Budapesti hétköznapok
Pikó: káosz, kérdőjelek, kapkodás – így néz ki a kormányzati “általános” tesztelés Budapest kerületeiben

Aki Magyarországon él, azt már különösebben nem lepi meg az a kormányzati kapkodás, ami a koronavírus-járvány központi kezelését körülveszi.

Lehetne bohózatba illő is, ha nem emberéletek ezrei múlnának azon, ahogyan a kormány önmagának is ellentmondva, rögtönözve, teljes alkalmatlanságát bizonyítva próbál úrrá lenni a helyzeten.
Amikor Budapest maga javasolta és kérte a pedagógusok és szociális munkások általános tesztelését,
a kormány gúnyos lehurrogása volt a válasz – egészen addig, amíg egy elegáns hajtűkanyarral a miniszterelnök maga be nem jelentette, hogy az eddig elvetett javaslatot saját kezdeményezésként valósítja meg.
Csakhogy ami nem látszik a miniszterelnök várbeli irodájából, az az a valóság, amivel az elmúlt napokban a fővárosi kerületekben, pedagógiai és szociális intézményekben, önkormányzatokban az érintettek szembesültek: a káosszal, a kapkodással és a követhetetlen eljárásokkal.

Több kerületi önkormányzat számára a bejelentett “általános” “kormányzati” tesztelés néhány tucat teszt megérkezését jelentette,
semmi többet.
Van olyan fővárosi kerület, ahol az önkormányzat által foglalkoztatott 270 szociális területen dolgozó közül 22 fő letesztelése biztosított egyelőre.
A múlt pénteki bejelentéssel szemben nem igaz tehát,
hogy zajlana a teljes szociális szféra tesztelése: jelenleg kizárólag a szakellátást nyújtó intézmények dolgozóinak tesztelése történik, akik a szociális munkásoknak, családgondozóknak csak nagyon kis részét teszik ki. A bukott 8. kerületi fideszes polgármester, Sára Botond fővárosi kormánybiztos levele alapján most már azt is tudjuk, mit jelent az óvodákban és iskolákban az “általános” tesztelés: ez csupán az oktatási nevelési tevékenységet végzőkre terjedhet majd ki, azaz
nem foglalja magában sem a technikai személyzetet, sem a pedagógusok munkáját segítőket.
Márpedig ők legalább olyan szoros kapcsolatban vannak a pedagógusokkal és a gyerekekkel, mint azok, akikre kiterjed a tesztelés.

Ennek így semmi értelme
– a gyerekeink és a tanáraik és az oktatási intézményekben dolgozók valamint családjaik biztonságát csak a mindenkire kiterjedő rendszeres tesztelés szolgálja. Felelős polgármesterként nem szolgáltathatjuk ki a lakosságot ennek a felelőtlen és szakszerűtlen kormányzati látványpolitikának. Felszólítom a kormányt, haladéktalanul kezdje meg a szociális és oktatási területen dolgozók teljes körű és rendszeres tesztelését.

Szerző
Friss
- Az önkényuralom “ellenállási mozgalma”
- Új ATM-ek, új funkciók, minden kicsit egyszerűbb lesz
- Mi van a fekete szivárvány mögött – Milyen álságos indokokkal tiltják be a Pride-ot egyes országokban?
- Tudta, hogy Vitézy Dávid miatt szakadt be a Gubacsi híd járdája? – Szentkirályi Alexandráék tudják és az „okosságot nem félnek használni”
- Magyar György: a Budapesti Büszkeség menete fényesen bizonyította, van élet a Tiszán túl is
- Amire nem árt emlékezni 2026-ban, abban a bizonyos „fülke magányában”
- Az emberi jogok folyamatos megsértése ellen!
- Gábor György: Pilátus Orbánhoz képest egy túlképzett humanista volt, aki legalább rosszul aludt éjszakánként
- Botka László: ha bármilyen retorzió éri dr. Kincsét, az támadás az egész magyar egészségügy és Szeged, a “tudományok városa“ ellen
- Hiszi, nem hiszi? – Napi horoszkóp 2025. július 2., szerda