Fucsovics Márton továbbjutott az első fordulóból

Fucsovics Márton három játszmában legyőzte a 28. helyen kiemelt holland Tallon Griekspoort a wimbledoni teniszbajnokság első fordulójában.

A kedden délben kezdődött mérkőzés a második szettben, a magyar játékos 6:4, 3:1-es vezetésénél a heves esőzés miatt félbeszakadt, és csak szerda este folytatódott

A világranglistán 67. helyezett Fucsovics Márton ott folytatta, ahol több mint egy nappal korábban abbahagyta, és magabiztosan lezárta a második szettet (6:2). A harmadik felvonásban 4:4-nél a nyíregyházi teniszező elvette ellenfele adogatójátékát, vagyis a győzelemért szervált, és az újrakezdés után 57 perccel megnyerte a meccset.

Fucsovics hatodszor főtáblás a füves pályás Grand Slam-tornán, és harmadszor sikerült továbbjutnia az első fordulóból. Eddigi legjobbja a 2021-es negyeddöntős szereplés volt. A második körben az amerikai Marcos Gironnal, az ATP-rangsor 65. helyezettjével találkozik.

Udvardy Panna kikapott Szabalenkától

A magyar főtáblások közül egyértelműen a világranglistán 82. Udvardy Panna kapta a legnehezebb ellenfelet a nyitókörre, az idén Australian Open-győztes rivális jelenleg második a WTA rangsorában.

Az eső teljesen átírta a keddi programot, de mivel ezt a mérkőzést a zárható tetőszerkezetű centerpályára írták ki, a felek időben el tudták kezdeni a találkozót.

A magyar játékos kissé megilletődötten kezdett, a rivális nyerte a mérkőzés első három játékát, s bár Udvardy ezután hozta az adogatógémjeit, 37 perc alatt Szabalenka került szettelőnybe. A folytatás is egyoldalú küzdelmet hozott, a fehérorosz teniszező háromszor is brékelt, s bő egy óra alatt el is döntötte a továbbjutás kérdését.