Connect with us

Banánköztársaság

Kövér László beteg igazsága

Megosztás

A nagy magyar fideszes ködben – a maga beteg, pimasz módján – valahol igaza van Kövér Lászlónak. Amint arról portálunk is beszámolt, a Fidesz választmányának elnöke még tavaly télen politikai eligazítást tartott a nemzetbiztonsági szolgálatok vezetőinek. A nagyfőnökök ezt rendesen a világ minden országában megteszik, nincs ebben semmi rendkívüli, ámbár a beszéd titkosítása eleve gyanút keltő.

Papír van róla: Kövér jogosan büntetett
Megosztás

A nagy magyar fideszes ködben – a maga beteg, pimasz módján – valahol igaza van Kövér Lászlónak. Amint arról portálunk is beszámolt, a Fidesz választmányának elnöke még tavaly télen politikai eligazítást tartott a nemzetbiztonsági szolgálatok vezetőinek. A nagyfőnökök ezt rendesen a világ minden országában megteszik, nincs ebben semmi rendkívüli, ámbár a beszéd titkosítása eleve gyanút keltő.

De az érdekesség kedvéért hadd tegyek itt rögtön egy kitérőt,

így talán könnyebben érthető lesz például a Fidesz, mint szervezet működésének természete.

Fidesz Alapszabály: 49§ „(1)Az Országos Választmány szükség szerint, de legalább évente háromszor ülésezik. (2)Az Országos Választmány ülését – az alakuló ülés kivételével – az Országos Választmány Elnöke hívja össze.“ (Ha kedve tartja – teszem hozzá. lp.)

Némi kutatást folytattam a tárgyban, (talán nem kellő alapossággal) de úgy találtam, a Fidesz Országos Választmánya legutóbb valamikor 2010-ben ülésezhetett, vagyis a Fidesz évek óta megsérti saját alapszabályát, amennyiben tíz éve egyszer sem tartott teljes ülést. Azóta Kövér László egy személyben képviseli a tiszteletre méltó testületet. A legutóbbi tisztújító kongresszuson – tudtommal – szó sem esett a választmányról, azt sem tudom, létezik-e még ez a társulat, a Fidesz honlapján is alig találtam nyomát. Na de hát ez az ő dolguk, ez a Fidesz saját demokráciája párton belül. Ám ha ez így van, akkor Kövér László képviseli a nem működő, ámde az alapszabály szerint sok-sok hatáskörrel felruházott testületet, arculatot adhat a párt politikájának, ilyenformán például ő, egyedül kitaszíthatja a nem fideszes politikai és civil csoportosulásokat a magyar nemzetből, (v.ö.Orbán Viktort: “ A Haza nem lehet ellenzékben!“); bátran hülyeségnek minősíthette a jogi fékek és ellensúlyok rendszerét a fideszes (illiberális-kipcsak-keresztény – ezer éves magyar) demokráciában; és

nemzetbiztonsági kockázatnak nevezheti az koalícióba tömörült ellenzéket – egyúttal mintegy megbízást adva a nemzetbiztonsági szolgálatoknak, hogy védjék meg a hazát a nem is magyar magyaroktól.

Derest érdemelne!

Mindezt megteheti, elvégre ez csak amolyan politikai vélemény. Csupán nyílt kifejezése annak, hogy

„Aki nincs velünk, az ellenünk van!“ (Az idézet eredete a homályba vész, de a források szerint így legutóbb Rákos Mátyás használta.)

Hanem azért idézzük fel ismételten, miféle botrányos dolgot is mondott a Tisztelt Ház házmestere: csak annyit, hogy a Fidesszel szemben álló erők Kun Bélához hasonlóan gondolkodnak nemzetről és államról, és ő ezt tartja a legnagyobb nemzetbiztonsági kockázatnak:

„A magyar politikai osztály egyik része önrendelkező államban és öntudatos nemzet-ben gondolkodik, ilyenben hisz és ilyenért dolgozik, a politika másik része pedig az önfeladó állam és önmarcangoló nemzet politikai hagyományának jegyében cselekszik. …Én ezt a politikai helyzetet tartom a legveszélyesebb nemzetbiztonsági kockázatnak, amely Magyarországot fenyegeti.”

Kövér László nem először helyezte anatéma alá a Fidesz politikai ellenfeleit, ebben végül is nincs semmi újdonság. Azért viszont már legalább derest érdemelne, hogy mondatait a titkosszolgálati vezetők és szakemberek fülébe sugdosta (titkos ülésen) és elvárta tőlük, ha majd szorul a kapca, megvédik a hazát (vagyis a Fideszt) a nemzetbiztonsági kockázatoktól.

Gulyás miniszter értékel

Ez már nyilvánvalóan jogellenes. Az Alkotmányvédelmi Hivatal ki is adott egy nyilatkozatot, hogy Kövér László beszéde nem befolyásolta a szolgálatok működését. Ez iránt lehetnek kételyei azoknak, akiket a Pegasus nevű kémszoftverrel sima polgári-ellenzéki létükben megfigyeltek, de persze Fidesz-Magyarországon ezek a műveletek is bőségesen lehettek törvényesek, minthogy nálunk gyakorlatilag bármi, bárki, bármilyen indokkal megfigyelhető, mert az ide vonatkozó jogszabályok alapján a tejfölös köcsögbe belenyaló macska is lehet valamely komplett összeesküvés gyanúsítottja. Gulyás Gergely miniszter a T. Házban védte meg a házelnököt – imigyen:

„A titkosszolgálatok Magyarország szuverenitását védik. Amit Kövér László elmon-dott, azzal jó szívvel azonosulhat nem csupán a kormányoldalon mindenki, de az ellenzéki oldalon is mindenki”

E magvas miniszteri értékelés értelmezéséhez kellene valamely objektív, de legalább az országban jelen levő, működő politikai erők által közösen elfogadott definíció arról, hogy az adott hazai és nemzetközi politikai körülmények között mi minősíthető “nemzetbiztonsági kockázatnak.“ Én nem tudok arról, hogy a fogalom tartalmát illetően politikai vagy legalább szemantikai konszenzus lenne a törvényhozásban, vagy a közéletben, a nyelvészeknek pedig több eszük van annál, semhogy ezzel töltsék drága idejüket.

Akkor maradhatunk annyiban, hogy e pillanatban „csak a Fidesz“, Kövér László, Gulyás Gergely de leginkább és első helyen Orbán Viktor lehet az a személy, aki értelmes és ha jogilag nem is, de politikailag helytálló értelmezést ad a nemzetbiztonsági kockázat fogalmára.

Szerintük ez első helyen az ellenzék puszta léte és működése, nemkülönben az a veszély, hogy

„az önfeladó állam és önmarcangoló nemzet politikai hagyományának jegyében cselekvő ellenzék“

valamilyen módon megszerzi a törvényhozói testületben a többséget és ezzel a végrehajtó hatalmat. (Elképzelhető, hogy az eszükbe sem jut, hogy ez a mód jogszerű is lehet, például választás útján?!) Egyszerűen fogalmazva Kövér László szónoklata másképp nem értelmezhető, csak úgy:

ha Fidesz elveszti a hatalmat, az nemzetárulás, és a titkosszolgálatoknak pedig kutya kötelessége ezt megakadályozni.

Legyen kéznél a bunkósbot is!

A Fidesz vezérkarának szava nem pusztába kiáltott szó, a következményeknek a Pegasus mellett is ezer jele van, egyebek mellett például a tartalmában-formájában immár megszokott parlamenti vita, amelynek során ellenzéki képviselők a kormány fejére olvassák a kövéri beszéd jogellenes és erkölcstelen mivoltát, a járvány elleni védekezéshez kötődő visszaéléseket és kormányzati hibákat, az inflációt, az euró drágulását, a költségvetési hiány és az államadósság rémes emelkedését, a mélyszegénységet, a főváros népének megnyomorítását, ellenzéki politikusok ismétlődő besározását és egyebeket, de a kormány egyetlen kérdéskörben sem ad soha tisztességes, tárgyszerű választ a panaszokra.

A fideszesek úgy tesznek, mintha valóban az ellenzék volna a nemzetbiztonsági kockázat, tehát akkor ugyan miért is tennék?! Ha ez a helyzet, miért kockáztatná a Fidesz, (a magyar igazság és a nemzeti érdek egyetlen bajnoka) a nemzet sorsát a mindig kétséges kimenetelű választásokkal?!

Hiszen lehet, hogy (az aljas Fidesz-barát választási rendszer a csalások és a megfélemlítések ellenére) az ellenzék győz, s akkor bizony jogot és módot kap belekukkantani az állami pénzes ládába, titkos szerződésekbe, s amit ott találnak, az aligha szól majd a Fidesz javára. Vagyis ha a világ, vagy inkább a választó elfogadja azt az alapvető (bár hibás és hazug) tételt, hogy a nemzeti érdeket csak a Fidesz képviseli, – ha tetszik, a Fidesz egyenlő a magyar nemzettel, – akkor mostanság bizony valóban az ellenzék a legnagyobb nemzetbiztonsági kockázat.

Ennyiben áll Kövér László beteg igazsága.

Amondó vagyok tehát, hogy jó, ha az ellenzéki koalíció tisztességes és jogállamhoz illő módszerekkel igyekszik eltávolítani a hatalomból a mérhetetlenül ártalmas, maffiózó Fideszt, de ismervén a hatalom jelenlegi urainak teljes gátlástalanságát, jó ha kéznél van a bunkósbot is.

Kapcsolódó

 

Kövér László beteg igazsága

Szerző

1 Comment

1 Comments

  1. Pingback: Kövér László és a rohadás virágai - A házelnökről megint lekerült a szájkosár - Városi Kurír

Leave a Reply

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük