elmúlt években Magyarország miniszterelnöke azt mondta a népének, hogy látszólag minden problémájuk megszűnik, ha egy adott politikai párt megnyeri a választásokat … egy másik országban. Ha hinnének neki, azt gondolhatnák, hogy az amerikai politikára tett kockáztatása jó fogadás volt. Tegyél fel mindent egy külföldi politikai szövetségesre, és ha ő nyer, nagyot nyersz – legalábbis így szól a történet. Orbán miniszterelnök tehát úgy döntött, hogy az Amerikai Egyesült Államokkal kötött szövetségét beviszi egy kaszinóba – és hagyta, hogy megjárja a szerencsejátékozás tétjét. De nem csak kockázatos valami nagy és maradandó dolgot feltenni valami véges és ideiglenes dologra. Hanem vakmerő. És akár nyerünk, akár veszítünk, ennek ára van.
Magyarország jövőjét valaki más választására teszi fel, Magyarország sorsát nem magyarok kezébe adja. Kockára teszi a biztonságot jelentő szövetséget, mint egy halom zsetont a pókerben. De a zsetonok, amelyekkel az ország vezetői játszanak, nem csak az övék.
Végső soron Magyarország szövetségeseivel való kapcsolata volt a tét.
Akár nyerünk, akár veszítünk egy leosztást, tényleg azt gondolják, hogy a döntés, hogy hogy fogadást tesznek, nem befolyásolja azt, hogy az Egyesült Államok hosszú távon hogyan értelmezi Magyarországnak a szövetségeseivel, a szövetséggel és az Egyesült Államokkal szembeni kötelezettségeit? Magyarország kormányának szerencsejáték-problémái vannak. Még akkor is, ha úgy érzi, hogy megnyerte ezt a fogadást. És ezt Magyarország szövetségesei is látják. Sajnos ennek a szerencsejáték-problémának a következményei már egy ideje halmozódnak….”
Beszédét ezzel zárta:
„Miközben választásunk minden bizonnyal megváltoztatja az Egyesült Államokat, a magyar embereknek tudniuk kell, hogy az Magyarországot nem fogja megváltoztatni. Tudom, hogy az amerikai választások határainkon túl is számítanak, de nem azok határozzák meg az Önök sorsát, hanem Önök. Alapvetően ezt jelenti a demokrácia. Alapvetően ez az, ami összeköti országainkat. És remélem, hogy ez mindig is így lesz.”
<<< Olvassa cikkeinket a Facebookon és a Google hírei között is! >>>
Szerző
Friss
- Töltsük együtt a szentestét, Advent a Hargitán
- Töltsük együtt a szentestét: meglepetés film
- Töltsük együtt a szentestét, dalok gyertyagyújtásra
- Ha karácsony, akkor tojáslikőr
- Egy választópolgár prioritásai – Karácsonyi számvetés
- Lángol az Eiffel-torony! Mentik az embereket
- Bodrogi Gyula: ne járkáljanak felelőtlenül a sötétben lépcsőn! – Kórházba került a művész
- Orbán még nem ünnepi Facebook-posztja, de már majdnem…
- Időjárás: lesz itt minden havazás, havas eső, eső, szél
- Mindenki vigyázzon magára az év hátralévő részében, mert egyre több ügyelet válik elérhetetlenné