Kerítésen innen
Kaltenbach Jenő: a fideszes uralkodó osztály tagjainak többsége nem tisztességes
Ha hazánkban a jog uralkodna, akkor a gyengéket, kiszolgáltatottakat védené a hatalmasokkal szemben. Ezzel szemben itt a jogot fordítva alkalmazzák, az a hatalmasok eszköze akaratuk érvényesítésére. Többek között erről is beszélt Kaltenbach Jenő, volt kisebbségi ombudsman.
Ha hazánkban a jog uralkodna, akkor a gyengéket, kiszolgáltatottakat védené a hatalmasokkal szemben. Ezzel szemben itt a jogot fordítva alkalmazzák, az a hatalmasok eszköze akaratuk érvényesítésére. Többek között erről is beszélt Kaltenbach Jenő, volt kisebbségi ombudsman, a Magyar Hangnak adott interjújában.
Magyarországon ma sokkal inkább a tisztességesek és tisztességtelenek között húzódik a választóvonal
Sok jobb-és baloldali embert ismer, aki tisztességes, és nagyon sok olyat, aki meg nem. Az uralkodó osztály legnagyobb részét nem tartja annak:
„A kormányváltás elengedhetetlen ahhoz, hogy itt valami történjen, mert amíg a mostaniak bitorolják a hatalmat, addig itt nem lesz kilábalás. Minden tisztességes, józan gondolkodású embernek látnia kell, hogy milyen lelki, szellemi, morális károkat okoznak az országnak.
Egy egész generáció nő fel abban a szellemben, hogy itt csak csalással, hazug közélettel lehet érvényesülni. Nézze meg a Fidesz ifjú titánokból álló táborát, hány olyan figura van ott, aki bármire képes.
Az, hogy egy hírhamisítóból tévéelnök lehet, csak a banánköztársaságokban vagy a legsötétebb diktatúrákban fordul elő, nem Európa közepén.”
Minden egyes hatalmi ágnak az alkotmány szellemében kellene működnie. Csak itt nem így működnek, nap mint nap látható. Példának hozta fel azt, ami a közszolgálati televízióban történt egyes képviselőkkel:
„Hát ez botrány. Az, hogy a rendőrség tétlenül nézi, hogy bűncselekmény történik, hogy hivatalos személy elleni erőszakot követnek el, hogy nem engedik a mentőket a sérülthöz. Ez hihetetlen. Ez állam az államban. Amikor az úgynevezett biztonsági őrök bűncselekményt követnek el a rendőrség szeme láttára. És akkor képes azt nyilatkozni a Belügyminisztérium képviselője, hogy a rendőrségnek nem volt lehetősége intézkedni.
Nem tudom, hogy mit feltételezzek: Pintér Sándor nem ismeri a rendőrségi törvényt, nem ismeri az alaptörvényt vagy a képviselők jogállásáról szóló törvényt? „
Magyar György: Az ügyészség tényleg nem ismeri a magyar jogot?
Ma már nem lehet Magyarországgal kapcsolatban demokráciáról beszélni.
Egyetért Magyar Bálint állításával, maffiaállamnak tartja, az itt kialakult helyzetet. Ami az országban kialakult, annak az égvilágon semmi köze nincs a demokráciához:
„Németországban is volt választás a fasizmus idején. A választás önmagában nem jelent semmit. Ahhoz, hogy egy választás a demokrácia részének legyen tekinthető, meg kell felelnie bizonyos kritériumoknak. Itt a választás sem szabad, sem tisztességes nem volt.” /……../
Az Országgyűlés nem ellenőrzi a végrehajtó hatalmat, ez éppenséggel fordítva van. A kormány, a végrehajtó hatalom irányítja az Országgyűlés, a törvényhozó testület kétharmadát.”
Havi 68 ezer forintba kerülhet egy átlagos magyar keresőnek a maffiaállam
Az Európai Unió olyan, mint egy nagy óceánjáró,
borzasztóan nehezen, lassan és körülményesen fordul:
„Most úgy tűnik, már nekik is szemet szúrt ez a dolog. Az Európai Parlament úgy döntött, hogy a következő, 2021-től 2027-ig terjedő költségvetési ciklusban szigorú, jogállamisági és egyéb feltételekhez köti a költségvetési támogatások megítélését, a folyósítást aztán fel is lehet majd függeszteni, el is lehet majd vonni a támogatást a szabályokat be nem tartó tagállamoktól.”
Fontosnak tartotta megemlíteni, hogy a magyar választók tömegei még mindig nem ismerték fel, hogy a jogállamiság mennyire fontos alapérték a számukra:
„Azt hiszik, hogy az valami elvont dolog, ami őket nem nagyon érdekli. Orbánék el is követnek mindent annak érdekében, hogy a jogállamiság-tudat ne alakuljon ki az emberekben. Sőt, ellenkezőleg: Magyarországon korábban is, mindig is piszkos kis alkuk döntötték el, kinek mi lesz a sorsa. /……../
Mert ha hazánkban a jog uralkodna, akkor az a gyengéket, a kiszolgáltatottakat védené a hatalmasokkal szemben. Ezzel szemben itt a jogot fordítva alkalmazzák, a jog a hatalmasok eszköze az akaratuk érvényesítésére a gyengébbekkel szemben.”
A folytatásban: „Szükség lenne Magyarországon is antikorrupciós ügyészségre!”
Szerző
Friss
- Ujhelyi István: amikor a valóság nem kopogtat többet, hanem egyszerűen berúgja az ajtót
- Vasárnapi (cseppet sem) ünnepélyes gondolatok egy pici országból
- Vidéki prókátor: Lázár, a Fidesz Gyurcsánya?
- Szanyi Tibor: kracsun = karácsony? – Úgy látszik, a jó hírek csak nem akarnak Orbánhoz kötődni
- Készülj a karácsonyra – 5 jótanács: így díszítsd az otthonod
- Orbán Viktor szerint “Brüsszel” Magdeburgot akar csinálni Magyarországból
- Időjárás, ma havazik, de mi lesz karácsonykor?
- Vasárnapi horoszkóp két nappal karácsony előtt
- Jobb félni? – Nemcsak rendőrök, de civilruhások is figyelnek
- Szoboszlai megy a Real Madridba?