Tamási Áron általános iskola- és gimnáziumosok figyelem: magántulajdonba kerülhet és fizetős lehet a sulitok!
Megosztás
A KLIK-től 2025-től egy magánegyetem, a Gábor Dénes Egyetem venné át a fenntartói jogokat az ált. iskola és gimnázium tekintetében is. Az iskola fizetőssé válna a 2025-től beiratkozóknak, tehát ha a most 7.-esek itt szeretnének gimibe járni, akkor azt már csak fizetősen tehetik meg. Most 100-150 ezer/hó díjat saccolnak.”
Képzeljék el, hogy a szeretett iskola, ahol lehúzott a kisded akár 10 évet, egyik napról a másikra azzal lepi meg, hogy ezentúl is szívesen látják a gyerkőcöt, csak tessen a szülő kinyitni a pénztárcáját és havi rendszerességgel fizessen százezres nagyságrendben az oktatásért! A Tamási Áronos gyerekek és felmenőik nincsenek most irigylésre méltó helyzetben……
Hogy mik vannak?
A Tamásiban tegnap, 2024. febr. 29-én tartottak egy rendkívüli szülői választmányi ülést, amelyen ismertették az iskola fenntartó-váltás kezdeményezést
– írta közösségi oldalán a Magyar Kétfarú Kutya Párt XII. kerületi facebook oldala. „Ez alapján a KLIK-től 2025-től egy magánegyetem, a Gábor Dénes Egyetem venné át a fenntartói jogokat az ált. iskola és gimnázium tekintetében is. Az iskola fizetőssé válna a 2025-től beiratkozóknak, tehát ha a most 7.-esek itt szeretnének gimibe járni, akkor azt már csak fizetősen tehetik meg.
Most 100-150 ezer/hó díjat saccolnak.
15 napja van a szülőknek, tanároknak a kérdések feltételére, véleményt nyilvánítani. Ezután dönt a minisztérium
A megküldött anyagokból nem látszik, mitől lenne jobb az iskolásoknak, mi pluszt kapnának a tandíjért, amellett, hogy a Gábor Dénes egyértelműen jól járna, hiszen így biztosíthatnák a magánegyetemük hallgatói utánpótlását.
Újabb közvagyont szerveznének ki, minden különösebb látható értelem nélkül magántulajdonba.
Ha fizetős lesz az iskola, hova fog járni a nagyjából 600 gyerek azon része, akik szülei nem tudnak ilyen mértékű tandíjat megfizetni?
Mindez valahol a beismerése annak, hogy az állam nem képes ellátni a feladatát, hogy megfelelő körülményeket és színvonalat biztosításon az oktatás területén.
Szóval egyelőre itt tartunk. És jó kérdés, hogy a minisztérium mennyire lesz valóban kíváncsi a szülők véleményére.”