Budapesti hétköznapok
Karácsony: a szolidaritási adónak nevezett sarc Tarlósnak 5 milliárd, most 58 milliárd – Egy kommentelő: finanszírozza Lölő és Tiborcz a kormányt
„A Fővárosi Önkormányzat felfüggeszti a kormány finanszírozását a következő hónapokban. (…) A válságot takarékos és okos lépésekkel kezeljük, de ami mára Budapest biztonságos működését veszélyezteti az a kormányzati sarcpolitika – kezdte Karácsony Gergely szerda reggel a főváros intézkedési tervének bemutatását a 444.hu beszámolója szerint.
„A Fővárosi Önkormányzat felfüggeszti a kormány finanszírozását a következő hónapokban. (…) A válságot takarékos és okos lépésekkel kezeljük, de ami mára Budapest biztonságos működését veszélyezteti az a kormányzati sarcpolitika – kezdte Karácsony Gergely szerda reggel a főváros intézkedési tervének bemutatását a 444.hu beszámolója szerint.
12-szeres elvonás
„Ha Budapest biztonságos működése, a budapestiek érdeke szembekerül a törvényben rögzített kormányzati sarcolással, akkor én mindig, minden körülmények között Budapestet és a budapestieket választom.
A válságot takarékos és okos lépésekkel kezeljük, de ami mára Budapest biztonságos működését veszélyezteti az a kormányzati sarcpolitika. Ennek legnagyobb, egyben leginkább arcpirító, legigazságtalanabb eleme a szolidaritásinak hazudott adó.
Ennek a sarcnak a mértékét közel 12-szeresére emelte a kormány, ami Tarlós Istvánnak 5 milliárd forint volt, az ennek a városvezetésnek 58 milliárd.
Vagyis Budapestnek ebben az évben kétszer annyit kellene befizetnie a kormánynak, mint amennyit ilyen-olyan támogatásként kap.
A kormányzati támogatás, beleértve a közösségi közlekedésnek adott támogatást is, mintegy 33 milliárd, ezzel szemben a kormányzati sarc idén 58 milliárd. 33 szemben az 58-cal. Vagyis Budapest finanszírozza a kormányt és nem fordítva. Márpedig ez így nem mehet tovább.
Megpróbáltuk, egyeztettünk, érveltünk, tárgyaltunk, mindhiába….
Mindenki azt mondta, értik, csak hát
a miniszterelnök döntésén múlik minden.
Vártunk, nem várunk tovább. Most ütemet és hangsúlyt váltunk.
Beszüntetjük a kormány finanszírozását. Nem másért, csakis Budapestért.
A Budapest-ellenes politikára a pártszimpátiáktól független Budapest-pártiság a válasz. Így tudjuk továbbra is minden erőnkkel megóvni a budapestieket a válság és a kormányzati sarcpolitika hatásaitól. Védjük meg Budapestet! – írta Karácsony közösségi oldalán.
<<< Olvassa a Google hírei között is oldalunkat! >>>
A kommentekből…
„Elképesztő, amit az Orbán-kormány Budapesttel, a budapestiekkel művel! Európa kormányai segítik az emberekkel legszorosabb kapcsolatban lévő önkormányzatokat – pláne válság idején –, és nem sarcolja őket. Elég a politikai alapú csuklóztatásból! Elég az emberek, a budapestiek semmibevételéből!”
„A kormánynak kellene az embereket szolgálnia, nem pedig fordítva. A budapestiek sarcolása nem kormányzás!”
„Akkor én se fizessem be az adókat? Helyi ipa, kommunális és lehetne sorolni.. Ezek a kis állampolgárnak kötelező az önkormányzat felé is befizetni.. vagy mivel gazdaságilag nehéz a helyzet hagyjam ezek után? Patkány egy állam ez,de ez így nem megoldás”
„Helyes, finanszírozza Lölő és Tiborcz a kormányt!”
„Miközben Ön ismerte el tegnap egy nekem adott válaszában, hogy Budapest bevételei évről-évre emelkednek… Amúgy jól áll ez a Zelenszkij-póz, kicsi borosta, és a zöld pulcsi még dobna rajta.”
„legalább a fővárosunkban egy intelligens, európai gondolkozású főpolgármester van, ezekben a nehéz időkben, amit a mocskos, korrupt, tolvajnáci fideSS még jobban megnehezít, üde színfolt az agyhalott birka országunk szívében.”
„Karácsony for President! ”
Frissítve!
Öt pontban reagált Varga Mihály Karácsony Gergely azon szerdai bejelentésére, hogy beperelik a kormányt az irreálisan magas szolidaritási adó miatt, amit nem is hajlandóak befizetni. A pénzügyminiszter szerint
Karácsony több mint 214 milliárd forintos megtakarítással vette át a fővárost, ami mostanra 25,5 milliárdra olvadt.
Varga szerint a főváros adóbevételei minden korábbinál magasabbak, idén várhatóan meghaladják a 271 milliárd forintot.
A főváros 46 milliárdos támogatást kap a költségvetésből.
„A számok tehát világosan mutatják, hogy a főváros anyagi helyzetét nem a szegényebb települések megsegítésére fizetendő szolidaritási hozzájárulás veszélyezteti, hanem a 2019. óta folytatott felelőtlen, pazarló gazdálkodás”
– zárta Varga. A pénzügyminiszter arról nem írt, hogy a főváros miért nem kapott rezsitámogatást, ahogy arról sem, hogy a kormányzat mikor fizeti ki az új trolibuszokat.
Friss
- Magyar György: a nemzetvezető viselje a felelősséget azért, hogy ilyen országot teremtett
- Rogán-válasz a gyémántos táska-sztorira: ‘…nagy bátorság egy kismamát ócsárolni!’
- Bíróság: Marine Le Pen bűnös közpénzek sikkasztásában – Ez politikai karrierje végét jelentheti, de Orbán kiállt mellette
- Ki itt a hülye? – Magánlevél a választókhoz bizonyos közügyek tárgyában
- Lázár János, a fideszes reklámfiú
- Ahol valódi és szükséges a szuverenitásvédelem – Grönland ismét beintett Trumpnak
- A kettlebell (oroszul: гиря) ugrott, Orbán Trump-kollégája a golfot favorizálja – Lesz miniszterelnöki ‘sportszakváltás’?
- Ma Fidesz-szülinap van, méghozzá a 37. – Ön mit adna, vagy üzenne nekik?
- Trapézlemez típusok és felhasználásuk: mire figyelj vásárláskor?
- A városvezetés sikerpropagandájától még egyetlen éhes ember sem lakott jól – 150 vendég a debreceni civilek ételosztásán