Kiemelt hírek
Zacher Gábor Önért akadt ki: 2 perc alatt meglehetne tudni, hogy az új betegek közül mennyien oltottak és mennyien nem, ám a kormány titkolózik!
Még mindig nincs arról adat, hogy Magyarországon a koronavírussal megbetegedettek hány százaléka vette fel az oltást, ahogy azt sem tudni, hogy a kórházba, valamint a lélegeztetőgépre kerülők, illetve az elhunytak közül hányan vettek fel egy vagy két, estleg három adag vakcinát, ezért a szájhagyomány útján terjedő adatokra vannak utalva – nyilatkozta Zacher doktor a Portfolionak.
Még mindig nincs arról adat, hogy Magyarországon a koronavírussal megbetegedettek hány százaléka vette fel az oltást, ahogy azt sem tudni, hogy a kórházba, valamint a lélegeztetőgépre kerülők, illetve az elhunytak közül hányan vettek fel egy vagy két, estleg három adag vakcinát, ezért a szájhagyomány útján terjedő adatokra vannak utalva – nyilatkozta Zacher doktor a Portfolionak.
„…minden orvos a sötétben tapogatózik, hivatalos adatokat senki sem lát…”
Zacher Gábor azt mondta, továbbra is értetlenül állnak azelőtt, miért nem ismerhetik meg az új koronavírusos betegek oltási adatait.
„Az EESZT-ből (Elektronikus Egészségügyi Szolgáltatási Tér) 2 perc alatt le lehetne hívni azokat az adatokat, hogy az új betegek közül mennyien oltottak és mennyien nem. A vakcinák hatékonyságáról is lehetne egyfajta képet kapni. Ezzel szerintem nem sértenénk semmilyen személyes adatot”
– érvelt az oltási nyilvánosság mellett Zacher Gábor. Szerinte így
most ő és kollégái is a sötétben tapogatóznak.
Állítása szerint
egyetlen orvos és a teljes egészségügyi szakma sem a beteg neveire, vagy lakcímükre lenne kíváncsi, hanem arra, hogy miként működnek az oltások.
A Nemzeti Népegészségügyi Központ szűkszavú közleményei hetek óta ugyanazt ismételgetik, miszerint:
„az új megbetegedéseket a delta vírusmutáns okozza, a legnagyobb veszélyben a beoltatlanok vannak, ezért kérjük őket, hogy regisztráljanak és vegyék fel az oltást mielőbb.”
Azt is megjegyzik, hogy a
„koronavírus delta variánsa miatt több országban és hazánkban is újra emelkedik a fertőzöttek száma. A járvány mostani hullámában azonban nagy előny, hogy már van vakcina és a legtöbben fel is vették az oltást, amely a legerősebb védelmet jelenti a vírus ellen. A beoltottak kevesebb mint 1 százaléka betegszik meg, és a betegség lefolyása az oltottaknál általában jóval enyhébb.”
A „bűvös 1 %”
Arra vonatkozóan sincs hivatalos magyarázat, hogy ez az 1 százalékos szám milyen adatok alapján jön ki.
„A delta variáns reprodukciós rátája már 6-os, egy átlagos vírusé 1-es. A lappangási ideje is nagyon lerövidült a korábbi variánsokhoz képest”
– mondta el újabb tapasztalatait a hatvani kórház sürgősségi osztályán dolgozó orvos, aki szerint jelenleg nincs alternatívája az oltásnak a koronavírus elleni küzdelemben. Arról pedig jelenleg nincs tudomása az orvosoknak, hogy valaki 3 vakcina adag után kórházba került volna.
A szem- és kötőhártya-gyulladás az egyik legújabb jele annak, ha valaki a koronavírus deltavariánsával fertőződött meg
Ennél frissebb szimptómát a már ismert tüneteken kívül nem tudnak az orvosok. Zacher Gábor is azt mondta, hogy
legalább a tömegközlekedésben, az üzletekben, az irodákban és más nyilvános zárt terekben visszahozná a kötelező maszkviselést, hogy lassuljon a járvány terjedési sebessége.
Hasonló véleményen van a Magyar Tudományos Akadémia is. Friss közlésükben hangsúlyozzák, a járvány negyedik hullámának jelentkezéséig a szakemberek és a döntéshozók erőfeszítéseinek köszönhetően sikerült gyorsan elérni a hazai lakosság 60 százalékos átoltottságát. Ez az arány azonban nem elegendő a további nagyszámú megbetegedés és jelentős halálozás megakadályozására – áll az MTA felhívásában.
A szakemberek előrejelzései szerint az orrot és szájat eltakaró maszk használatával is több ezer emberi életet lehet megmenteni Magyarországon a negyedik hullám alatt.
Eközben….
Október hatodikán küldött utasítást Kásler Miklós EMMI-miniszter a fekvőbeteg-ellátást nyújtó intézményeknek, amelyben az
„elsődleges képzőhelyként megjelölt egészségügyi intézménybe”
rendelte vissza az aneszteziológia és intenzív terápia szakképzésben foglalkoztatott rezidenseket és szakorvosjelölteket.
Magyarul a rezidenseknek azonnali hatállyal vissza kell térniük az intenzív osztályokra a külsős gyakorlatról. Az utasítás a szignózás másnapjától, tehát október hetedikétől van érvényben.
Egy járvány alatt egy ilyen utasítás egyáltalán nem is lenne furcsa
Attól lesz furcsa, hogy miközben minden fontos kórházi adat folyamatosan romlik, az intézményvezetők pedig visszarendelésről szóló utasítást kapnak, a kormány továbbra sem kongatja a vészharangokat.
A Magyar Orvosi Kamara és a Magyar Tudományos Akadémia már
augusztus végén szorgalmazták a maszkhasználat és a védettségi igazolványok széleskörű használatát, jelenleg azonban csak az egészségügyi intézmények területén kell maszkot hordani, a koronavírus-tesztek száma hetek óta stagnál, az október 14-ig tartó vadászati világkiállítás pedig felmentést kapott a járványügyi szabályok alól, szóval védettségi igazolvány és maszk nélkül lehet látogatni az eseményt, ahol a szervezők szerint több mint egymillió ember fordult már meg.
Szerző
További cikkek olvasása a szerzőtől, a nevére kattintva.
3 Comments
Leave a Reply
Leave a Reply
Friss
- „Ezek mennek mostanában”
- Szívzűr – Így élesztheted újra önmagad
- Hatalmas gazdasági-diplomáciai siker: magyarok gépestették Csádban a tevetej-fejést – A produktumot a miniszteri biztosunk azonnal beszlopálta
- Szanyi Tibor: Mindenhalottak
- Jogi problémája van? Félórás ingyenes konzultáció egy értő ügyvéddel – Pro Bono Nap Budapesten
- Brutál-igaz szívhoroszkóp! A Bikán és a Koson ledöbbensz!
- Müller Péter a halálról-, a gyászról-gondolkodás mestere
- Leállt az ügyeletek által használt egészségügyi szoftver
- Ha a megfigyelőség ára 100 millió dollár, mennyit taksál, ha beveszik Magyarországot -rendes- Türk-tagnak?
- A novemberi időjárásról
Pingback: Dr. Kunetz: "melyik a jobb, emberéleteket menteni, vagy népszerűtlen intézkedéseket hozni?" - Városi Kurír
Dégen Ibolya
2021.12.05 09:01 at 09:01
T.MÁTRAI MÁRIA! Szégyen, hogy már a főcím is orbitális helyesírási hibát tartalmaz! —MEG lehetne TUDNI– helyesen így kell írni. A „megtudni” tartozik össze! Olyan NINCS, hogy „”meglehetne””. Ez minimum elvárás egy újságírótól. (A cikk jó és fontos dologról szól).
Dégen Ibolya
2021.12.30 18:49 at 18:49
Remek cikk! Förtelemes helyesírási hiba!!!! Ezt nem engedhetné meg magának ez az oldal, ennél igényesebb kell, hogy legyen!