Önnek mit jelent 20 forint? Nemere Istvánnak ennyi a nyugdíjemelése ….
Ízlelgessük kicsit, mert érdemes! A felettébb dübörgő Magyarországon papírt ragad a Magyar Államkincstár, ír rá, borítékba teszi és postázza azt a levelet, amelyben arról értesít egy nyugdíjast, jelesül Nemere István írót, hogy havi 20, azaz húsz forinttal megemeli az apanázsát.
Hogy mi van?
Miután minden egyes parlamenti párt szemlesütve, vagy hetykén vállalva megszavazta magának a brutális béremelést, van képe hozzá egy intézménynek arról értesíteni a cirka negyven évet minimum ledolgozót, hogy havonta egy húszassal többet várhat a postástól.
A 74 éves író, műfordító, akinek 700 könyve jelent meg – magyar rekord! – és az eladott példányszámok megközelítik a 11 milliót, közösségi oldalán posztolta az alábbiakat:
„Most nem tudom, hogy sírjak vagy nevessek!”
Ön mit tenne a helyében? Vagy a sajátjában? Hiszen nem gondolhatja komolyan, hogy az ilyesmi „csak más emberrel” történhet meg! Egyszóval sírna, esetleg nevetne?
Orbán Viktor, Ön csak hazudni tud ? – egy “öreg kisnyugdíjas” kitálal