Connect with us

Kerítésen innen

Szia Uram! Kell tuti megrendelés? Annyit mondok: drónvédelem…..

Megosztás

Azt nem tudni, hogy rekordernek számít-e, de 48 óra sem telt el aközött, hogy a kormányközeli 4iG drónvédelmi céget alapított és, hogy a kormány bevezette a kötelező drónvédelmet. Hova ez a rohanás?

Szia, Uram! Olcsó szuverenitás érdekel?
Megosztás

Azt nem tudni, hogy rekordernek számít-e, de 48 óra sem telt el aközött, hogy a kormányközeli 4iG drónvédelmi céget alapított és, hogy a kormány bevezette a kötelező drónvédelmet. Hova ez a rohanás?

A látszat mára túlértékelt csökevény?

Keddi hír: szerdától a honvédelmi miniszternek jogában áll drónelhárítási rendszer telepítésére és működtetésére kötelezni bármilyen magyarországi céget, ami 30 évig titok, de a cehhet most és a szóban forgó cégnek kell kiperkálnia – derül ki a keddi Magyar Közlönyből. Az mondjuk kérdés, hogy miként számolható el a pénzmozgás és ki lesz a nyertes eladó cég….

Szerdai hír: RAC Antidrone Zrt. néven drónvédelmi technológiai társaságot alapít a 4iG Nyrt., a 4iG csoporthoz tartozó Rotors & Cams Zrt., valamint Jászai Gellért magántőkealapja, az iG TECH. A 4iG várakozásai szerint a jövőben jelentősen növekedhetnek a piaci igények a drónok kontrollját biztosító precíziós technológiák iránt. Az RAC Antidrone autonóm repülésre képes eszközök ellen kínál légtérellenőrző és légtérvédelmi megoldásokat az ipari, közlekedési, a védelmi és civil szférának.

Köszi, Zelenszkíj?

A drónelhárításra, vagyis a közlöny szövege szerint a

„a pilótanélküli légijármű-védelem”

intézményére a szomszédos fegyveres konfliktus, azaz az orosz-ukrán háború miatt van szükség. A rendelet szerint Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter szerdától kijelölhet olyan állami vagy magánkézben lévő cégeket, ahol ilyen drónelhárító rendszereket kell

„beszerezni, telepíteni, karbantartani és folyamatosan üzemeltetni.”

A közlöny szerint az egész eljárás az első adat keletkezésétől kezdve 30 évig titkosítva lesz.

A ceh a tiéd!

Beleértve azt is, hogy melyik cég volt kötelezve ilyen rendszer telepítésére, hol vannak egyáltalán ilyen rendszerek az országban, illetve hogy milyen döntések vezettek a telepítéshez.

A költségeket a védelemre kötelezett köteles megtéríteni.

Emlékeznek?

Hol van ez már? Ikonikus jelenet volt tíz évvel ezelőtt, amikor Orbán Viktor Tarlós Istvánnal, Budapest akkori főpolgármesterével utazott egy buszon és a kormányfő a kamerák előtt közölte a rossz állapotban lévő, a balettintézetnek helyt adó Drechsler-palota mellett elhaladva:

„Vissza is akarnám szerezni azt.”

Tarlós jogszabályokra hivatkozott, amelyek miatt ezt nem kezdeményezhette a főváros, mire Orbán azt mondta:

„kezdeményezzétek, hogy legyen törvény (…) csak adjatok egy javaslatot, nem tudom ezt kitalálni helyettetek (…) ne saflizzál rögtön oldalra (…) adjátok be.”

Szerző