Connect with us

Kerítésen innen

Semjénéknek ez is sikerült! – Így hozták Soros Györgyöt összefüggésbe a Szabadság-szoborra szánt kereszttel

Published

on

Semjénéknek ez is sikerült! - Így hozták Soros Györgyöt összefüggésbe a Szabadság-szoborra szánt kereszttel
Megosztás

Az utóbbi időben „méltánytalanul” háttérbe szorult a kormánykommunikációban Soros György magyar származású amerikai üzletember, helyette az „ördög” szerepét Gyurcsány, Karácsony, a baloldal  és újabban Magyar Péter vették át. Eddig. A KDNP szövegírójának eszébe jutott, hogy ha már milliárdok mentek el a köz pénzéből Soros lejáratására, akkor nem hagyja veszni….

20.000 millióért megújul a Citadella és, ha már ott áll, a Szabadság-szobor is

Belenyúlni az épített környezetbe nagyon megy a most regnálóknak. Így alakították át teljesen a Parlament környékét eltávolítva és új helyre helyezve  a József Attila szobrot, vagy a Nagy Imre szobrot a Vértanúk teréről, hogy a Vár NER-re szabásáról ne is beszéljünk. Ehhez képest a Citadella környéke és a Szabadság-szobor jobban jár, utóbbi a helyén maradhat, bár megtoldják egy hatalmas kereszttel, amit

az 1975-ben elhunyt Kisfaludi Strobl Zsigmond jogörökösei, miután megkereste őket a Citadella-átépítést tervező, Taraczky Dániel vezette Art1st Design Stúdió, egyértelműen jelezték, nem járulnak hozzá a szobor talapzatának átalakításhoz.

Úgy tűnik, a Várkapitányságot nem érdekli a tiltakozás, ahogy annak idején a Kossuth téri Kossuth-szobor kapcsán sem törődött a NER a jogtulajdonosok véleményével.

Több sem kellett Semjén-Simicskónak!

A KDNP közleményben tudatta:

„A Citadella, valamint a Szabadság-szobor Budapest és Magyarország egyik emblematikus jelképe. Kisfaludi Strobl Zsigmond szobra 1947-re készült el és eredetileg a nácikat Budapestről kiverő szovjetek tiszteletére emeltetett. Az 1956-os forradalom idején a szoborcsoporthoz tartozó szovjet katona szobrát ledöntötték, majd a kommunista restaurációt követően visszaállították. A rendszerváltás után a szocialista érára utaló jelképeket eltávolították, így a szoboregyüttes elnyerte mai formáját. Sajnos az elmúlt három évtizedben mind a Citadella, mind pedig a Szabadság-szobor állapota jelentősen leromlott. A most folyó felújítás egy régi adósságot törleszt és méltatlan állapotot szünet meg.

A felújítás látványtervei szerint a Szabadság-szobor talapzatára egy keresztet helyeznek el, amely keresztény hitünk legfőbb szimbóluma. Ez az elképzelés olyannyira kiverte a biztosítékot egyes körökben, hogy aláírásgyűjtés indult a kereszt elhelyezésének megakadályozására. Az a kereszt zavarja egyesek lelki világát, amely megtalálható a Szent Koronán és így a magyar címerben is, s amely Európa közel kétezer éves vallási örökségét jelképezi.”

…és igen!

„Magyarország és a magyar emberek az elmúlt 14 évben valamennyi választáson világossá tették, hogy nem kérnek a baloldalból és az őket pénzelő Sorosból.

A magyarság a keresztény kultúrában gyökerező, erős, szuverén nemzetállamok Európájában hisz, az ország egyik legősibb jelképének használatával is ezen elkötelezettségét hangsúlyozza.

Álságosnak tartjuk, és szimplán kettős mércének nevezzük, amikor a baloldali sajtó a keresztállítás ellen fellép, a keresztények sértegetése, hitünk megcsúfolása esetén viszont jóval megértőbb.

Az a kereszt nem csak 1000 éves múltunkat, de a magyarság jövőbe vetett hitét is jelképezi majd!

Jó helyen lesz ott, hiszen mindez Magyarország történelméből, kultúrájából és lelkületéből fakad.

Dr. Simicskó István
frakcióvezető”

Petíció, ha kifejezné ellenérzését…

Újabb petíció indult útjára,

„Ne helyezzenek keresztet a Gellért-hegyi Szabadság-szobor talapzatára!”

címmel. A szerző három dolog miatt tartja fontosnak, hogy minél többen aláírják azt: a művészi integritás megőrzése, a kulturális örökség védelme és a társadalmi egyeztetés szükségessége. A Szabad Hang felületén jelent meg az a nyílt levél, amelyhez aláírásokat vár annak szerzője. A címzett Fodor Gergely, a Várkapitányság Zrt. igazgatósági elnöke, a témája pedig a Gellért-hegyi Szabadság-szoborral kapcsolatos kormányzati tervek, melyek szerves része egy hatalmas kereszt elhelyezése a szobor talapzatán.

Szerző