Kiemelt hírek

Hosszú Katinka bronzérmes 200 méter vegyesen

Hosszú Katinka bronzérmet nyert 200 méter vegyesen szombaton a budapesti úszó Európa-bajnokságon. Telegdy Ádám 200 háton, míg a magyar vegyes gyorsváltó 4X100 méteren lett ötödik.

A háromszoros olimpiai bajnok magyar klasszis 2:10.12 perces idővel csapott célba, és sorozatban öt Eb-győzelem után nem állhat a dobogó tetejére ebben a számban. Az aranyérmet ezúttal az izraeli Anastasia Gorbenko szerezte meg 2:09.99-es idővel.

Sebestyén Dalma 2:12.42-vel a hetedik lett.

A 32 éves Hosszú Katinka így is történelmet írt,

ugyanis 24. Eb-érmét nyerte, ezzel a svéd Sarah Sjöströmöt megelőzve minden idők legeredményesebb női úszójává lépett elő.

A rajt utáni pillangónál Hosszú csak negyedikként fordult, háton viszont megérkezett az élmezőnybe és mindösssze három századmásodperces különbséggel második volt. Mellen leszakadt, fél másodperces hátrányt kellett volna ledolgoznia 50 méter gyors alatt, így végül harmadikként csapott célba.

A futam után Hosszú az M4 Sportnak azt mondta, elégedett az Európa-bajnokságon mutatott teljesítményével, főként annak fényében, hogy “munkából jön”, most “nagyon jó helyen van”.

Női 200 m vegyes, Európa-bajnok:

Anastasia Gorbenko (Izrael) 2:09.99 perc
2. Abbie Wood (Nagy-Britannia) 2:10.03
3. Hosszú Katinka 2:10.12
…7. Sebestyén Dalma 2:12.42

Telegdy Ádám ötödik 200 méter háton

A magyar versenyző 1:56.67 perces idővel csapott célba.

A 2019-es világbajnokságon hetedik Telegdy Ádám fő számában egyéni legjobbját (1:56.34) megjavítva, 1:56.17 perces idővel a harmadik helyen jutott a szombati fináléba.

A döntőben Telegdy szinte végig az ötödik helyen haladt és ugyan megpróbált hajrázni, némiképp elfáradt, így nem tudott beleszólni az éremcsatába.

Telegdy Ádám a férfi 200 méteres hátúszás döntőjében a budapesti vizes Európa-bajnokságon. Fotó: MTI/Kovács Tamás

Az aranyérem az orosz Jevgenyij Rilov nyakába került.

Férfi 200 m hát, Európa-bajnok:

Jevgenyij Rilov (Oroszország) 1:54.46 perc
2. Luke Greenbank (Nagy-Britannia) 1:54.62
3. Roman Mityukov (Svájc) 1:56.33
…5. Telegdy Ádám 1:56.67

Ötödik a 4×100 méteres magyar vegyes gyorsváltó

A Németh Nándor, Bohus Richárd, Senánszky Petra, Gyurinovics Fanni összetételű kvartett 3:26.27 perces idővel csapott célba. A számot a britek nyerték.

4×100 m vegyes gyorsváltó, Európa-bajnok:

Nagy-Britannia (Duncan Scott, Thomas Dean, Anna Hopkin, Freya Anderson) 3:22.07 perc