Kerítésen innen
A háziorvos dönti el, hogy kit mikor lát el? A nyugdíjas ráér, várjon…..
Több szakorvosi rendelőben gyakorlat, hogy az orvos meghatározza, hogy a nyugdíjas korú betegek – életveszély híján – mikor mehetnek vizsgálatra. Ilyen van? Olvassa a választ!
Jogosan elszabadult indulatok
Az alábbi kép váltott ki hatalmas felháborodást:
fotó: ripost.hu
Kinek ne lenne olyan esete, ami egy orvosi váróban zajlott le és sérelmesnek találta, hogy van, aki előretolakodott, vagy beszólt a másiknak. Sajnos hiába van elvileg sorszám, meg időpont foglalás, egyik sem működik, tisztelet a kivételnek.
A kommentelők jóvoltából kiderült, hogy nem egyedi esetről van szó, a főváros több rendelőjében folyamodnak a kényszermegoldáshoz. A XV. kerületi rendelőintézetben nagyon udvarias és kedves szavakkal kérik a betegeket, hogy a táppénzesek és nyugdíjasok lehetőleg este 6 előtt érkezzenek.
„Tisztelt betegeink! Szerda délutánonként a nyugdíjas és táppénzen lévő betegeinket kizárólag közvetlen életveszély esetén látjuk el! Megértésüket köszönjük.”
Gyömrőn – fenti kép – határozottabban fogalmazott az orvos.
Megteheti?
A portál megkérdezett egy betegjogi képviselőt, aki szerint
Teljesen legális dolog, hogy a háziorvosok beosztják a rendelési idejüket. Nincs ebben semmi törvénytelen. Ez egy gyakorlati kérdés, ami az időbeosztás szempontjából fontos. Orvosa válogatja, ki, hogyan szervezi a saját munkáját, az a fontos, hogy a feltételekről világosan tájékoztassa a betegeit. De éppen a kiírás bizonyítja, hogy ezt meg is teszik! Persze, ha valaki sürgősségi ellátásra szorul, természetesen fogadnia kell a doktornak, attól függetlenül, hogy mi van kiírva.
egy ügyvédet:
A praktikum szempontjából persze védhető és érthető, hogy a rendelést az orvosok igyekeznek szabályozni a hatékonyabb ellátás érdekében. Ha az Egyenlő Bánásmód Hatósága felfigyel erre a gyakorlatra, elképzelhető, hogy úgy ítéli meg: az ellátás szempontjából hátrányos helyzetbe hozza a társadalom egy csoportját, a nyugdíjasokat. Orvosetikai problémákat is felvethet ez a megkülönböztetés, hiszen az orvosok nem utasíthatják el a beteg ellátását. Ugyanakkor itt mindössze egy kérésről van szó, tehát az a fő kérdés, mennyire ragaszkodik mereven az orvos a kérése teljesítéséhez.
Mi megkérdezzük Önt!
Kérjük, írja meg szerkesztőségünkbe véleményét a fent leírtakról, (szerkesztoseg@varosikurir.hu) esetleges tapasztalatát, érveit és frissítve a cikket, közzétesszük.
(forrás: ripost.hu)
Ha otthon panaszkodik, fizessen – 3-5.000.- forintot! – ennyiért megy lakásra a háziorvos
Szerző
Friss
- Ujhelyi István: már érzi az ország a NER-váltás ízét!
- Hej, ha én gazdasági miniszter lehetnék…!
- Szokjunk hozzá, hogy a fejünkre potyogtatnak? – Hétvégi Lendvaiságok….
- Medvegyev: ‘senki sem garantálja, hogy Kijev megéri május 10-ét’
- ‘Újabb Ferrari Felcsúton’, avagy ‘akinek nincs Ferrarija, az annyit is ér’? – De, hogy száll ki belőle a leggazdagabb magyar? – Frissítve!
- Nagyon izgi, hogy mit találnak ki ‘agytröszték’ Orbán Viktornak anyák napi köszöntőként…. – Frissítve!
- Horoszkóp leendő- és már anyáknak május első vasárnapján
- Pintér ‘mindenminiszter’: ha egy OBI, vagy Spar meg tudja oldani, miért ne menne ez az egészségügynek is?
- ‘Nemrég még komoly politikusnak hitte magát, most meg egy harmad osztályú celeb lett …’ – reakció Orbán szombati ‘jófejkedésére’
- Folyosói pletyus-infó: mivel a Trump-Vucic találkozó meghiúsult, utóbbi ‘inkább megbetegedett’ és hazautazott