Kerítésen innen
Nyugdíjasok, valamire készül a kormány! Ön szerint ez mit jelenthet?
Ha hinni lehet a kormányígéretnek, akkor „2023 elején” -ködös már a dátumra vonatkozó sejtetés is- „jelentős mértékű” – kinek mennyi a jelentős?- „nyugdíjemelés” -na végre egy konkrétum!- várható – lebegtette be a regnáló közösségi oldalán.
Ha hinni lehet a kormányígéretnek, akkor „2023 elején” -ködös már a dátumra vonatkozó sejtetés is- „jelentős mértékű” – kinek mennyi a jelentős?- „nyugdíjemelés” -na végre egy konkrétum!- várható – lebegtette be a regnáló közösségi oldalán.
Ezt kérje számon valaki, ha tudja!
Magában az is elkeserítő és sajnos jellemző 2022 Magyarországára, hogy egy ilyen „bejelentés” után az első reakció nem a megelégedett hátradőlés, hanem a kétkedés, a mögöttes szándék keresése. De nézzük a tényeke – ha találunk olyat.
A 2022-es évközi nyugdíjemelés lezárulta után és az infláció elszabadulása közepette új ígéret jelent meg a kormány részéről
– írja a portfolio.hu. Októberben 21,1 százalékos éves inflációt mértek, de a nyugdíjasok fogyasztói kosara alapján számolt index még magasabb, 23,6 százalékos áremelkedést hozott ki. A kormány által nyújtott éves emelés viszont csak 14 százalék. Az, hogy mindebből mennyit érzett az egyszerű polgár a pénztáraknál, nem készült felmérés, de a saját tapasztalatból kiindulva a mértéke minimum 50 %, egyes rendszeresen vásárolt árunál 100 % feletti is.
Most a kormány hivatalos Facebook-oldalán jelent meg egy sejtelmes ígéret, miszerint januárban
jelentős mértékű nyugdíjemelés várható.
A makacs számok….
A felhívás azt is hozzáteszi, hogy
a kormány célja, hogy a nyugdíjasokat megóvják a magas infláció negatív következményeitől.
Az elemzők eddig jellemzően 14-15%-os inflációt valószínűsítettek jövőre átlagosan. Az októberi inflációs adat megjelenése előtt már 15,7%-os pénzromlási ütem körvonalazódott 2023-ra a Portfolio elemzői körképe alapján. A legutóbb megjelent, vártnál rosszabb inflációs képet tükröző adatok megjelenése után közzétett első elemzői számítások viszont még ennél is magasabb drágulási ütemről szólnak. Az OTP Bank elemzői például már 17,5%-os éves drágulási ütemet látnak jövőre valószínűnek – írja a lap, ami szerint
az sem kizárt, hogy januárban érkezhet egy 14-17 százalékos nyugdíjemelés.
Egy a hozzászólások közül….
A bejegyzés heves érzelmeket váltott ki érintettek és a ma még aktív dolgozók körében egyaránt.
„Olvasom a hozzászólásokat és döbbenten nézek magam elé.
- 1. Minden év januárjában törvény írja elő a kötelező nyugdíjemelést. Tehát a cikk valóban a generációs uszítást kívánja biztosítani.
- 2. Minden év januárjában teszik közzé az adott évi minimálbér összegét. Ugyan semmi értelme sincs, a jelentősége viszont meghatározó. A munkáltató ragaszkodik a minimál összeghez. Csak annyit fizet a munkaváĺlalónak.
- 3. A gyereket magunknak szüljük, nem az államnak. Nem a családipótlékból kell nevelni. Nem volt mindig, mégis születtek gyerekek. Ami igazságtalan benne., hogy az 5-8 milliós fizetésből élők is megkapják. Nekik is nagyon hiányzik az a 12000 forint? Mert azért változtatták meg a jogosultak listáját, mert a nagy keresetűeknek is gyerek a gyerek.
- 4. Annyi fizetést kellene adni, amiből meg lehet élni, és nem csak vegetálni. Tehát való igaz, hogy az uszítás kedvéért kampányolnak a politikusok és az újságírók is.”
Friss
- „Ide figyeljenek emberek!” – Elmarasztaló ítélet egy meg nem törtét cselekmény után
- Óvodabezárási hullám Csepelen
- Már megint naivságunk áldozatai lettünk: felkészültek az illetékesek a havazásra
- Barátság-horoszkóp itt és most
- Hull a hó és ez most (állítólag) nem érte váratlanul az illetékeseket – Mit jósol mára Pártai Lucia + orvosmeteorológia
- A Millenáris könyvfesztivál-mentes övezetté vált: 2025-ben nem engedi be az eseményt
- Juszt László heti matekja: az aktuális kormányadósság főszáma cirka 150.000.000 Euro
- 70.- forint/magyar kopf – Krausz Gábor segítséget kér
- Emberek, Orwell az 1984-et figyelmeztetésnek szánta, nem forgatókönyvnek
- Lebukott a hárommilliárdos számlagyár