Heti Tapló – Az elmúlt hét történéseiből szemezget Lendvai Ildikó
Megosztás
Az ember azt hinné, hogy a diplomácia a kifinomult érintkezések és az elegáns beszéd világa, ott aztán nyoma sem lehet taplóságnak. Persze minket, magyarokat nem lehet bezárni semmilyen szabályrendszer kalodájába- még mit nem!
Az ember azt hinné, hogy a diplomácia a kifinomult érintkezések és az elegáns beszéd világa, ott aztán nyoma sem lehet taplóságnak. Persze minket, magyarokat nem lehet bezárni semmilyen szabályrendszer kalodájába- még mit nem!
A mi diplomatáink némelyike orgiázik egy-egy jót, gyerekpornót nézeget, a mi külügyminiszterünk tapló módon sértegeti a pechjére később megválasztott amerikai elnököt. Tudjuk: ha a Föld Isten kalapja, Magyarország a bokréta rajta, és nem lehet minden virág jószagú a csokorban. A bársonyvirág például közismerten a büdöske névre hallgat.
1. Miniszterelnökünk meglátogatta brit kollégáját
Igaz, annak szegénynek hosszasan kellett mentegetőznie, hogy szóba áll -ahogy a tapló angol sajtó nem átallotta emlegetni- a „kis diktátorral”. Közben azért megpróbálta diplomatikus célzással utalni a magyar helyzettel kapcsolatos aggodalmaira. Megkérte Orbán, hogy
„népszerűsítse a demokráciát a kínai, orosz és belorusz kapcsolataiban”..
Ebből is látszik: az csak tapló előítélet, hogy a briteknek ne volna kitűnő humoruk.
Orbán Angliában magyarázta a bizit : ha valaki egy magyarországi újságosstandnál olyan újságot kér, amely támadja a kormányt, legalább egy tucatnyit tudnak neki ajánlani
2. A kínai követség sajtószóvivője megmorogta a Fudan elleni tüntetést
(Ettől még nem kell félteni a későbbi kínai-magyar kapcsolatokat. Amint miniszterelnök lett, Orbánnak is rögtön elfelejtették, hogy a Fidesz korábban tibeti zászlót lengetett, vagy tüntetett a Tinanmeni téri vérengzés ellen.)
A szóvivő szerint „fényes nappal nem illik kritizálni egy másik ország belügyeit.” Szóval szerinte taplók voltunk.
Azóta gondolkozom, hogyan lehetne inkább éjszaka tüntetést rendezni. Rajtam nem múlna, csakhogy a kormány előírásai még ezt a nappali demonstrációt is elég bonyolulttá tették (oltási igazolások ellenőrzése, a védettségi kártyával nem rendelkezők külön ötszázas csoportokba szervezése stb.). Fogadni mernék, ha éjszaka akarnánk vonulni, azonnal visszaállítanák a 8 óra utáni kijárási tilalmat. Szóval bocsánat, szóvivő úr, de jobb híján marad a fényes nappal.
Kína üzent Karácsonynak: „fényes nappal nem illik kritizálni egy másik ország belügyeit” - A főpolgármester válaszolt....
3. Azért itthon, egymás között is tudunk mi taplók lenni
A taplóságok minősített esete, hogy a kormánymédia egy-egy túlbuzgó újságírója sokatmondó jelentést tulajdonított annak: Gyurcsány születésnapja épp a trianoni béke gyászos évfordulójára esik. Jellemző! -sugallták. Komolyan aggódom értük. A születésnapok vizsgálgatásával vékony jégre léptek. A miniszterelnök megorrolhat rájuk, ha ezeknek az évfordulóknak messzemenő jelentőséget tulajdonítanak.
Orbán t.i. május 31-én született. Azon a napon, amelyen 1911-ben a Titanicot vízre bocsátották..