A 25 éves TASZ első alkalommal ítélte oda és adta át a „Szabad-díjat” azoknak a magyaroknak, akik szakmai és/vagy épp közéleti elhivatottságukkal példát mutattak civil kurázsiból.
A szombati ünnepélyes díjátadón három díjat osztottak ki
A szakmai díjat a Lépjünk, hogy léphessenek Közhasznú Egyesületet vezető Csordás Anett kapta. A 2011-ben alapított egyesület az országban élő, központi idegrendszeri sérült gyerekeket nevelő családok támogatását, érdekképviseletét vállalta magára. Adományt gyűjtenek rászoruló családoknak, támogatják a rászoruló gyerekek külföldi kezelését, és dolgoznak az országban megfelelő ellátórendszer kialakításán is. Csordás Anett évek óta dolgozik azért, hogy az otthonápolás fontos társadalmi ügy legyen a nyilvánosságban is.
A közönségnek meghirdetett online szavazáson Farkas Norbert kapta a legtöbb voksot, így ő lett a közönségdíjas. Farkas 2016-ban kapott nyilvánosságot, miután felemelte a hangját, előbb a megbízott gyermekvédelmi felügyelethez, majd a jogvédő szervezethez fordult, amiért a gondozásával megbízott nevelőotthonban mind fizikailag mind mentálisan bántalmazták őt és társait. Később lediplomázott, szociális munkás lett, és az SOS Gyermekfalvak nemzetközi táborában is dolgozik önkéntes táborvezető asszisztensként.
A TEDx különdíját Molnár Áron, noÁr, színész nyerte. Dolgozott a Víg- és az Örkény Színházban, de a nagy nyilvánosság a Mi kis falunkban és a Tóth Jánosban című sorozatokból ismerhette meg. Molnár Áron két nagy visszhangot kiváltó filmet is megosztott a Youtube-on: az Ébresztő című dal azokat a végletesen átpolitizált, értelmüket vesztett fogalmakat járja körül, mint migráns és bevándorló, míg a Tanulni akarunk a magyar oktatás mélyen rögzült problémáit igyekszik szétszálazni.