Babos Tímea és Bondár Anna tornagyőzelmet aratott a Kanári-szigeteken

Az első helyen kiemelt Babos Tímea, Bondár Anna kettős nyerte a 100 ezer dollár összdíjazású salakpályás Gran Canaria-i női tenisztorna párosversenyét.

Bondár Anna és Babos Tímea

A szombati döntő első szettjét 2:4-ről fordították meg a magyarok

A másodikban viszont kétszer is elveszítették adogatójátékukat, így Leyre Romero Gormaz és Arantxa Rus egyenlített.

A döntő rövidítésben Babos és Bondár hengerelt, ezzel megnyerte a másfél órás csatát.

Egyesben az első helyen kiemelt Arantxa Rus két játszmában kikapott Jessica Bouzas Maneirótól, a 20 éves spanyol lány döntőbeli ellenfele Jullia Grabher lesz. A második helyen kiemelt osztrák teniszezőnő szetthátrányból fordítva nyert Tamara Zidansek ellen.

Maneiro 2021-ben szintén a Kanári-szigeteken 6:3, 6:3 arányban nyert Grabher ellen, míg idén Valenciában 6:3, 2:1-es állás után az osztrák teniszezőnő feladta az összecsapást.

ITF, W100 Maspalomas Gran Canaria

Egyéni

Elődöntő:

Jessica Bouzas Maneiro (spanyol, 8.) – Arantxa Rus (holland, 1.) 7:6(7), 6:2
Julia Grabher (osztrák, 2.) – Tamara Zidansek (szlovén, 5.) 4:6, 6:2, 6:0

Páros, elődöntő:

Babos Tímea, Bondár Anna – Leyre Romero Gormaz, Arantxa Rus (spanyol, holland, 4.) 6:4, 3:6, 10-4

Bondár Anna és Babos Tímea. Fotó: ITF Tennis Gran Canaria

Fucsovics Márton két játszmában kikapott az orosz Alekszandr Sevcsenkótól a cincinnati keménypályás tenisztorna selejtezőjének első, szombati fordulójában.

A mérkőzés 1 óra 46 percig tartott.

Marozsán Fábián visszalépett a Banja Luka-i elődöntőtől

A címvédő Marozsán Fábián a könnyedén megnyert negyeddöntő után visszalépett a Banja Lukában zajló, salakpályás challenger-tenisztornától.

A világranglistán 89. magyar játékos pénteken első kiemeltként 6:2, 6:0-ra kiütötte a spanyol Cosano Javier Barrancót (334.), szombaton (ma) pedig a horvát Dino Prizmic (241.) várt volna rá, de Marozsán bejelentette, hogy hetek óta húzódó combsérülése miatt nem áll ki az elődöntőre.

A mindössze 18 éves horvát játékos két hete Umagban 6:2, 6:3 arányban nyer Piros Zsombor ellen. Dino Prizmic Banja Lukában a 3. helyen kiemelt Alex Molcant és a 8. helyen kiemelt, bosnyák Damir Dzumhurt is legyőzte.

„Szeretek itt játszani, tavaly itt nyertem karrierem első challengertornáját. De azt beszéltük meg, hogy ha bármelyik meccsen olyan szituáció áll elő, amikor a fájdalmaim miatt nem merek kitámasztani, csúszni a salakon, akkor feladom a tornát” – mondta a menedzsmentje által kiadott tájékoztatásban Marozsán Fábián, aki eleget védett meg a ranglistapontjaiból ahhoz, hogy ne csússzon ki a top 100-ból, ehhez a legjobb nyolc közé kellett jutnia Bosznia-Hercegovinában.

„A pénteki meccsem után a fizioterapeuták és az orvosok szakvéleményét figyelembe véve arra jutottunk, hogy veszélyes lenne folytatni a tornát. Lehet, hogy már így is kicsit késő van ahhoz, hogy teljesen regenerálódjak a keménypályás idény előtt. Karrierem során először leszek alanyi jogon főtáblás Grand Slam-tornán a hónap végén rajtoló US Openen, oda nem mehetek úgy, hogy csak 60-70 százalékos az állapotom” – indokolta a döntést a Hajdúszoboszló SE sportolója.

Marozsán a budapesti vizsgálatok és edzések után, csütörtökön utazik el az Egyesült Államokba, ahol a US Open előtt a winston-salemi tornán indul. Ha ott nem fér fel a főtáblára, a selejtezőben a negyedik kiemeltként szerepelhet.

Banja Luka Open

Negyeddöntő:

Marozsán Fábián (magyar, 1.) – Javier Barranco Cosano (spanyol) 6:2, 6:0
Dino Prizmic (horvát) – Damir Dzumhur (bosnyák, 8.) 6:3, 6:4

Torontóban Tommy Paul három játszmában győzte le Carlos Alcarazt, ráadásul az amerikai játékos ezen a tornán tavaly szetthátrányból is le tudta győzni a spanyol világelsőt. Paul az első két fordulóban egyaránt három játszmában nyert az argentin Diego Schwartzman és Francisco Cerundolo ellen is.

A nagy visszatérő Gael Monfils-nak a legjobb nyolc között Jannik Sinner jelentette a végállomást. A francia teniszező Torontóban a második fordulóban Sztefanosz Cicipaszt búcsúztatta.

Tommy Paul és Jannik Sinner eddig kétszer játszott egymás ellen. Tavaly a madridi salakpályás 1000-es tornán Sinner 6:7(4), 7:6(4), 6:3 arányban nyert, míg Eastbourne-ben füvön Paul győzőtt 6:3, 3:6, 6:3 arányban.

Alejandro Davidovich Fokina Alexander Zverev és Casper Ruud legyőzése után könnyedén nyert az amerikai Mackenzie McDonald ellen. A spanyol teniszező következő ellenfele Alex de Minaur lesz. Az ausztrál fenegyerek korábban búcsúztatta a 11. helyen kiemelt Cameron Norrie-t és a 8. helyen kiemelt Taylor Fritzet is.

Alex de Minaur negyedik „áldozata” Danyiil Medvegyev volt Torontóban.

Davidovich Fokina és de Minaur első összecsapását a 2019-es világbajnokságon az ausztrál játékos nyerte meg, ám 2021-ben a monacói salakon és tavaly a Queen’s Club zöld gyepén is a spanyol teniszező nyert.