Kerítésen innen
Semjén Zsolt: ha Miskolcról kilőnének egy rakétát, nem biztos, hogy fél óra múlva lenne Miskolc
A regnáló kormánypárt Semjén Zsolt nevű csodafegyverét vetette be kazincbarcikai kampányrendezvényén. A sokat próbált pártkatona tette a dolgát és kijelentette, hogy a kárpátaljai magyarok a Fidesz intézkedésének köszönhetik az életüket.
A regnáló kormánypárt Semjén Zsolt nevű csodafegyverét vetette be kazincbarcikai kampányrendezvényén. A sokat próbált pártkatona tette a dolgát és kijelentette, hogy a kárpátaljai magyarok a Fidesz intézkedésének köszönhetik az életüket.
Telt ház fogadta Semjén Zsoltot Kazincbarcikán,
ahol a miniszterelnök-helyettes a migráció, a családok, a nemzetállamok és a kereszténység brüsszeli támadása mellett az orosz–ukrán konfliktusról is megosztotta véleményét. Ha Ukrajna NATO-tag lenne, most világháború lenne
– állította Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes, a KDNP elnöke Kazincbarcikán, ahol a Fidesz képviselőjelöltjének -Demeter Zoltán- kampányrendezvényén szólalt fel. A politikus szerint most azért támadják a magyar kormányt, mert az korábban blokkolta Ukrajna felvételét a NATO-ba.
„Nem volt más eszközünk a magyar kisebbség jogfosztása miatt”
– mondta a Telex beszámolója szerint.
Közölte: Ukrajnának joga van a szuverenitáshoz, a területi integritáshoz és a nemzetközi jog érvényesüléséhez, nem véletlen, hogy Magyarország volt az első állam Antall József idején, ami elismerte Ukrajna függetlenségét. Szerinte Magyarország elemi érdeke, hogy legyen egy szuverén állam a szomszédban, ütköző államként az orosz birodalom és az Európai Unió között. Az ellenzéki politikusok megszólalásait bírálva a KDNP politikusa arról beszélt, Magyarország semmilyen körülmények között nem engedi, hogy belerángassák a háborúba. Semjén szerint épp ezért mindenkinek felelősen kellene nyilatkozni.
„Könnyű a néphangulatnak engedni, könnyű azt nézni, hogy másnap a Süddeutsche Zeitung mit ír, de mi fog történni, ha eszkalálódik a helyzet?”
– tette fel a kérdést.
Nem akadályoz… hanem?
Arról is beszélt, hogy Magyarország nem akadályozza meg, hogy az Európai Unió és a NATO fegyvert szállítson Ukrajnába, de hazánk ezt nem teszi meg, és semmilyen körülmények között nem engedheti meg a kormány, hogy Magyarország területéről támadás induljon egy másik ország ellen.
Ha Miskolcról kilőnének egy rakétát valakik, nem biztos, hogy fél óra múlva lenne Miskolc és környéke
– fogalmazott.
Már nem „békegalamb, hanem életmentő….
Szerinte a kárpátaljai magyarok annak köszönhetik az életüket, hogy
a Fidesz bevezette 2010 után a kettős állampolgárságot: ha nem lenne magyar állampolgárságuk, akkor most meghalnának a háborúban.
Azt is mondta, hogy
„ha az ellenzéken múlt volna, akkor nem lenne magyar állampolgárságuk”.
Semjén: Márki-Zay életveszélynek tette ki a kárpátaljai magyarságot
Semjén megismételte a kormány álláspontját, hogy nem lehet magyar katonákat Ukrajnába küldeni.
„Ha magyar katona fegyveres konfliktusba kerül az orosz katonával, kitesszük magunkat egy válaszcsapásnak”
– fogalmazott. Azt is mondta, Magyarország minden létező humanitárius segítséget megad Ukrajnának, de fegyvert nem küldünk a háborús országba.
„Nem akadályozzuk meg, hogy az EU és a NATO ezt megtegye, de Magyarország ezt nem teszi meg”.
1 Comments
Leave a Reply
Leave a Reply
Friss
- Két, látszólag egymással köszönőviszonyban sem álló hír, amit a letelepedési kötvény-biznisz kapcsol eggyé
- Találós kérdés – ki üzente kinek: ‘…beszélj, beszélj még többet, ezzel segíted saját magad a kurzusváltást’
- Gábor György: ‘…vajon Orbánt a katolikus vagy a református pokol fogadja-e majd magába. Nagyon nem mindegy’
- Orbán tényleg senkit nem hagy az út szélén – Az európai elfogatóparancs ellenére ‘zsíros-gyanús’ állást kapott a lengyel közszolga
- Orbán Viktor és kísérete lerótta kegyeletét Ferenc pápa ravatalánál
- 75 éves korában meghalt Galkó Balázs – Legyen könnyű neki a föld!
- Őszintén a hétvége időjárásáról
- A kormány tovább bővítette azok körét akik pályázhatnak a 3 milliós kocsma támogatásra
- Újabb Kövér-sarc: ezúttal 11 milliót húzott be…. kinek is?
- Szijjártó jártában-keltében belebotlott a kis Trumpba
Pingback: A kormány pályaalkalmassági vizsgája - Városi Kurír