Connect with us

Banánköztársaság

Semjén Zsoltnak lenne dolga bőven az egyháza körül – Itt a III/III, hol a III/III?

semjén
Megosztás

Mostanság egyre több botrány kavarog a KDNP elnöke, Semjén Zsolt körül. Szinte valamennyi egy korrupt, és nem túl eszes despota képét rajzolja fel. Egy olyan politikust látunk – ha a KDNP vezetőjére nézünk –, akit csak az élvezetek érdekelnek. Pedig veszélyben az egyház, és  nem külső ellenségtől – ahogy mondják –, hanem magukat zabálják fel.

Miközben a főállású vadász-fenomén

A miniszterelnök-helyettes járja a világot. Hol háziállatra „megy”, mint Svédországban, hol valódi kis- és nagyvadra, mint Kanadában. Ezeket a hajtásokat az köti össze, hogy szinte egyetlen fillérjébe sem kerülnek, mert mindig valaki más fizet. Önleleplező módon, egy televíziós stábnak be is vallotta: a felesége nem engedné az ilyen költekezést. Kézcsókunk a kedves nagyságos asszonynak, s ezúton kérdeznénk – de csak nagyon halkan – „nem-e lehetne-e” a Zsoltit a korrupciótól, és a mi pénzünk dézsmálásától is távol tartani?

Félre a tréfával! Ne feledjük, hogy a mostanság oly sokszor emlegetett keresztények egyháza a Kádár-rendszerben például sikerágazata volt a III/III-as ügyosztálynak. Csak úgy ontották a besúgókat. Szinte egy egész  mozgalom alapult az egyház és az állam nem éppen tiszta-nézésű együttműködésére: ez volt a „békepapok” csoportja. Ők voltak azok, aki a kollaboráció szintjére rángatták le az egyébként normális együttműködést. Jó példa volt erre a Pápai Magyar Intézet Rómában, ahová nem érte be az állam azzal, hogy ügynököket küldjön, még igazgatóhelyettest is szeretett volna kinevezni. Ez valami okból meghiúsult, de még így is nyüzsögtek a Vatikánba akkreditált III/III-as papok, ahogy az kiderül Szabó Gyula mezőörsi plébános kiváló „A Pápai Magyar Intézet, mint a magyar hírszerzés előretolt bástyája (1963-1989)” már a címében is sokatmondó, a Püski Kiadónál 2011-ben megjelent könyvéből.

Ha csak belelapozunk a könyvbe, máris ilyen szövegekre bukkanunk:

Itt nevelődött a katolikus egyház „elit” rétege.  Az elit kifejezést természetesen idézőjelben értem. Elsősorban az állambiztonsághoz, ill. az ÁEH-hoz (Állami Egyházügyi Hivatal a szerk), vagy egyszerűen a fennálló diktatúrához fűződő lojális magatartásuk miatt. Az igazi elit nem így viselkedik. A fennálló rendszer minimális elvárása a kiutazó növendékekkel kapcsolatban a lojalitás volt. Számos dokumentumból tudjuk, hogy a lojalitás nem passzív magatartást jelentett, hanem valamilyen szintű (írásban, szóban történő jelentést, vagy a papi békemozgalomban való részvételt) együttműködést is.

vagy:

A hatvanas évek állambiztonsági anyaga jelentősen feldolgozott, a hetvenes évek már korántsem teljesen, a nyolcvanas évek adatai viszonylag kis mértékben állnak rendelkezésünkre. Ennek tükrében lehet megállapításokat tenni és bizonyos következtetéseket levonni az állambiztonság és az ösztöndíjasok kapcsolatáról.

Könnyen ment a hálózatépítés

Még 2005-ben az egyik manipulált – milyen más lenne, ha politikusok használják – és kiszivárogtatott ügynök-lista kapcsán Nagy Lajos ezt nyilatkozta az Indexnek:

A rendszerváltás előtt az állambiztonság egyik „sikerágazata” volt az egyházügy, miután ott többnyire nem erőszakkal, hanem terhelő adatok felhasználásával könnyen ment a hálózat bővítése.

Nagy Lajos pedig biztos jól tudja, hiszen ő alapította a híres-hírhedt kádári NBA-t a Nemzetbiztonsági Hivatalt. Ne feledjük, a kádári időkben a klerikális papság és egyházak elleni harc fontos ideológiai küldetésnek számított.

Mielőtt mindenki mást mocskol,

lenne tehát mit kutatnia és rendbe tennie Semjén Zsoltnak, de mint látjuk, ehhez nem fűlik a foga. Illetve az is lehet, hogy valami egészen más van a háttérben, hiszen többen látták a rendszerváltás előtt különböző III/III-as anyagokat is őrző archívumokban kutatni, mint diplomázó egyetemi hallgatót.

Nem szeretnénk semmit sem sugallni, de különösnek tartjuk, hogy hatalomra kerülése után ez a férfi, aki olyan sokat tudhat az egyházak szocializmusbeli érintettségéről a besúgásban, csendben van és nem is igyekszik tiszta vizet önteni a pohárba. Pedig vadászni is szép időben jó, ahogy a horgászok is a tiszta vizet szeretik, ellentétben a rapsicokkal.

Magunknak mondom: vétkesek közt cinkos…

Semjén bedilizne, ha nem vadászhatna! – még romolhat a helyzet….

Szerző

1 Comment

1 Comments

  1. Nika

    2019.07.10 20:23 at 20:23

    Alja+gané….

Leave a Reply

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük