Kerítésen innen
Tudta, hogy a devizahitelt a Fidesz vezette be?
Mikor kilenc év korlátlan uralkodás után, még mindig visszamutogatnak a 2010-előtti kormányokra, “elfelejtik” hozzátenni, hogy a deviza hitelezés bevezetése a Fidesz első kormányzása alatt történt!
És tegyük hozzá,
hogy Orbán Viktor miniszterelnök 2015 februárjában írt alá egy olyan megállapodást, amiben a kormány vállalja, hogy a bankoknak nem lesznek további terhei a devizahitelek átváltása miatt, a kilakoltatásokat pedig nem akadályozzák meg.
A kormány honlapján is elérhető angol nyelven az a 2015. február 9-én aláírt megállapodás, amit Orbán Viktor miniszterelnök kötött Suma Chakrabarti-val, az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank (EBRD) elnökével.
A magyar kormány vállalta,
hogy a devizaalapú hitelek forintosításának szabályozásáról szóló törvény végrehajtását úgy biztosítja, hogy a bankszektorban elkerülhetők legyenek az árfolyamkockázathoz kapcsolódó további költségek, magyarul nem háríthatják a bankokra az adósok jogtalan terheit úgy, mint sok más országban megtették. Ehhez tartozik, hogy a magyar kormány tartózkodik olyan új törvények bevezetésétől is, amelyek negatív hatással lehetnek a bankszektor profitabilitására, tehát nyereségére. Nyilván ez a devizahitelek elengedését, módosítását is jelenti.
fotó: facebook
A “teljesség” kedvéért még említsük azt meg,
hogy a kedvezményes árfolyamú devizahitel-végtörlesztési lehetőséggel a gazdagok, köztük a Fidesz több országgyűlési képviselője járt jól. Az origó–akkor még nem volt a Fidesz lakája–2012. január 27 -én név szerint említ fideszes képviselőket, akik igencsak jól jártak. A teljesség igénye nélkül: Kocsis Máté, a Fidesz jelenlegi frakcióvezetője nem kevesebb mint 15 millió forintot takarított meg; ugyanennyit spórolt meg Halász János, a Fidesz frakció mai szóvivője; Vejkey Imre, 8 millió forintot takaríthatott meg. A legnagyobb adósok -köztük Kósa Lajos- akkor nem válaszoltak a portál kérdésére.
Abban az időszakban, Orbán egy interjúban védelmébe vette azokat a parlamenti képviselőket, akik élni szeretnének a 180 forintos frankárfolyamon lehetővé tett végtörlesztéssel: azt mondta, a képviselőknek is joguk van megszabadulni az adósságuktól.
Akkor mondjuk ki egyértelműen:
a Fidesz a gazdagoknak kedvezett a végtörlesztési lehetőséggel, azok akik nem tehetősek, azóta is nyögik a terheket. Láthatjuk, hogy szinte mindennaposak a kilakoltatások. A családok éve „jegyében” gyermekes családokat is utcára rak a hatalom. Közben milliárdokat költenek annak reklámozására, hogy a magyar reformok működnek, Magyarország jobban teljesít. Vajon melyik harmadik világbeli országra gondolhattak, hiszen az Unióban igencsak sereghajtók vagyunk minden jelentősebb mutatóban.
Szerző
1 Comments
Leave a Reply
Leave a Reply
Friss
- Világszám: húsvéti hímes Fidesz-kommentált áhitat
- Óriási hír érkezett a magyar női vízilabda válogatottról
- Trump toppantott: nem ér a nevem!
- Tűzszünetet jelentett be Putyin elnök, de…
- Bruck András: ha….
- Pintér (egyik) minisztériuma: ‘ennek örömére három pezsgőt is felbontottunk’
- Állategészségügyi operatív törzs-infó: a sertések vírusgyárakká válhatnak, ezért azokat is le kell ölni
- Szanyi Tibor: fizika az USA-ban
- Rogánba törhet a Trump-bicska?
- Egy biztos: bármi van, nem Ön fizet, miniszterelnök úr, hanem mi. Ahogy szoktuk – Hétvégi Lendvaiságok
Jutka Vágó
2020.07.06 21:28 at 21:28
igen tudtam rőla! de az uzsorakmatot is. amikor mindenki tönkre ment a sváci hitellel, azt is ezek! az euró fől föl az foritn meg lent lent lejjebb!