Hatgólos hátrányból fordított a csodálatos Szeged

A MOL-Pick Szeged házigazdaként 32-29-re legyőzte a francia Paris Saint-Germain csapatát a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 12. fordulójában.

A két csapat párizsi mérkőzését 30-25-re a PSG nyerte szeptember 22-én

A hazaiaknál az orosz balátlövő, Dmitrij Zsitnyikov, valamint a horvát jobbátlövő, Luka Stepancic maradt ki a keretből, utóbbit a szegediek éppen Párizsból igazolták tavaly nyáron.

A vendégeknél a dán beálló, Henrik Toft Hansen nem játszott az európai szövetség által a hét rangadójának választott meccsen.

Vincent Gerard kapus bravúros védésekkel kezdett a PSG kapujában, a szegediek többször rossz megoldást választottak támadásban és védekezésben is, de átvészelték ezt az időszakot. A meccs negyedénél még döntetlen volt az állás, utána viszont a gyorsan és pontosan kézilabdázó franciák egy 4-1-es sorozattal ismét elléptek.

A vendégek minden posztról eredményesek voltak, távoli átlövéseik rendre látványos gólokat eredményeztek, és a szünetben magabiztosan vezettek három találattal.

A második félidő elején

a házigazdák szerb jobbszélsője, Bogdan Radivojevic piros lapot kapott, mert a büntetőnél fejbe dobta Gerard-t. A PSG egy újabb hármas gólsorozattal kezdett (16-22), ám a Szeged egy 5-0-s szériával öt percen belül felzárkózott. Amikor a házigazdák a 43. percben egyenlítettek, Raúl González párizsi vezetőedző felhasználta harmadik időkérési lehetőségét is.

Lendületben maradtak a csongrádiak, a 47. percben – 1-0 után ismét – vezettek, és mivel a védekezésük a folytatásban is rendkívül hatékony volt, az utolsó két percet egygólos előnyről kezdhették. A hajrában Mikler Roland kétszer is védett, Joan Canellas kétszer betalált, így a Szeged nagy bravúrral 32-29-re győzött.

A mezőny legeredményesebb játékosa Joan Canellas volt,

aki 12 kísérletből tíz gólt dobott. A vendégeknél a dán Mikkel Hansen hétszer volt eredményes.

Dean Bombac (b2) és Bánhidi Bence (b3), a MOL-Pick Szeged, valamint Luka Karabatic (b) és Viran Morros De Argila, a Paris Saint-Germain játékosai. Fotó: MTI/Ujvári Sándor

Juan Carlos Pastor, a MOL-Pick Szeged vezetőedzője:

“Az első félidőben meggyűlt a bajunk a védelmükkel és Gerard is kiválóan védett. Nagyon büszke vagyok a csapatomra. Sorsdöntő pillanat volt a hatgólos hátrány, vagy Radivojevics kiállítása, mégis fel tudtunk állni és megnyertük a meccset. A mérkőzés kulcsa a védekezésünk volt emberhátrányban. Reméljük, hogy sikerül megtartanunk a helyünket, de nagyon nehéz a sorsolásunk. Az utolsó öt percben bárki nyerhetett volna, szerencsére nekünk sikerült a védelmünknek, Miklernek és a szurkolótáborunknak köszönhetően.”

Bánhidi Bence:

“Az volt a kulcs, hogy elhittük, hogy van még keresnivalónk a mérkőzésen. Keményebb tempót kezdtünk el diktálni, amely végül győzelmet eredményezett. Nyertünk két pontot, de nem dőlt még el semmi, ami a csoporthelyezéseket illeti.”

Szeged, 2020. február 16.
A MOL-Pick Szeged játékosai győzelmüket ünneplik a férfi kézilabda A MOL-Pick Szeged játékosai győzelmüket ünneplik. Fotó: MTI/Ujvári Sándor

Raúl González, a PSG Handball vezetőedzője:

“Gratulálok a MOL-PICK SZEGED-nek a fantasztikus mérkőzéshez. Megvolt az esélyünk a győzelemre, de a hatgólos előny erre nem volt elég. Nagyon jól védekeztünk és támadtunk, a kapusteljesítmény is megfelelő volt, de az utolsó percekben a Szeged koncentráltabb játékának köszönhetően nyert. Lépéselőnybe került a PICK, de még nehéz meccsek várnak még mindkét csapatra, meglátjuk, ki végezhet majd a második helyen a csoportban.”

Vincent Gerard

Sajnos nem megengedhető, hogy hatgólos előnyről kikapjunk, nem tudom ennek az okát. Támadásban Bombac és Canellas fantasztikusan játszott, valamint a szurkolók is komoly nyomást helyeztek ránk. Ez a BL, ez nem sprint, hanem maraton. Senki nem lesz győztes hibátlanul, okulnunk kell a hibáinkból. Tavaly rekordponttal lett első a PSG, mégis kiesett, így nem jelent semmit a helyezés.”

A két csapat nyolcadszor találkozott egymással a nemzetközi porondon, a Szeged négy vereség és egy döntetlen mellett harmadszor nyert.

Férfi kézilabda Bajnokok Ligája

A csoport, 12. forduló:

MOL-Pick Szeged – Paris Saint-Germain (francia) 32-29 (15-18)
Szeged:
Alilovic, Mikler (kapusok), Bánhidi 2, Blazevic 1, Bodó, Bombac 3, Canellas 10, Gaber 1, Henigman 2, Källman 2, Kasparek, Maqueda 5, Radivojevics, Rosta, Sigurmansson, Sostaric 6.
PSG: Corrales, Gerard (kapusok), Abalo 3, Ekdahl, Hansen 7, L. Karabatic 2, N. Karabatic, Keita, Kempf, Kounkoud, Morros, Nahi 4, Remili 6, Sagosen 5, Sigurdsson, Syprzak 2.

Elverum (norvég)–SG Flensburg-Handewitt (német) 28-34 (14-15)
Barca (spanyol)–PPD Zagreb (horvát) 32-23 (17-9)
Aalborg (dán)–Celje Pivovarna Lasko (szlovén) 28-24 (13-9)

A csoport állása: 1. Barcelona (spanyol) 22 pont, 2. MOL-Pick Szeged 20, 3. Paris Saint-Germain 18, 4. Aalborg HB (dán) 13, 5. Flensburg-Handewitt (német) 11, 6. RK Celje PL (szlovén) 6, 7. Elverum HB (norvég) 3 (312-358), 8. PPD Zagreb (horvát) 3 (286-352)

A Paris Saint-Germain harmadszor veszített tétmérkőzést a mostani idényben, eddig csak a Barcelona tudta legyőzni.

A kilenc győzelemmel, két döntetlennel és egy vereséggel álló MOL-Pick Szeged szerdán a német Flensburg-Handewitt vendége lesz, a nyolc sikerrel és négy vereséggel rendelkező Veszprém pedig jövő vasárnap a francia Montpellier HB együttesét fogadja a BL csoportkörében.

Forrás: MTI/pickhandball.hu