Hétgólos Veszprém-győzelem Portóban

A Telekom Veszprém 35-28-ra győzött a portugál FC Porto otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének második fordulójában.

Portóban

A vendégek keretéből Andreas Nilsson hiányzott sérülés miatt

A meccs negyedénél 6-6 volt az állás, Momir Ilic veszprémi vezetőedzőnek nem tetszett csapata teljesítménye, ezért időt kért. Kétségtelen, hogy eleinte támadásban és védekezésben sem játszottak olyan szinten, mint egy héttel korábban a Paris Saint-Germain elleni győztes rangadón, ám Petar Nenadic vezérletével két 3-0-s sorozatot produkáltak, így a szünet előtt már 15-11-es előnyben voltak a vendégek, és az első félidőt követően szintén négy góllal vezettek.

A második felvonás elején kettesével lőtték góljaikat a csapatok, ráadásul Rodrigo Corrales bravúrosan védett, ezért sem tudtak felzárkózni a portugálok. A magabiztos előny tudatában szebbnél szebb figurákat mutattak be a Magyar Kupa-címvédő bakonyiak, és azok a játékosok is pályára léphettek, akik eddig kevesebb lehetőséget kaptak.

A Porto létszámfölényes támadójátékkal próbálkozott, de így sem tudott komoly ellenállást kifejteni, ennek következtében a vártnál is simábban nyertek a vendégek.

Petar Nenadic nyolc, Bjarki Már Elísson, Rasmus Lauge Schmidt és Manuel Strlek négy-négy góllal, Rodrigo Corrales 15 védéssel zárt. A hazaiaknál Jack Thurin hatszor talált be.

A két csapat ötödik egymás elleni mérkőzésén egy döntetlen mellett negyedszer győzött a Telekom Veszprém.

Momir Ilic, a Veszprém vezetőedzője

„Először is szeretnék gratulálni a játékosaimnak a győzelemhez. Nagyon jól játszottunk, főleg a második félidőben. A védekezésünk és a kapusteljesítményünk is nagyszerű volt. Jó csapatunk van és jól is dolgozunk. Ilyen mentalitással és teljesítménnyel sokáig eljuthatunk a Bajnokok Ligájában. Még egyszer szeretnék gratulálni a játékosaimnak és minden jót kívánok az FC Portónak a jövőben.”

Ligetvári Patrik: Jól felkészültünk a mai meccsre

„Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés vár ránk, hiszen az FC Porto veszélyes csapat, főleg hazai pályán. Elégedett vagyok a teljesítményünkkel és a győzelemmel is. Elértük azt, amiért jöttünk. Sok sikert szeretnék kívánni a Portónak a következő meccsekre!”

Férfi kézilabda Bajnokok Ligája

A csoport, 2. forduló:

FC Porto (portugál) – Telekom Veszprém 28-35 (12-16)
FCP:
 Mitrevszki, Frandsen (kapusok), Alves, Areia 3, Branquinho 3, Christensen 4, Fernandes 2, Iturriza 1, Magalhaes 1, Mikkelsen 1, Olivieira 1, Plaza Jimenez, Salina 2, Silva 4, Thurin 6, Veitia.
Veszprém: Corrales, Cupara (kapusok), Elderaa 1, Elisson 4, Ilic 3, Jahja 2, Lauge Schmidt 4, Ligetvári, Lukács, Mahé 2, Marguc 1, Nenadics 8, Pechmalbec 2, Sipos 1, Strlek 4, Vailupau 3.

PSG Handball (francia)–Orlen Wisla Plock (lengyel) 37-33 (18-16)

A csoport állása: 1. Veszprém 4 p (+9)2. GOG 2 p (+4), 3. PSG 2 p (+2), 4. Magdeburg 2 p (+2), 5. Plock 2 p (0), 6. Bucuresti 0 p (-2), 7. Zagreb 0 p (-4), Porto 0 p (-11)

Szeptember 22., csütörtök:

18:45 GOG (dán)–CS Dinamo Bucuresti (román)
20:45 SC Magdeburg (német)–PPD Zagreb (horvát)

Az egy vereséggel álló Pick Szeged csütörtökön a francia HBC Nantes vendége lesz, a két sikerrel induló Veszprém pedig jövő szerdán a román Dinamo Bucuresti csapatát fogadja a BL csoportkörében.

Forrás: MKSZ / MTI