Connect with us

Kerítésen innen

Gyomorforgató: hallgat az egyetem, a miniszterelnökség, a külügy, a pártok és a főpolgármester is…..

Gyomorforgató: hallgat az egyetem, a miniszterelnökség, a külügy, a pártok és a főpolgármester is.....
Megosztás

Ahogy arról beszámoltunk, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem meghívására, „közös értékek a globális környezetben” témában tartott előadást az iráni nukleáris fegyverkezés atyja, aki szerint Izraelt el kell törölni, holokauszt pedig nem létezett. Minderről az iráni lapok hírei alapján írt előszőr az Euronews.

Gábor György vallásfilozófus: na még egyszer….

„Nézem az iráni hírügynökség fotóját, rajta a feketeöves holokauszttagadó, antiszemita, Izraelt a térképről véglegesen letörölni vágyó volt iráni elnökkel, Mahmud Ahmadinezsáddal, s a becses vendégnek kijáró nagy tisztelettől kissé görnyedő testtartással hajbókoló Deli Gergellyel, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem rektorával, a zsidógyűlölő volt iráni elnök meghívójával és kedves vendéglátójával.

Itthon vagyunk. Ha nem tévedek, megszólalt a Mazsihisz és az Izraeli Nagykövetség, senki más.

Gyáván hallgat a Nemzeti Közszolgálati Egyetem, de sunyin némaságot fogadott a miniszterelnökség és a külügy, pedig nekik tudniuk kellett a látogatásról. Hallgatnak a pártok, elvégre nyakukon a választás, semmi biznisz nem lenne abban, ha most egy „zsidó üggyel” terhelnék magukat, e honban nem kecsegtet az semmi kézzelfogható eredménnyel, sőt! És hallgat a főpolgármester, miközben az általa vezetett várost szennyezi a jelenlétével ez a nagyra becsült vendég.

Örüljünk annak, hogy tombol a zéró tolerancia, legalábbis a hivatalos beszédekben, amúgy pedig hadd profitáljanak a Nemzeti Közszolgálati Egyetem oktatói és hallgatói, a leendő katonák, rendőrök, közigazgatási szakemberek, diplomaták egy valóságos zsidógyűlölő termékeny gondolataiból.

Vajon mit akart demonstrálni vagy felmutatni Deli Gergely rektor ennek az alaknak a meghívásával?

A sok egyetemen megfordult nemzetközi hírű tudóst aligha.

  • Tán a holokauszttal viccelődő tréfamester volt olyan fontos és nélkülözhetetlen az általa vezetett intézmény számára?
  • És vajon a sajtó munkatársai azon voltak-e, hogy odatartsák a mikrofont a miniszterelnök vagy a külügyér képe elé, hogy mégis, ez most hogyan, s hogy árulják már el, egyáltalán mióta tudnak a jeles vendég érkezéséről?
  • És mit is gondolnak erről? Vagy majd kiderül, mint a felmentési ügyben, hogy senki más, kizárólag Novák, Varga és Balog püspök tudott az egészről, persze Balog csak érintőlegesen, hiszen ő megmaradhatott püspöknek.
  • És vajon mit gondolnak azok az ismerőseim, akik az NKE-n oktatnak? Gondolnak-e bármit is az esetről? Vagy egzisztenciálisan kifizetődőbb nem is gondolni semmire?

Pedig írva van, hogy ez a hatalom nem vetemedik arra, hogy elhallgattassa azokat, akik nem értenek egyet vele. Ritka undorító és gyomorforgató itt minden.”

Háttér…

Az Euronews információi szerint hírzárlat van érvényben a Nemzeti Közszolgálati Egyetemen (NKE) a hírhedt iráni exelnök meghívásával kapcsolatban, a Hetek c. lap kérdésére közölte az intézmény sajtóosztálya, hogy nem kívánják kommentálni az ügyet. Az egyetem mellett mindeddig a külügyminisztérium sem szólalt meg az ügyben, élesen elhatárolódott viszont sajtóközleményében Izrael Állam nagykövetsége. Mit írták

„Irán korábbi elnöke, Mahmud Ahmadinezsád önjelölt holokauszttagadó, aki közvetlenül felelős a holokausztot és annak áldozatait gúnyoló, lekicsinylő és megkérdőjelező eseményekért, mint például a hírhedt holokauszttagadó konferenciáért 2006-ban. Ahmadinezsád a terrorizmust támogató iráni rezsim egykori elnökeként maga is folyamatosan Izrael elpuszítására szólított fel.

Egy ilyen személy meghívása, hogy előadást tartson diákoknak bármely nyugati egyetemen, súlyosan sérti a holokauszt áldozatainak emlékét. Vasárnap emlékeztünk meg Budapesten az izraeli Holokauszt Emléknapjáról, külön kihangsúlyozva a magyar zsidóság kiirtásának 80 évvel ezelőtti kezdetét. Ahmadinezsád látogatása súlyosan sérti és megtiporja a holokauszt során meggyilkolt mintegy 600.000 magyar zsidó állampolgár emlékét.”

Felháborodását fejezte ki kedd este a Magyarországi Zsidó Hitközségek Szövetsége (Mazsihisz) is. Az MTI-nek eljuttatott közleményükben azt írták:

„A Mazsihisz mélységes felháborodással értesült róla, hogy Budapesten tartózkodik és a Nemzeti Közszolgálati Egyetemen előadásokat tart Mahmud Ahmadinezsád, a holokauszttagadó és Izrael-ellenes volt iráni elnök. Érthetetlen számunkra, hogy a Nemzeti Közszolgálati Egyetem vezetése miképpen engedélyezhette, hogy a velejéig antiszemita Ahmadinezsád előadást tarthasson Magyarország egyik elitegyetemén. Az pedig nemcsak felháborító, hanem fájdalmas is, hogy a volt iráni elnök éppen azokban a napokban tartózkodik Budapesten, amikor a magyar zsidó közösség a 80 évvel ezelőtti vészkorszak áldozataira emlékezik idehaza és Auschwitzban. Ahmadinezsád budapesti fogadása mélyen sérti a meggyilkolt halottait gyászoló magyar zsidó közösséget.

A Mazsihisz határozott álláspontja, hogy a zsidóellenes Ahmadinezsád egyetemi meghívása és fogadása szöges ellentétben áll a magyar kormány által az antiszemitizmus ellen meghirdetett zéró tolerancia elvével.

A Mazsihisz elvárja az NKE vezetésétől, hogy kérjen bocsánatot a megsértett magyar zsidó közösségtől, a magyar kormányt pedig arra kérjük: adjanak magyarázatot arra, hogy a kiváló magyar-izraeli kapcsolatok, valamint a kormánynak a magyar zsidó közösséget támogató politikája tükrében Ahmadinezsád magyarországi látogatása hogyan történhetett meg.”

Az EMIH közleményében azt írta:

„Tiltakozunk az ellen, hogy Mahmúd Ahmadinezsád, az Iráni Iszlám Köztársaság korábbi elnöke felszólaljon a Nemzeti Közszolgálati Egyetemen”

— szól a két zsidó egyház és a magyarországi és európai antiszemitizmus elleni küzdelem vezető szervezetének közös közleménye, mely felhívja a figyelmet arra, hogy

„Ahmadinezsád nyíltan antiszemita, holokauszttagadó, tagadja a zsidó állam létjogosultságát, és korábban számos alkalommal szólította fel híveit Izrael elpusztítására”.

Az EMIH, a MAOIH és a TEV

„arra kéri a Nemzeti Közszolgálati Egyetem vezetését, hogy fontolja meg, hogy kíván-e lehetőséget adni Ahmadinezsádnak, hogy veszélyes, mérgező eszméit az intézmény falai között terjessze”.

Kapcsolódó

Szerző