Connect with us

Kerítésen innen

Medián felmérés: az iskolázottság emelkedésével csökken a Fidesz támogatottsága!

Megosztás

A Medián az RTL Klub megbízásából készített felmérést a választás előtti napokban készített felmérést a Medián, amelyből az derült ki, az iskolázottságnak döntő szerepe van abban, hogy a kormánypártra voksol-e valaki. A kutatás vonatkozó részletét a Facebook oldalán osztotta most meg az intézet.

Megosztás

A Medián az RTL Klub megbízásából készített felmérést a választás előtti napokban készített felmérést a Medián, amelyből az derült ki, az iskolázottságnak döntő szerepe van abban, hogy a kormánypártra voksol-e valaki. A kutatás vonatkozó részletét a Facebook oldalán osztotta most meg az intézet.

„Közhely, hogy a választási eredmények látványosan összefüggenek az ország településszerkezetével:

a fővárostól a kisebb települések felé haladva egyre nagyobb a Fidesz-KDNP fölénye.

Más elemzések a települések iskolázottsági statisztikái alapján kimutatták, hogy

a szavazást legerőteljesebben meghatározó tényező az iskolázottság: az alacsonyabb végzettség a kormánypárti voksot valószínűsíti.

De mivel az iskolai végzettség szintje nagyon erősen korrelál a településtípussal, felmerül a kérdés, hogy vajon nem ugyanannak a jelenségnek a két olvasatáról van-e szó. A választás előtti napokban az RTL Klub megbízásából készített felmérésünk azt igazolta, hogy

valóban az iskolázottság a döntő: Budapesten, a vidéki városokban és a községekben egyaránt fennáll az az összefüggés, hogy az iskolázottság emelkedésével csökken a Fidesz támogatottsága.”

Egy keddi hír, ami idevág…..

Orbán Viktor beszédet mondott a XV. Szakma Sztár Fesztivál hétfői megnyitóján. Az újabb kétharmadot részben a szakképzés sikeres átalakításának tudta be, szerinte a választók igent mondtak arra is, amit a kormány az elmúlt tizenkét évben ezen a téren elért. Felidézte, mára 250 ezren tanulnak szakképzésben Magyarországon. Hozzátette,

a fiatal pályakezdők bízhatnak abban, hogy „a munkának és különösen a szakmunkának van jövője Magyarországon”.

De hogyan néz ki ez a jövő azok számára, akik a munkát végzik? A miniszterelnök ígéri, a kormány továbbra is támogatni fogja azokat a cégeket, „amelyek benneteket alkalmaznak”. Egy felelős és jövőbelátó miniszterelnök elgondolkozna:

  • valóban fenntartható-e hosszútávon a (bér)munka alapú társadalom?
  • Afelé halad a világ, hogy mindenkinek lesz munkahelye, vagy afelé, hogy egyre kevesebbeknek?
  • És vajon akinek lesz munkája, annak lesz majd szabadideje is? (Mérce)

Vásárhelyi Mária szociológus olvasata

„…Ha ebben az országban a lakosság nagyobb része legalább középfokú végzettséggel rendelkezne, nem okozna számára nehézséget az írás és olvasás meg a gondolkodás, szóval ha polgárosultabb lenne a lakosság, akkor ez a kormány már rég el lett volna takarítva. Csakhogy a fidesz érdeke éppen ellentétes az ország hosszabb távú érdekével;

nem az erős és öntudatos középosztályosódó polgárság megteremtésében, hanem a kiszolgáltatott, könnyen manipulálható szegénység konzerválásában érdekelt.

A társadalmi mobilitási csatornák teljes elzárása, a „ragadós padló” újra ragasztózása biztosítja a jelenlegi hatalom stabilitását.

Ezért nem becsüli a rendszer a pedagógusokat, ezért nem tart sehol a digitális oktatás, ezért nem válogathatnak az iskolák modern oktatási módszerek, differenciált tankönyvek, eltérő tantervek között. Azért centralizálták az oktatási rendszert, hogy szorosan ellenőrizhessék, hogy senki ne lógjon ki a sorból, senki ne próbálkozzon korszerű, új módszerekkel vagy azzal, hogy magolás helyett gondolkodni, érvelni, vitatkozni tanítsák a diákokat.

Ez a jelenlegi hatalom stabilitásának és az ország bukásának garanciája.”

Kapcsolódó

Szerző

Click to comment

Leave a Reply

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük